Pralaimėjimą penktose Eurolygos D grupėse rungtynėse patyrė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda (1/4), namuose 67:73 (20:17, 13:16, 15:16, 19:24) nepajėgusi įveikti Stambulo „Bešiktaš“ krepšininkų (3/2).

Ši pergalė labai naudinga Stambulo ekipai. Turkai dviem pergalėmis atsiplėšė nuo vieno tiesioginių oponentų „Lietuvos ryto“ kovoje dėl vietos „Top 16“ etape.

„Bešiktaš“ susitikimo pradžioje atliko neparuoštus metimus, todėl pirmuosius taškus pelnė tik įpusėjus ketvirtajai minutei (4:3). Prie to labai prisidėjo Gašperas Vidmaras, prametęs keturias baudas. Deja, „Lietuvos rytas“ turkų duobe puolime nepasinaudojo ir neatitrūko. Komandos ilgai nerado savo žaidimo atakuojant krepšį. Reikiamu metu į priekį „Lietuvos rytą“ timptelėjo 5 taškus iš eilės pelnęs D.Ivanovas, du pridėjo N.Nedovičius ir E.Kunteris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės 13:7. Kurį laiką „Lietuvos rytas“ dar išlaikė trapų pranašumą, bet pirmosiomis antro kėlinio akimirkomis „Bešiktaš“ išlygino rezultatą 20:20. Kėlinuko pradžioje scenarijus buvo analogiškas pirmosioms mačo minutėms. Pasipylė netaiklūs metimai, klaidos. Toks klampus žaidimas buvo parankesnis turkams, kurie persvėrė rezultatą 25:20. Vis dėlto tyliai ramiai „Lietuvos rytas“ mažino deficitą ir galiausiai persvėrė rezultatą 33:31. Į rūbines komandos išėjo švieslentėje degant keturiems trejetams – 33:33.

„Bešiktaš“ kur kas aktyviau pradėjo kėlinį ir žaibiškai susikrovė septynių taškų pranašumą 40:33. Svarų indėlį į pagyvėjusį svečių puolimą įnešė vienas „Bešiktaš“ lyderių V.Dašičius, kuris aikštėje pasirodė tik antro kėlinio pabaigoje. Vilniečiai nepasimetė ir bendromis pastangomis ėmė taisyti padėtį. Žaidimas buvo labai padrikas, tačiau neblizgėjo ir „Bešiktaš – 41:43. Prieš lemiamą mačo dalį „Lietuvos ryto“ deficitas siekė vos vieną tašką 48:49. Ketvirto kėlinuko pradžia susiklostė labai nesėkmingai. Sunkų tritaškį „įsūdė“ C.Jerrellsas, penkis taškus iš eilės pridėjo D.Markota ir skirtumas šoktelėjo iki 48:57. Likus 5 min. situacija nepagerėjo 54:63. Lietuvių vedamas „Lietuvos rytas“ neketino pasiduoti (59:63), tačiau D.Markota ir nesustabdomai žaidęs C.Jerrellsas daužė šeimininkų viltis 59:67. Likus pusantros minutės „Bešiktaš“ pirmavo 69:65, bet turkus traukė fantastiškai rungtyniavęs C.Jerrellsas.

Svečiai turėjo išties gausų palaikymą. „Siemens“ arenoje prieš rungtynes jau buriavosi per 50 sirgalių.

„Lietuvos rytas“ šiam susitikimui neregistravo Dovydo Rediko ir Simo Buterlevičiaus.

„Lietuvos rytas“: S.Babrauskas 14, N.Nedovičius 11, R.Seibutis 9, M.Katelynas 8, D.Ivanovas P.Samardžiskis po 7, D.Dulkys 5, J.Blūmas 3, A.Jomantas 2, L.Radoševičius 1.

„Bešiktaš“: C.Jerrellsas 23 (5/9 trit.), D.Markota 13, V.Dašičius 10.