Be to, regiono valdžia liepė uždaryti teatrus, naktinius klubus ir kino teatrus, taip pat uždraudė didesnius nei 10 žmonių susibūrimus pajūrio mieste, spaudos konferencijoje sakė vyriausybės atstovė Meritxell Budo.
Šis žingsnis palies beveik 4 mln. žmonių, gyvenančių viename lankomiausių Europos miestų, o jo restoranai galės aptarnauti tik pusę savo įprasto klientų srauto.
Gyventojų taip pat prašoma nevykti į antrus namus už šiaurės rytinio miesto ribų. Toks suvaržymas turi galioti apie dvi savaites.
„Turime žengti žingsnį atgal, kad artimiausiomis savaitėmis išvengtume visuotinio karantino“, – pabrėžė M. Budo, praėjus vos trims savaitėms po izoliavimo priemonių atšaukimo Ispanijoje.
Gyventojai turi „veikti greitai ir ryžtingai, kad neatsidurtume tokioje pačioje padėtyje kaip kovo mėnesį“, pridūrė ji.
Kai epidemija pirmą kartą užklupo Ispaniją, ministro pirmininko Pedro Sanchezo vyriausybė kovo 14 dieną buvo paskelbusi nepaprastąją padėtį, leidusią jai įvesti vienas griežčiausių karantino priemonių pasaulyje.
Padėtis Katalonijoje ir kaimyniniame Aragono regione, kur taip pat padaugėjo COVID-19 atvejų, šiuo metu kelia didžiausią susirūpinimą ispanų tarnyboms, stebinčioms daugiau nei 150 židinių visoje šalyje.
Tuo metu vakariau Barselonos esančioje Leridoje ir kaimyniniuose miesteliuose trečiadienį buvo karantinuoti 160 tūkst. žmonių, įsiplieskus ginčui tarp regioninės vyriausybės ir teisminių institucijų.
Daugelyje Ispanijos regionų galioja reikalavimas viešose vietose dėvėti apsaugines kaukes, net tais atvejais, kai žmonės gali laikytis socialinio atstumo.
Ispanijoje lig šiol užregistruota daugiau nei 28 400 mirčių nuo COVID-19 – taigi, ji yra viena labiausiai pandemijos paveiktų Europos šalių.
Barselonoje – trigubai daugiau užsikrėtimo atvejų
Pačioje Barselonoje koronaviruso atvejų skaičius per pastarąją savaitę išaugo beveik trigubai – nuo 279 iki 733, nurodo vietos pareigūnai.
Ispanijos ekstremaliųjų padėčių koordinatorius Fernando Simonas ketvirtadienį pareiškė, kad Katalonijoje ir Aragone stebimas „tam tikras [viruso] plitimas bendruomenėse“.
Susirūpinimas dėl Katalonijos padidėjo nustačius protrūkį Ljobregato l’Hospitalete – regiono antrame pagal dydį mieste, kuris turi 256 tūkst. gyventojų ir yra vienas tankiausiai apgyvendintų Europoje.
Pasak Katalonijos politechnikos universiteto tyrėjo Danielio Lopezo Codinos, užsikrėtusiųjų kontaktų atsekimas tame regione yra „labai sunkus“ darbas.
Katalonijos vyriausybė, kaltinta lėtu reagavimu krizės pradžioje, ketvirtadienį pareiškė įdarbinusi 500 žmonių, kurie prisidės prie kontaktų atsekimo ir užsikrėtusiųjų izoliavimo pastangų.