• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Demokratai pirmadienį vyksiančios koalicinės tarybos metu kels klausimą dėl jų siūlymo papildyti koalicinę sutartį įsipareigojimu pertvarkyti neliečiamybės sampratą, sako Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos narė Agnė Širinskienė.

Demokratai pirmadienį vyksiančios koalicinės tarybos metu kels klausimą dėl jų siūlymo papildyti koalicinę sutartį įsipareigojimu pertvarkyti neliečiamybės sampratą, sako Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos narė Agnė Širinskienė.

REKLAMA

„Neliečiamybė turėtų būti suprantama tiktai Seimo nario veiklos kontekste ir taikoma tiems nusižengimams, kurie yra padaryti žmogui jau esant Seimo nariu, tai aš manyčiau, kad tas turi ir tam tikrą konstitucinį pagrindą. (...) Dėl šitos priežasties demokratų valdyba ir kreipsis į koalicinę tarybą, yra priėmusi sprendimą, ragindama papildyti koalicinę sutartį su įsipareigojimu pertvarkyti neliečiamybės sampratą ir atitinkamai, matyt, paskui sieks teisės aktų priėmimo“, – Žinių radijui penktadienį sakė politikė.

„Neabejoju, kad pirmadienį tas klausimas bus keliamas ir bus aptariama visa tai, kas čia įvyko tokio graudžiai apmaudaus spektaklio pavidalu, nes vis dėlto tikrai Seimas parodė labai prastą pavyzdį ir visuomenei, ir kartu prastą signalą nusiuntė teisėsaugai, pasakydamas, kad dalis Seimo narių gali tapti tiesiog teisėsaugai nepasiekiami, jeigu valdančioji dauguma sudarys tokią konjunktūrą“, – teigė ji.

Balsavo 69 Seimo nariai

Taip A. Širinskienė kalbėjo parlamentui neleidus šią savaitę socialdemokrato Arūno Dudėno patraukti baudžiamojon atsakomybėn „čekiukų“ byloje bei demokratų valdybai dėl to konstatavus esminį koalicijos sutarties pažeidimą ir pranešus, jog „iki klaidos ištaisymo“ partija neužtikrins paramos Vyriausybės siūlomiems mokesčių pakeitimams.

Kaip anksčiau penktadienį BNS informavo premjero Gintauto Palucko atstovas Tadas Vinokuras valdančiųjų – socialdemokratų, demokratų ir „aušriečių“ – koalicijos taryba pirmadienį Vyriausybėje rinksis aptarti planuojamus mokesčius, pensijų kaupimo sistemos pokyčius, siūlymą uždrausti gydymo įstaigoms imti priemokas už valstybės finansuojamas sveikatos priežiūros paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimą dėl A. Dudėno „Vardan Lietuvos“ valdyba laiko esminiu koalicijos sutarties pažeidimu, todėl, pasak šios partijos lyderio Sauliaus Skvernelio, „iki klaidos ištaisymo“ demokratai neužtikrins paramos Vyriausybės siūlomiems mokesčių pakeitimams.

REKLAMA

Socialdemokratų, demokratų ir „aušriečių“ koalicijos sutartyje numatyta, kad „bet kuris koalicijos narys, dėl kurio neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipiasi Generalinė prokuratūra, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą, jog sutinka, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, nesudarant tyrimo komisijos dėl sutikimo Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“.

Už Seimo nario teisinio imuniteto panaikinimą balsavo 69 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė du politikai. Kad teisinė neliečiamybė būtų panaikinta, reikia mažiausiai 71 balso už.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę vykusiame balsavime nedalyvavo 30 socialdemokratų ir 16 „aušriečių“, dalis jų buvo užsienio komandiruotėse, tačiau dalis prieš balsavimą paliko Seimo salę.

A. Širinskienė jau anksčiau yra sakiusi, kad tarp valdančiųjų galimai vyksta politiniai mainai, kitą savaitę Seimui balsuosiant dėl „aušriečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio pašalinimo iš Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje.

Prokuratūra norėjo Seimo nariui A. Dudėnui pateikti įtarimus dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu bei piktnaudžiavimo einant Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas 2019–2023 metais.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų