„Politiškai aš galiu įvertinti, kad šis skandalas buvo didžiausias skandalas per pastaruosius keletą metų, susijęs su labai įtakinga buvusia konservatorių partijos ministre. Ir mes turime išsiaiškinti viską iki galo. Ir tada sudėti taškus ant „i“, – žurnalistams Briuselyje ketvirtadienį sakė G. Nausėda.
Jis nesiėmė vertinti teisėsaugos darbo ir patikino, jog politikai neturėtų tam daryti jokios įtakos.
„Aš nesiimsiu vertinti mūsų teisėsaugos institucijų darbo, nes visa tai, ką jie daro – jie yra nepriklausomi tai daryti. Bet koks politikų kišimasis į jų veiklą būtų netoleruotinas“, – kalbėjo prezidentas.
„Džiaugiuosi, kad, kol kas, kiek aš matau, politinės partijos, jų lyderiai santūriai komentuoja ir nekvestionuoja šito fakto, nes tiesiog vyksta tyrimas, atsiranda naujų aplinkybių“, – apibendrino G. Nausėda.
ELTA primena, kad trečiadienį portalas „15min.lt“ pranešė, jog teisėsauga sulaikė finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkę Ievą Trinkūnaitę ir jos sugyventinį Vilhelmą Germaną.
Anot portalo, teisėsauga tyrime dėl galimų finansinių nusikaltimų sulaikė ir buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės, konservatorės Monikos Navickienės vyrą, verslininką Mindaugą Navicką.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) birželį dėl galimai neskaidrios „Foxpay“ veiklos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimas vykdomas dėl galimo nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir kišimosi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą.
Lietuvos bankas (LB) šių metų vasarą pranešė, kad papildomai kontroliuos centrinio banko nurodymų nesilaikančios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas, centriniam bankui nustačius, kad įmonė toliau vykdė mokėjimo operacijas tarp privačių fizinių bei juridinių asmenų.
Kaip skelbta anksčiau, „Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – buvusios ministrės M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.
M. Navickas „Foxpay“ dirbo nuo 2022 m., LB pradėjus tyrimus, šiemet jis pasitraukė iš įmonės valdybos.
„15min.lt“ skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog M. Navickienės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Politikė, kad su I. Trinkūnaite bendrauja retai, o apie jpos sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo. Vėliau „15min.lt“ pranešė, kad pernai M. Navickienė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.
Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės posto.