Po šių dviejų egzekucijų šiemet JAV įvykdytų mirties bausmių skaičius padidėjo iki 18, penkios jų įvykdytos praėjusią savaitę.
Oklahomoje 52 metų Emmanueliui Littlejohnui buvo sušvirkšta mirtinų preparatų už 31 metų Kennetho Meerso nužudymą per apiplėšimą būtiniausių prekių parduotuvėje 1992 metais. Jis prisipažino buvęs įvykio vietoje, bet visada neigė, kad nušovė K. Meersą. Dėl nužudymo jis ir jo bendrininkas Glennas Bethany kaltino vienas kitą. Abu vyrai buvo nuteisti už žmogžudystę, tačiau G. Bethany buvo nubaustas įkalinimu iki gyvos galvos, o E. Littlejohnas - mirties bausme.
Rugpjūtį valstijos malonės taryba rekomendavo sušvelninti bausmę E. Littlejohnui, nors tam prieštaravo kai kurie aukos šeimos nariai. Trečiadienį E. Littlejohnas prašė Oklahomos gubernatoriaus Kevino Stitto įsikišti. „Gubernatoriau, nežudyk manęs tiesiog šiaip sau“, – sakė E. Littlejohnas. Respublikonas K. Stittas, tik kartą pasinaudojęs galia suteikti malonę, galiausiai atmetė prašymą.
Alabamoje mirties bausmė įvykdyta Alanui Milleriui už šaudymą darbo vietoje 1999 m., kai žuvo trys jo kolegos: Lee Holdbrooksas, Christopheris Scottas Yancy ir Terry Lee Jarvisas. Mirties bausmė 59 metų A. Milleriui buvo įvykdyta Atmoro kalėjime, pripumpavus į veido kaukę jį uždusinusių azoto dujų.
Pirmą kartą šis metodas Alabamoje buvo panaudotas sausį, nors Jungtinės Tautos jį prilygina kankinimui. Vietos žiniasklaida pranešė, kad A. Milleris duso, drebėjo ir purtėsi dvi minutes. Per ankstesnę tokią egzekuciją 58 metų Kennethas Smithas tampėsi ilgiau. Vėliau valstijos pareigūnai aiškino traukulius tuo, kad K. Smithas mėgino sulaikyti kvėpavimą.
Mirties bausmė yra panaikinta 23-ose iš 50-ies JAV valstijų. Dar šešios (Arizona, Kalifornija, Ohajas, Oregonas, Pensilvanija ir Tenesis) gubernatorių sprendimu laikosi mirties bausmių moratoriumo.