I. Haniyeh atvyko „į Egipto sostinę Kairą diskutuoti su Egipto pareigūnais dėl sionistų (Izraelio) agresijos Gazos Ruože raidos ir kitų klausimų“, sakoma grupuotės pareiškime.
Jis turi kalbėtis su Egipto žvalgybos vadovu apie „agresijos ir karo sustabdymą, kad būtų parengtas susitarimas paleisti kalinius“, naujienų agentūrai AFP sakė grupuotei artimas šaltinis.
I. Haniyeh, kuris anksčiau Katare susitiko su Irano užsienio reikalų ministru Hosseinu Amiru Abdollahianu (Hoseinu Amiru Abdolahianu), vadovauja aukšto rango delegacijai, sakė šaltinis.
Egiptas dažnai tarpininkauja tarp Izraelio ir palestiniečių.
B. Netanyahu: visų įkaitų paleidimas yra mūsų pareiga
Izraeliečių ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu vėlai antradienį „Hamas“ laikomų įkaitų šeimoms pasakė, kad siekiant įkaitų paleidimo jis du kartus siuntė savo žvalgybos vadovą į Europą.
„Tai mūsų pareiga, esu atsakingas už visų įkaitų paleidimą“, – sakė ministras pirmininkas įkaitų artimiesiems. Manoma, kad Gazos ruože dar laikomi 129 įkaitai.
„Jų išgelbėjimas yra svarbiausia užduotis. Ką tik du kartus siunčiau „Mossad“ vadovą į Europą skatinti mūsų įkaitų išlaisvinimo proceso. Dėl to negailėsiu jėgų, mūsų pareiga visus juos sugrąžinti“, – kalbėjo B. Netanyahu.
JAV naujienų platforma „Axios“ pirmadienį pranešė, kad Varšuvoje susitiko Izraelio žvalgybos tarnybos „Mossad“ direktorius Davidas Barnea, Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) direktorius Billas Burnsas ir Kataro ministras pirmininkas šeichas Mohammedas bin Abdulrahmanas al Thani.
Remiant Egiptui ir JAV, Kataras praėjusį mėnesį padėjo tarpininkauti sudarant savaitę trukusias paliaubas ir apsikeičiant įkaitais bei kaliniais. 80 įkaitais laikytų izraeliečių buvo paleista mainais į 240 palestiniečių kalinių paleidimą.
Antradienį „Axios“ pranešė, kad Izraelis pasiūlė padaryti mažiausiai vienos savaitės kovų pertrauką Gazos Ruože mainais į daugiau kaip 30 „Hamas“ laikomų įkaitų.
Spalio 7 dieną „Hamas“ surengė precedento neturintį išpuolį prieš pietų Izraelį. Pasak žydų pareigūnų, per išpuolius žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir įkaitais paimta apie 240 žmonių.
„Hamas“ vadovaujamos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per karą žuvo daugiau kaip 19 667 žmonių, daugiausia moterų ir vaikų.
JT Saugumo Taryba balsuos dėl rezoliucijos dėl Gazos Ruožo
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba trečiadienį balsuos dėl ilgai atidėliotos rezoliucijos, kuria raginama sustabdyti Izraelio ir islamistų grupuotės „Hamas“ karą.
Iki šiol nariai ginčijosi dėl formuluotės, o pagalbos pastangos Gazos Ruože ėmė strigti.
Humanitarinė padėtis Gazos Ruože sparčiai blogėja, o vienas aukšto rango JT pareigūnas teigė, kad Izraelio veiksmai dėl pagalbos įleidimo toli gražu neatitinka didėjančių poreikių.
JT Saugumo Tarybos nariai kelias dienas stengėsi rasti bendrą sutarimą dėl rezoliucijos, dėl kurios balsavimas buvo kelis kartus nukeltas antradienį, po to, kai pirmadienį buvo atidėtas.
Oficialiame darbotvarkės dokumente sakoma, kad 15 narių organas balsuos trečiadienį.
Izraelis, remiamas savo sąjungininko Vašingtono, kuris yra nuolatinis Saugumo Tarybos narys, turintis veto teisę, nepritarė termino „paliaubos“ vartojimui.
Analitinių tyrimų centro „International Crisis Group“ (ICG) ekspertas Richardas Gowanas teigė, kad „visi iš esmės yra įstrigę laukdami, ką nuspręs daryti JAV“.
„Atrodo, kad net JAV diplomatai nežino, kaip baigsis ši istorija“, – pridūrė jis po to, kai keli amerikiečių diplomatai pateikė neįpareigojančius atsakymus į klausimus, kas nutiks ir kodėl balsavimas buvo atidėtas.
JAV nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby sakė nenorįs „užbėgti už akių rezoliucijai, dėl kurios dar nebuvo balsuota“.
Toks neapsisprendimas šią savaitę prasidėjo po to, kai anksčiau šį mėnesį JAV, nepaisydamos precedento neturinčio JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso spaudimo, užblokavo Saugumo Tarybos rezoliucijos dėl karo priėmimą.
Ji ragino „nedelsiant paskelbti humanitarines paliaubas“ Gazos Ruože, kur Izraelis tęsia mirtinus smūgius, keršydamas už precedento neturintį spalio 7 dienos „Hamas“ išpuolį.