Mokesčių reformos paketu nešinas finansų ministras Rimantas Šadžius – vėl buvo Seimo koridoriuose. Vyriausybės palaimintą projektą pristatęs Seimui, dabar ministras mėgina reformą apginti ir sugerti visą kritiką. Projekte ne pinigų dalybos, o didesni gyventojų pajamų, pelno, draudimo mokesčiai, tad verslo atstovai ir Seimo opozicija kritikos negaili.
„Sprendimai, kurie apmokestina žmonių pajamas, mažins jų pajamas. Tai nėra geriausi sprendimai. Tai nuolat kartoja ekonomistai, ekspertai, todėl siūlome rinktis kitokias alternatyvas“, – sakė Investuotojų forumo vadovas Vytautas Šilinskas.
„Geriausia atidėti į stalčių. Jei trumpai, su mokesčių reforma, mokesčių didinimu rizikuojama sustabdyti ekonomiką ir pakenkti vystymuisi, keliui, kuriuo labai tvirtai Lietuva eina pastaruosius metus. Palies ne mažą procentą gyventojų, o kiekvieną. Labiausiai, skaudžiausiai nutaikyta į vidurinę klasę, savarankiškus, veiklius žmones“, – antrino Seimo narė, liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
„Siūlomas progresyvumo lygis per didelis, mažina motyvaciją žmonėms, kurie dirba pagal darbo santykius, individualia veikla verčiasi, kas gauna aukštas pajamas. Turės motyvaciją pakeisti savo lokaciją“, – įsitikinusi konservatorė Gintarė Skaistė.
Ragina išklausyti perspėjimus
Net ir tarp valdančiųjų daugėja balsų, raginančių nepraleisti pro ausis verslo perspėjimų, kad mokesčių reforma stabdys šalies ekonomiką ir reikalingų pinigų gynybai surinkti nepavyks.
„Verslas ne melžiama karvė, negali vienintelis būti apkrautas mokesčiais, kuriais ginsime valstybę“, – sakė frakcijos „Nemuno aušra“ narys Karolis Neimantas.
Čia pat ir mokesčių reformos rėmėjai iš profsąjungų ir skurdo mažinimo organizacijų, kurie Vyriausybei priekaištauja, esą ji siūlo per mažus mokesčius.
„Labai gėda klausytis verslo atstovų, kurie bandė ieškoti lengvatų, išimčių, kad tik nedarytų mokesčių reformos, nors patys prieš metus kreipėsi dėl didesnio BVP procento gynybai. Turime didelę bėdą valstybėje, lėšų trūkumą“, – kalbėjo Skurdo mažinimo tinklo vadovė Aistė Adomavičienė.
Seimui svarstant galimas mokesčių reformos korekcijas tarp šių dviejų ugnių atsidūręs finansų ministras neprieštarauja, kad 10 procentų draudimo mokesčio išvengtų žemdirbiai už pasėlių ir gyvulių draudimą, tačiau visgi tikisi, kad parlamentarai neįklampins reformos daugybės pataisų liūne.
Nestabdyti mokesčių reformos ragina Gitanas Nausėda ir Gintautas Paluckas
Nestabdyti mokesčių reformos ir naujų nekilnojamojo turto mokesčių Seimą ragina ir premjeras su prezidentu.
„Tai leidžia susitarti su Europos Sąjunga dėl NT ir gauti RRF lėšas. Tai nėra gynybai skirtas mokestis. Neapgaudinėkime savęs, šitas mokestis prie gynybos prisidės nedaug“, – sakė Gitanas Nausėda.
„Pasiūlymų mokesčių projektams nemažai, bet kritinių, odiozinių, labai nepamatuotų nematau, išskyrus vieną kitą, dėl PVM didinimo, ko nėra koalicinėje sutartyje, nei Vyriausybės programoje, gal dar keletas smulkesnių“, – kalbėjo Gintautas Paluckas.
Verslui ir dirbantiems pagal individualią veiklą nuo kitų metų gresiant didesniems mokesčiams, Lietuvos bankas perspėja, kad norintys išvengti didesnių mokesčių, lietuviai puls steigti mažąsias bendrijas. Seimo komiteto vadovas Algirdas Sysas pripažįsta tokią galimybę, tačiau šio klausimo žada imtis vėliau, jau įsigaliojus mokesčių reformai ir pamačius rezultatus, kaip lietuviai į ją sureaguos.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:


























































































































































































































žmonėms perkreiptą snukį.Žmonės jau juo vaikus gąsdina,kad jei nesusitvarkys savo žaislų,tai ateis šitas ilgas baisus diedas,susikraus viską į maišą ir nusineš į Ukrainą.