Vilniaus „Lietuvos rytas“ apmaudžiu pralaimėjimu baigė sezoną Eurolygoje. Paskutinėmis sekundėmis pergalę galėjęs išplėšti Janis Blūmas nepataikė iš po krepšio, o sostinės klubas Stambule 65:66 (19:15, 20:18, 15:18, 11:15) nusileido „Bešiktaš“ komandai.

Mačą Lietuvos vicečempionai pradėjo tokiu startiniu penketu: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas ir Leonas Radoševičius.

Rungtynes vilniečiai pradėjo dviem tolimais šūviais ir atitrūko 6:0. Pirmuosius aikštės šeimininkų taškus baudos metimais pelnė Damiras Markota. Patikimai gynyboje rungtyniavęs „Lietuvos rytas“ puolime taip pat nemažino apsukų (10:2). Sužaidus 3 minutes pirmą tikslią ataką surengė „Bešiktaš“, kurios smaigalyje buvo Curtisas Jerrellsas.

Kelias dėkingas progas atakuoti iš toli turėjo S.Buterlevičius, tačiau puolėjo metimai skriejo pro šalį. 3 minutes trukusią tylą, kurios metu nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų, pirmieji nutraukė aikštės šeimininkai – jų pelnyti 7 taškai ištirpdė skirtumą iki minimumo (11:12), tačiau persverti rezultato neleido sėkmingai į žaidimą nuo atsarginių suolelio įsijungęs Dejanas Ivanovas – 5 bulgaro taškai išsaugojo „Lietuvos ryto“ persvarą (15:12). Labai sėkmingai ketvirčio pabaigoje sužaidė L.Radoševičius, kuris pasižymėjo 4 pelnytais taškais ir įspūdingu bloku Randalui Falkeriui. Sužaidus pirmąsias 10 minučių vilniečiai priekyje 19:15.

Antrajame ketvirtyje pirmieji taškų sąskaitą atidarė Turkijos čempionai, tačiau visai netrukus į tai Steponas Babrauskas atsakė taikliu tritaškiu. Dukart iš eilės vilniečiai nesugebėjo užbaigti atakų dėjimais, tačiau trečias kartas nemelavo – aikštės viduryje kamuolį perėmęs D.Ivanovas greitoje atakoje galingai krovė į krepšį (24:19).

Ant bangos rungtyniavęs „Lietuvos rytas“ tęsė sėkmingą atkarpą – pirmuosius taškus pelnė R.Seibutis, o du sykius iš po krepšio įmetęs Predragas Samardžiskis padidino pranašumą iki dviženklio (31:21). Aikštės šeimininkai kelis kartus mėgino surengti spurtą, tačiau D.Maskoliūno auklėtiniai neišleido iniciatyvos iš savo rankų. Ketvirčio pabaigoje po Danielio Ewingo dėjimo skirtumas buvo ištirpęs iki 4 taškų, tačiau ties tritaškio linija varžovą pašokdinęs D.Ivanovas atsakė tuo pačiu. Į didžiąją pertrauką „Lietuvos rytas“ išėjo pirmaudamas 39:33.

Antroje rungtynių pusėje žaidimas vyko banguotai – trečiojo ketvirčio pradžioje D.Ewingas buvo priartinęs savo komandą iki 4 taškų, tačiau R.Seibučio ir M.Katelyno metimai atstatė svarų pranašumą (44:35). Vilniečiai ėmė klysti, o tuo pasinaudoję „Bešiktaš“ krepšininkai artėjo (39:44). „Lietuvos rytą“ iš letargo miego pabudino triuškinantis N.Nedovičiaus dėjimas, po krepšiu prasiveržė L.Radoševičius ir sostinės klubas vėl pirmavo 9 taškais (48:39).

Ketvirčio pabaigoje D.Ewingo inicijuotas spurtas leido Stambulo komandai sumažinti deficitą iki 2 taškų (51:53). Paskutinėmis sekundėmis amerikietis buvo nubaustas nesportine pražanga, tačiau S.Babrauskas iš jos išpešė vos tašką. Po trijų ketvirčių „Lietuvos rytas“ turėjo trapią 3 taškų persvarą – 54:51.

Lemiamą ketvirtį D.Maskoliūno auklėtiniai pradėjo bedančiu puolimu – per pirmąsias 4 minutes vos 2 taškus sukrapštę vilniečiai leido perimti iniciatyvą ir išsiveržti į priekį (57:56). Visą pyktį už nesėkmingas atakas galingu dėjimu išliejo L.Radoševičius. Nors vienu metu svečiams buvo pavykę įgyti 3 taškų pranašumą, „Bešiktaš“ netruko jį panaikinti (64:64).

Po varžovo pražangos vieną baudos metimą realizavo L.Radoševičius, tačiau kitoje atakoje po krepšiu karaliavęs Turkijos komandos įžaidėjas C.Jerrellsas išvedė aikštės šeimininkus į priekį (66:65). Apmaudžiai ties vidurio linija suklydęs J.Blūmas privertė D.Maskoliūną prašyti minutės pertraukėlės. Likus 12 sekundžių iki rungtynių pabaigos prie baudų metimo linijos stojo D.Markota, tačiau abu kroato metimai skriejo pro šalį. Progą išplėšti pergalę turėjo J.Blūmas, tačiau latvio metimas iš po krepšio buvo netaiklus ir „Lietuvos rytas“ pratyrė skaudų pralaimėjimą 65:66.

„Lietuvos rytas“: D.Ivanovas (6/8 dvitaškiai) 16, L.Radoševičius (10 atk. kam.) 11, S.Babrauskas, M.Katelynas ir N.Nedovičius (6 atk. kam., 7 rez. perd.) po 8, R.Seibutis 7, P.Samardžiskis 4, J.Blūmas 3.

„Bešiktaš“: D.Ewingas 14, S.Cetinas 12, G.Vidmaras, P.Christopheris ir C.Jerrellsas po 10, D.Markota 6, C.Akinas ir R.Falkeris po 2.