„Spaudoje dažnai informuojama apie sukčių pinkles siekiant pasisavinti gyventojų santaupas. Kaip veikia nusikalstamos grupuotės ar pavieniai individai informacija pateikiama, bet kaip nusikalstamai pinigus iš gyventojų vilioja daugiabučių administratoriai – retas pranešimas.
Tad noriu pranešti apie UAB „Mano Būstas“ sugalvotą naują būdą, kaip lyg ir nepažeidžiant Lietuvos Respublikos įstatymų maustomi daugiabučių gyventojai“, – teigia į naujienų portalą tv3.lt nusprendusi kreiptis kaunietė.
Kaip toliau pasakoja Vaiva, šių metų vasario 13 dieną naujai paskirta daugiabučio vadybininkė organizavo gyventojų susirinkimą, kuriame buvo aptariami numatomi atlikti darbai daugiabutyje.
O susirinkimo metu, pasak kaunietės, UAB „Mano Būstas“ atstovė ragino gyventojus skubos tvarka daugiabutyje organizuoti namo šildymo sistemos mažąją renovaciją, kurios projekto sumą 60 proc. finansuoja valstybė.
„Vadybininkė teigė, kad gyventojai skubiai turi sutikti su projekto ruošimu, nes paraiškas norint gauti subsidijas galima pateikti tik iki šių metų liepos mėnesio“, – dėstė Vaiva.
Subsidijų gauti negalės?
Tiesa, pašnekovė tvirtina, kad tokiu būdu UAB „Mano Būstas“ atstovė galimai apgaudinėjo daugiabučio gyventojus, kadangi, jos teigimu, daugiabutis neatitinka Lietuvos įstatymuose numatytų reikalavimų finansavimui gauti.
Kaip nurodoma Kauno miesto savivaldybės puslapyje, pretenduoti į paramą vadinamajai mažajai renovacijai gali daugiabučiai namai, pastatyti pagal iki 1993 m. galiojusius statybos techninius normatyvus ir atitinkantys bent vieną iš toliau nurodytų sąlygų:
1) iki paraiškos pateikimo namas buvo renovuotas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, bet jame nebuvo atliktas vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimas;
2) bendrasis namo plotas ne didesnis kaip 1000 kvad. metrų;
3) namas įtrauktas į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą ar yra kultūros paveldo objekto teritorijoje, jo apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje;
4) namas yra medinių konstrukcijų;
5) namo šilumos punktas yra elevatorinis arba jau susidėvėjęs automatinis, negalintis reguliuoti šilumos suvartojimo pastate priklausomai nuo lauko oro ir pastato šildomų patalpų temperatūrų pokyčio.
Tačiau, Vaivos teigimu, jos gyvenamasis daugiabutis neatitinka nei vieno iš šių reikalavimų.
„Namas yra beveik 6 tūkst. kvad. metrų, pas mus renovuotas tik šildymo punktas, sienų šiltinimas, langų keitimas, balkonų stiklinimas nėra atliktas“, – pasakoja kaunietė, pridėdama, kad daugiabutis neatitinka ir kitų nurodytų reikalavimų.
Visgi, anot Vaivos, daugiabučio vadybininkė tvirtino, kad daugiabutis reikalavimus atitinka, o mažosios renovacijos projektas gyventojams kainuos apie 2 tūkst. eurų.
„Po susirinkimo pasitikrinau mums pateiktą informaciją Kauno m. savivaldybės puslapyje. Niekas nepasikeitė – mūsų namas neatitinka nustatytų reikalavimų“, – teigė kaunietė, pridurdama, kad ji taip pat paskambino ir informacija pasitikslino su Kauno m. savivaldybės darbuotoju.
„Tad kyla paprastas klausimas ar UAB „Mano Būstas“ Kauno darbuotojų kompetencija lygi nuliui, ar taip administratorius ieško kvailių, iš kurių galima uždirbti?“, – pasipiktinusi sakė Vaiva.
„Mano Būstas“ teigia, jog gyventoja meluoja
Naujienų portalo tv3.lt žurnalistai raštu kreipėsi į UAB „Mano Būstas“ dėl Kaune Baltų pr. 121 daugiabutyje kilusios situacijos, norėdami išsiaiškinti, kaip jie vertina teiginius, jog daugiabutis neatitinka reikalavimų, gauti subsidijoms už renovaciją, ir kiek galėtų kainuoti mažosios renovacijos projektas.
O į kreipimąsi atsakęs įmonės atstovas spaudai Paulius Ugianskis žurnalistams teigė, kad Vaivos pateikta informacija yra neteisinga.
Visą įmonės „Mano Būstas“ atstovo atsakymą pateikiame žemiau.
„Pirmiausia norime aiškiai pabrėžti, kad skaitytojos pateikta informacija yra klaidinanti ir neatitinka tikrovės. Šių metų vasario 13 d. susitikime su namo bendruomene buvo išsamiai paaiškinta, jog valstybės parama iki 60 proc. gali būti skirta dviem darbų rūšims: viso namo šildymo sistemos renovacijai ir sistemos balansavimui.
Kadangi daugiabutyje jau yra renovuotas šilumos punktas, šis darbas automatiškai atkrenta, tačiau kiti du variantai gali būti finansuojami, jei pateikiama atitinkama dokumentacija ir Aplinkos projektų valdymo agentūra priima sprendimą dėl kompensacijos dydžio.
Gyventojams buvo aiškiai išdėstyta, kad paraiškos negalima teikti be parengto projekto – tai yra būtina sąlyga siekiant valstybės paramos.
Susitikimo metu ne kartą buvo akcentuota, kad paraiškas galima teikti iki 2025 m. liepos mėnesio, tačiau nėra jokios garantijos, kad ši finansinė parama bus pratęsta ateityje.
Todėl gyventojams buvo suteikta objektyvi informacija, leidžianti priimti racionalius sprendimus dėl savo daugiabučio atnaujinimo.
Dėl projekto parengimo kaštų taip pat buvo pateikta aiški informacija – ši kaina priklauso nuo daugiabučio dydžio ir pasirinktos renovacijos apimties, tačiau jokie privalomi ar išankstiniai mokėjimai gyventojams nebuvo siūlomi.
Butų savininkai buvo supažindinti su galimais sprendimais ir kviečiami apsvarstyti poreikius bei toliau diskutuoti su Savivaldybės Šilumos ūkio vedėju ir mūsų atstovais dėl tolimesnių žingsnių.
Apgailestaujame, kad viešumoje pasklido klaidinanti informacija, kuri ne tik iškraipo tikrovę, bet ir trukdo daugiabučio atnaujinimo procesams, skirtiems gyventojų gerovei bei energijos taupymui.
Visi susitikime dalyvavę gyventojai gali patvirtinti, kad buvo pateikti tik tikslūs faktai bei realios sistemų atnaujinimo galimybės. Nepaisant visko, esame pasirengę toliau bendradarbiauti su namo gyventojais ir atsakyti į visus kylančius klausimus, kad būtų priimami geriausi sprendimai dėl jų daugiabučio namo ateities“, – nurodė „Mano Būstas“ atstovas spaudai P. Ugianskis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Vyt tomius lauk.