Apmaudų pralaimėjimą ketvirtadienį Eurolygos „Top 16“ etapo dešimtajame ture patyrė Kauno „Žalgiris“ (4/6) – namie 104:105 (29:19, 15:21, 17:23, 23:21, 20:21) po pratęsimo nusileido Madrido „Real“ (9/1) krepšininkams ir praktiškai prarado viltis iškopti į ketvirtfinalį.

Sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje susirinkę aistruoliai kurtinančiu triukšmu pasitiko svečius, tačiau pirmuosius taškus jiems pelnė būtent sirgalių nemalonę užsitraukęs Rudy Fernandezas. Po dviejų tolimų metimų ispanai pirmavo minimalia persvara (6:5). Tris progas pelnyti taškus turėję žalgiriečiai ketvirtą galimybę išnaudojo – po T.Dardeno dėjimo „Žalgiris“ išsiveržė į priekį.

Pakilų aikštės šeimininkų žaidimą palaikė 5 O.Lafayette‘o taškai paeiliui, dvigubai padidinę „Žalgirio“ pranašumą (12:6). „Real“ ir toliau taškus rinko vien tik iš tolimos distancijos – po dviejų Sergio Llullo tritaškių skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 2 taškų (14:12). Tačiau J.Plazos auklėtiniai įrodė, jog jie ne ką prasčiau atakuoja iš toli – vos per pusantros minutės žalgiriečiai spurtavo 8:2 ir atitrūko (22:14).

Prastos atkarpos nenutraukė ir „Real“ surengta minutės pertraukėlė – po jos „Žalgiris“ ir toliau tolo, o svečiams aikštės šeimininkų gynyba buvo neįveikiama (27:14). Ketvirčio pabaigoje ispanai kiek aptirpdė atsilikimą, tačiau Kauno klubas pirmavo užtikrintai – 29:19.

Antrajame kėlinyje „Real“ demonstravo aktyvesnį puolimą ir ėmė grėsmingai artėti (26:31). Pajutę, jog varžovai mėgina perimti rungtynių kontrolę į savo rankas, J.Plazos auklėtiniai agresyvaus žaidimo dėka susigrąžino turėtą persvarą (37:26). Aidint atakai skirto laiko sirenai „Žalgirio“ kapitonas M.Popovičius smeigė tritaškį, po kurio Kauno ekipa atitrūko rekordiniu skirtumu (40:26).

Aikštės šeimininkai rungtyniavo banguotai, o tuo pasinaudoję Madrido klubo krepšininkai vėl priartėjo – po Jaycee Carrollo dviejų tritaškių iš dviženklės „Žalgirio“ persvaros liko 5 taškai (43:38). Įpusėjus susitikimui 44:40 priekyje „Žalgiris“.

Kauniečiai puikiai pradėjo trečiąjį ketvirtį – pirmasis taškus pelnė T.Dardenas, o vėliau S.Llullas buvo nubaustas nesportine pražanga, kuri leido aikštės šeimininkams vienos atakos metu pelnyti 4 taškus ir įgyti dviženklį pranašumą (51:40). Žalgiriečiai stengėsi išlaikyti iniciatyvą savo rankose (54:44), tačiau R.Fernandezas dviem tritaškiais nutildė arenoje susirinkusius sirgalius ir gerokai aptirpdė „Real“ deficitą (50:54).

„Žalgiriui“ daugiau nei 3 minutes nepavyko pelnyti nė taško, tuo tarpu ispanai kvėpavo varžovams į nugarą (52:54). Ketvirčio pabaigoje tris tolimas bombas paleidę ispanai po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą savo pusėn. Paskutinėmis sekundėmis Donnie McGrathas tritaškiu sumažino atsilikimą, tačiau priekyje buvo „Real“ klubas – 63:61.

Jau per pirmąją lemiamo kėlinio ataką Rimantas Kaukėnas atstatė rungtynių pusiausvyrą, o po minutes triuškinančiu dėjimu Mindaugas Kuzminskas ant kojų sukėlė visus arenoje susirinkusius aistruolius (65:65). Kieta kova vyko abejose aikštės pusėse. Kiek vėliau svarbų metimą pataikė M.Popovičius, prie jo prisidėjo dar vienu dėjimu varžovų krepšį sudrebinęs M.Kuzminskas ir „Žalgirio“ persvara jau buvo 5 taškai (72:67).

„Real“ gretose ketvirtomis asmeninėmis pražangomis buvo nubausti Felipe Reyesas ir S.Llullas, tačiau jie toliau liko aikštėje. Po eilinio J.Carrollo tritaškio Madrido komandos atsilikimas buvo sumažėjęs iki 2 taškų, tačiau D.Lavrinovičius padidino jį dvigubai (74:70). Po susidūrimo su varžovu už kelio susiėmęs aikštę paliko R.Fernandezas.

Svarbų metimą iš toli pataikė M.Kuzminskas, o aikštėje ėmė virti arši kova. Susižeidęs aikštę buvo priverstas palikti dar vienas Madrido klubo žaidėjas – Sergio Rodriguezui buvo prakirsta lūpa. Tuo tarpu kauniečiai sėkmingai laikė iniciatyvą savo rankose – fantastiškai žaidęs M.Kuzminskas sėkmingai prasiveržė po krepšiu, o persvarą dar labiau padidino D.Lavrinovičius (81:74).

Paskutinę ketvirčio minutę svečiai pradėjo 3 taškais be atsako (77:81). Tiksliai baudos metimus realizavę ispanai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (79:81). „Žalgirio“ pranašumas padidėjo M.Delašui įmetus abu baudos metimus (83:79). Intriga išliko iki pat rungtynių pabaigos – varžovo pražangą išprovokavęs Nikola Mirotičius mesdamas nuo baudos metimų linijos neklydo (81:83).

Baudų maratonas tęsėsi – D.McGrathas įmetė tik vieną metimą, o po kelių akimirkų S.Rodriguezas įmetė vieną, o kamuolį atkovojęs N.Mirotičius išprovokavo varžovą ir dviem metimais išlygino rezultatą. Per likusias 4 sekundes žalgiriečiams sėkmingai atakos užbaigti nepavyko, pratęsimas – 84:84.

Pratęsimo pradžioje tvirčiau jautėsi svečiai (89:86), tačiau tritaškį pataikęs ir galingu dėjimu ataką užbaigęs T.Dardenas išvedė „Žalgirį“ į priekį (91:89). Rezultatas svyravo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę (94:96). Skaudų tritaškį į Kauno klubo krepšį smeigė N.Mirotičius, po kurio metimo likus pusei minutės „Real“ persvara išaugo iki 5 taškų (99:94). Po netaiklaus M.Popovičiaus metimo N.Mirotičius dviem taškais padidino savo ekipos atotrūkį, tačiau jau kitoje atakoje D.McGrathas tritaškiu sušvelnino atsilikimą. Po kėlių tikslių atakų likus 0,5 sekundės K.Lavrinovičius metimu iš po krepšio deficitą ištirpdė iki minimumo, tačiau po minutės pertraukėlės rungtynių baigties kauniečiams nepavyko – rezultatu 105:104 pergalę iškovojo „Real“.

„Žalgiris“: T.Dardenas 20 (5 atk. kam.), M.Kuzminskas 16, K.Lavrinovičius 14 (5 atk. kam.), O.Lafayette‘as 13 (5 rez. perd.), D.McGrathas 9, M.Popovičius 8, D.Lavrinovičius (5 atk. kam.) ir M.Delašas (14 naud. bal.) po 7, R.Javtokas 6 (1/1 tritaškiai), R.Kaukėnas 4, V.Lipkevičius 0 (56 sek.).

„Real“: N.Mirotičius 31 (18/18 baudos metimai, 11 atk. kam.), J.Carrollas 21 (5/7 tritaškiai), S.Llullas 14 (5 rez. perd.), R.Fernandezas 11, S.Rodriguezas 10 (8 rez. perd.).

TAIP PAT SKAITYKITE:

J. Plaza: sezono metu buvo daug gerų rungtynių ir kvailų klaidų D. Lavrinovičius: šansų dar yra, stengsimės ir nenuleisime galvos

R. Kaukėnas: vienoje rankoje nesutilptų, kiek kartų sezone pralaimėjome lemiamą akimirką