• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įsitikinusi, kad siūlymai įvesti tiesioginius mokesčius į Europos Sąjungos biudžetą per ankstyvi.

REKLAMA
REKLAMA

Mokesčių ekspertai įsitikinę, kad toks mokestis galų gale vis vien gultų ant mokesčių mokėtojų pečių, be to mažintų valstybių narių suverenumą, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

REKLAMA

Eurokomisaro biudžetui ir finansiniam programavimui Januszo Lewandowskio siūlymas įvesti naują tiesioginį mokestį į ES biudžetą jau sukėlė prieštaringus šalių narių vertinimus. Šiam mokesčiui kategoriškai nepritaria Didžioji Britanija, Prancūzija bei Vokietija. Lenkijos, Belgijos, Austrijos ir Ispanijos vyriausybės pareiškė linkusios šį pasiūlymą svarstyti.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos finansų ministrė Ingrida Šimonytė sako, kad naujų siūlymų dėl mokesčių pakeitimų Europos Komisija kol kas nepateikė, todėl diskutuoti nėra apie ką.

„Čia nėra nieko naujo. Tos diskusijos vyksta jau turbūt 20 metų. Ir šiuo metu nėra jokio konkretaus pasiūlymo, apie kurį būtų galima diskutuoti. Daugiau- mažiau girdisi panašūs pasiūlymai, kurie buvo prieš dvejus, trejus ar penkerius metus“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu buvusi eurokomisarė, Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Europos Sąjunga nepasirengusi tiesioginiams mokesčiams į biudžetą.

„Bendri mokesčiai - tai yra atitikmuo bendro ekonominio integravimosi lygmens. Kol toks integracijos lygmuo, bendri mokesčiai nėra įmanomi. Mes nesame federacija, mes esame tarpvalstybinė organizacija, kuri susidaro iš lygiaverčių, savarankiškų valstybių“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

REKLAMA

Kad tiesioginių mokesčių įvedimas susijęs su valstybių narių suverenumu, patvirtina ir mokesčių specialistai.

„Iki šiol istorijoje tiesioginių mokesčių nebuvo, tiesiogiai, kurie eitų į ES biudžetą, tai vėl gi čia principinė diskusija dėl suvereniteto. Dabartinėje situacijoje tas papildomas mokestis vargu ar prisidėtų prie kažkokio konkurencingumo, bet aišku ir tai, kad greitai jo tikrai nebus“, – tvirtina mokesčių ekspertas Vitas Vasiliauskas.

REKLAMA

Mokesčių ekspertas įsitikinęs, kad nepaisant Europos Komisijos teikiamų paaiškinimų, kad nauji mokesčiai greičiausiai bus taikomi aviaciniam kurui, prekybos taršai bei finansiniams sandoriams, iš esmės jie vis tiek gultų ant vartotojų pečių.

Konkretesni pasiūlymai, dėl naujų mokesčių turėtų būti pateikti kitą mėnesį. Kai kurie analitikai atkreipia dėmesį, kad eurokomisaro siūlymai įvesti tiesioginius mokesčius nuskambėjo tada, kai vieni didžiausių mokėtojų į ES biudžetą – Vokietija, Didžioji Britanija ir Prancūzija – parodė norą sunkmečiu savo įmokas sumažinti.

Tuo metu ES nori padidinti savo kasmetinį biudžetą beveik 6 proc. – iki 130 mlrd. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų