Idealiai ketvirtą kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ išsivežė svarbią pergalę iš Malagos

Statistika, fotoalbumas, video

Kauno „Žalgiris“ (4/5) išsaugojo viltis patekti į Eurolygos ketvirtfinalį. Joano Plazos auklėtiniai išvykoje 83:67 (16:19, 22:12, 21:25, 24:11) sutriuškino Malagos „Unicaja“ (4/5) krepšininkus ir iškovojo ketvirtąją pergalę „Top 16“ etape.

Antrą kartą andalūzus įveikę žalgiriečiai E grupėje pakilo į penktąją vietą, tuo tarpu ispanai nukrito į šeštąją poziciją.

„Žalgirio“ startinis penketas: Oliveris Lafayette‘as, Marko Popovičius, Tremmelas Dardenas, Kšištofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė aikštės šeimininkai, tačiau netrukus tai padarė ir tritaškį pataikęs K.Lavrinovičius (3:2). Komandoms apsikeitus taikliais metimais rezultatas tapo lygus (5:5). Energingai rungtyniavę „Unicaja“ krepšininkai aštriais prasiveržimais po krepšiu didino atotrūkį – po Krunoslavo Simono dvitaškio jų pranašumas buvo dviženklis (17:7).

Sėkmingai nuo suolo pakilo Mario Delašas, kuris iškart pelnė pirmuosius taškus. Ketvirčio pabaigoje „Žalgiris“ sužaidė lyg iš natų: laimėjo atkarpą 9:2 ir ištirpdė deficitą iki 3 taškų – 16:19.

Antrajame kėlinyje „Unicaja“ demonstravo sau būdingą krepšinį – kietos gynybos ir žaibiškų kontratakų dėka nutolo 24:16. Kauniečiams sustygavus gynybą, pagyvėjo ir puolimas – jie spurtavo 10:0 ir po Donnie McGratho tritaškio „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 26:24. Nors Marcusas Williamsas netrukus sugrąžino aikštės šeimininkams pranašumą, įspūdingą individualų šou surengė Mindaugas Kuzminskas – puolėjas per kiek daugiau nei minutę sugebėjo pelnyti 7 taškus, o sėkmingą „Žalgirio“ atkarpą vainikavo D.Lavrinovičiaus dėjimas (35:29).

Ketvirčio pabaigoje T.Dardenas metimu iš tolimos distancijos padidino Kauno klubo pranašumą iki rekordinio – 38:31.

Po didžiosios pertraukos „Unicaja“ ėmė tirpdyti „Žalgirio“ persvarą (39:40). Sunkiai kėlinį pradėję J.Plazos auklėtiniai po truputį įsivažiavo – tritaškį pelnė M.Popovičius, sėkmingai po krepšiu prasiveržė O.Lafayette‘as ir K.Lavrinovičius, o vėliau galingu dėjimu varžovų krepšį sudrebino ir T.Dardenas (49:45).

Visus aikštės šeimininkų bandymus perimti iniciatyvą nubraukė O.Lafayette‘o žaidimas – amerikietis per trečiąjį ketvirtį pelnė visus savo 9 taškus, o „Žalgiris“ išlaikė pranašumą savo rankose (56:51). Kėlinio pabaigoje M.Delašas smeigė tritaškį, tačiau aidint sirenai dėjimu Malagos klubo krepšininkai apmažino deficitą. Lietuvos čempionai po 30 minučių žaidimo priekyje 59:56.

Pirmieji taškus ketvirtajame kėlinyje pelnė aikštės šeimininkai, tačiau vėliau jie sustojo. Viso to kaltininkai buvo kauniečiai, kurių dėka varžovų puolimas sustingo, o patys žalgiriečiai krovėsi pranašumą – M.Kuzminsko dėjimo iš viršaus jis siekė 11 taškų (69:58). Po daugiau nei 4 minučių tylos taškus pelnė ir Malagos krepšininkai, tačiau sėkmingas svečių žaidimas nesustojo – O.Lafayette‘as smeigė tritaškį, du baudos metimus pridėjo ir M.Popovičius (74:60). Andalūzams niekaip nesisekė rezultatyviai užbaigti atakos, o sumaniai žaidę J.Plazos auklėtiniai tvirtai kontroliavo situaciją (79:62).

Rungtynių pabaigoje pasižymėjo ir R.Javoktas, sumetęs abu baudos metimus nuo lentos. Triuškinančiu dėjimu ataką užbaigė „Unicaja“ aukštaūgis A.Lima, tačiau tai iš esmės nieko nekeitė – „Žalgiris“ 83:67 šventė įtikinamą pergalę.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas (3/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 8 atk. kam., 21 naud. bal.) 15, O.Lafayette‘as (4/5 dvitaškiai) 14, T.Dardenas (3/4 dvitaškiai) 9, M.Popovičius ir K.Lavrinovičius (1/6 dvitaškiai) po 8, D.Lavrinovičius (3/3 dvitaškiai) ir M.Delašas po 7, D.McGrathas (2/3 tritaškiai) 6, R.Kaukėnas 5, R.Javtokas 4.

„Unicaja“: K.Simonas 13, L.Žoričius (7 atk. kam.) 12, S.Vidalis (2/8 tritaškiai) 10, F.Vazquezas 8, M.Williamsas 7, A.Lima 6, E.Calloway‘us 3.

TAIP PAT SKAITYKITE:

J. Plaza: žaidėjai liko susikoncentravę, nepaisant visų klubą slegiančių problemų