Teksaso ir Arizonos valstijų morgai – perpildyti. Tad į valstijas atkeliauja vis daugiau vilkikų-šaldytuvų, kuriuose bus laikomi mirusiųjų kūnai. Tai vaizdai iš San Antonijaus Teksase. Ruošiamasi blogiausiam, nes Jungtinėse Valstijose ir vėl fiksuotas rekordinis atvejų prieaugis – beveik 69 tūkstančiai per parą, tad baiminamasi, kad daugės ir aukų.
„Tai siaubinga tema. Šie žmonės yra mūsų draugai ir šeimos nariai. Dar kartą kartoju – būtina dėvėti kaukes, jos padeda, venkite didelių susibūrimų, laikykitės atstumo“, – sako Miesto sveikatos pagalbos vadovas Mario Martines.
Nepaisant to, daugiau nei pusketvirto milijono atvejų skaičiuojanti Amerika vis tiek po truputį atsiveria. Tai Niujorko Manhatano rajono „High Line“ parkas, kuris pagaliau atsidarė po keturių mėnesių pertraukos. Bet lankytojų čia nedaug – į teritoriją įleidžiamas tik ribotas kiekis žmonių, o kiekvienas turi griežtai laikytis ir atstumo nuo kitų. Anksčiau čia per dieną apsilankydavo kone 40 tūkstančių žmonių, o dabar – mažiau nei tūkstantis. Balandį ir gegužę Niujorkas buvo didžiausias Covid-19 epicentras Amerikoje, fiksuodavęs per šešis tūkstančius atvejų per parą, o dabar – vos kelis šimtus.
Tuo metu Rusija skelbia, kad jau šiais metais ims gaminti eksperimentinę vakciną nuo COVID-19. Pirmieji vakcinos bandymai su žmonėmis baigėsi šią savaitę, mokslininkai sako, kad vakcina sukelia imuninę reakciją. Dabar laukiama trečiojo bandymų etapo pradžios, kuri turėtų įvykti jau rugpjūtį – tai bus trečia vakcina pasiekusi šį etapą.
O Jungtinės Karalystės kibernetinio saugumo agentūra paskelbė, kad viena Rusijos programišių grupuotė, siejama su Kremliaus žvalgyba, bando vogti informaciją susijusią su koronaviruso vakcinų kūrimu. Rusai tokią informaciją neigia.
„Mes nepriimame kaltinimų. Nežinome, kas ką bandė nulaužti Jungtinėje Karalystėje. Rusija niekaip su tuo nėra susijusi. Mes irgi susiduriame su kibernetiniais įsilaužimais į mūsų kompiuterines bazes ir departamentus. Tai bendra problema“, – pasakoja Kremliaus atstovas spaudai Dmitry Peskov.
Tuo tarpu pats koronavirusu apsirgęs Brazilijos prezidentas toliau demonstruoja, kad jam virusas nei kiek nebaisus. Pasak jo, ne virusas, o karantinas nužudo daug daugiau žmonių.
„Negalime toliau dusinti ekonomikos. Pajamų trūkumas ir bedarbystė žudo. Tai nužudo daugiau žmonių nei koronavirusas“, – teigia Brazilijos prezidentas Jair Bolsonaro.
Brazilijoje Covid-19 atvejų skaičius jau viršijo du milijonus. Vien per pastarąją parą šalyje nustatyta daugiau nei 45 tūkstančiai atvejų. Aukų – jau daugiau nei 76 tūkstančiai. Tačiau manoma, kad tikrasis užsikrėtusiųjų ir aukų skaičius Brazilijoje yra dar didesnis, nes, pasak mokslininkų, šalyje atliekama per mažai Covid-19 testų.