gitanas nausėda

Gitanas Nausėda

 

Gimęs 1964 m. gegužės 19 d. Klaipėdoje, Lietuvos politikas, finansininkas, dėstytojas ir nuo 2019 m. gegužės 26 d. – Lietuvos Respublikos dešimtasis prezidentas.

 

Jis studijavo Vilniaus Universiteto Pramonės ekonomikos fakultete ir vėliau tapo Ekonomikos fakulteto dėstytoju. Nausėda dirbo Lietuvos banko Pinigų politikos departamento direktoriumi, o vėliau – SEB banko vyriausiuoju ekonomistu. Jo politinė veikla apima įvairias roles, pradedant darbu kaip laikino prezidento Artūro Paulausko konsultantu ir baigiant aktyviu dalyvavimu Valdo Adamkaus rinkimų kampanijoje. 2019 m.

Nausėda laimėjo prezidento rinkimus ir tapo šalies vadovu. Jis žinomas kaip ekonomikos ekspertas, turintis tvirtas įžvalgas apie Lietuvos ir tarptautinę finansų sistemą.

Nausėda iš buvusio Ukrainos premjero atėmė Lietuvos apdovanojimą

Prezidentas Gitanas Nausėda iš buvusio Ukrainos premjero Mikolos Azarovo atėmė Lietuvos valstybės apdovanojimą. Dekrete nurodyta, kad M. Azarovas iš apdovanotųjų sąrašo išbrauktas pažeminus apdovanotojo vardą. Ukrainos ekspremjerui Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius skirtas 1998 metų lapkritį per prezidento Valdo Adamkaus vizitą Ukrainoje.  M. Azarovas tuo metu vadovavo Ukrainos mokesčių tarnybai.

Nausėda sako, jog priimti sprendimus dėl taikdarių siuntimo į Ukrainą dar per anksti (patikslintas)

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako, kad dar per anksti priimti sprendimus dėl karių siuntimo į Ukrainą taikai palaikyti. „Manau, kad šitam sprendimui susifermentuoti tikrai yra per ankstyvas etapas“, – trečiadienį teigė prezidentas. Taip G. Nausėda žurnalistams kalbėjo vykstant Prancūzijos rengiamam aukščiausiojo lygio susitikimui Ukrainos ir Europos saugumo klausimais, kuriame šalies vadovas dalyvauja konferenciniu skambučiu.
Aktualijos Prieš 16 val.

Nausėda siūlo 2030-ųjų sausio 1-ąją numatyti kaip „orientacinę datą“ Kyjivo narystei ES

Prezidentas Gitanas Nausėda Europos Sąjungos (ES) lyderiams siūlo 2030-ųjų sausio 1-ąją numatyti kaip „orientacinę datą“ Ukrainos narystei Bendrijoje. Taip jis kalbėjo trečiadienį tebevykstant aukščiausio lygio lyderių susitikimui Ukrainos ir Europos saugumo klausimais. Panašus vadovų susitikimas Paryžiuje įvyko pirmadienį, tačiau šįkart pakviestos pirmajame susitikime nedalyvavusios Europos šalys, taip pat NATO sąjungininkė Kanada.

Nausėda telefonu kalbėjosi su EVT primininku: aptarė Ukrainos ir Europos saugumo klausimus

Trečiadienį Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda telefoninio pokalbio metu su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Antonio Costa aptarė Europos saugumo, paramos Ukrainai ir galimas taikos derybų sąlygas. Kalbėdamas apie galimas derybas dėl taikos, Lietuvos lyderis pabrėžė, kad būtina stabdyti ne tik karą, bet ir agresiją. Anot G. Nausėdos, itin svarbu užkirsti kelią Rusijos karinės galios atkūrimui, išlaikant sankcijas ir tęsiant politinį bei diplomatinį spaudimą.
Aktualijos Prieš 19 val.

Paluckas: „Tikiu, kad koalicija bus vieninga“

Nepaisant to, jog „Nemuno aušros“ atstovai nedalyvavo trečiadienį Prezidentūroje vykusiame susitikime dėl gynybos finansavimo, premjeras Gintautas Paluckas viliasi, kad koalicija vieningai palaikys sprendimus dėl didesnio krašto apsaugos finansavimo. „To („aušriečių“ nedalyvavimo susitikime – BNS) nedramatizuoju, nes turėsime galimybę informuoti, papasakoti ir padiskutuoti su koalicijos partneriais.
Aktualijos Prieš 22 val.

Prezidentas: diskusijos su EIB dėl Rūdninkų karinio miestelio finansavimo „yra pažengusios toli“

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad diskusijos su Europos investicijų banku (EIB) dėl paskolos didžiajai daliai Rūdninkų karinio miestelio statybų projekto finansuoti „yra pažengusios toli“. „Kiek žinau, diskusijos tikrai jau yra toli pažengusios su Europos investicijų banku. (...) Dirbame visu tempu ir tikiuosi, kad šį skolinimosi instrumentą panaudosime pirmiausia“, – trečiadienį žurnalistams teigė G. Nausėda.
Aktualijos Prieš 23 val.

Mokesčių pakeitimai nebus „drakoniški“, nekenks verslui ir žmonėms, sako premjeras

Premjeras Gintautas Paluckas dar kartą pareiškė, kad Lietuvai ieškant papildomų gynybos finansavimo šaltinių, Vyriausybės šiuo metu rengiami mokesčių pakeitimai nebus drastiški bei itin nepablogins nei verslo, nei gyventojų padėties. „Šnekame apie tuos mums įprastus, suprantamus mokesčius, mokesčių tarifus, išlygas.
Prieš 23 val.

Nausėda paaiškino, kodėl viršūnių susitikime dalyvaus nuotoliu: diskusija su partijų vadovais šiandien man buvo svarbiausia

Trečiadienio popietę nuotoliniu būdu Prancūzijos lyderio inicijuotame viršūnių susitikime dalyvausiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda sako – šiandien jam buvo svarbiausias Prezidentūroje vykęs susitikimas su parlamentinių partijų vadovais. Anot jo, pokalbių su kitais Europos lyderiais formatas nėra esminis dalykas – svarbiausia, jog politikai turėtų apie ką kalbėti ir pasiektų realių rezultatų. „Šis susitikimas su kolegomis, su partijų vadovais man buvo svarbiausia šiandien.
Aktualijos Prieš 23 val.

Nausėda žada teikti įstatymų pataisas dėl Lietuvos banko pelno įmokos, kovos su PVM grobstymu

Prezidentas Gitanas Nausėda pavasarį žada teikti įstatymų pakeitimus, susijusius su didesne Lietuvos banko (LB) pelno įmoka į valstybės biudžetą bei griežtesnėmis sankcijomis už pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grobstymą.  „Vienas bus dėl Lietuvos banko atskaitymų į biudžetą, nes dabartinis atskaitymų modelis yra nukreiptas į praeitį“, – po susitikimo su parlamentinių partijų lyderiais, su kuriais kalbėta apie gynybos finansavimo šaltinius, žurnalistams trečiadienį sakė G. Nausėda.
Prieš 23 val.

Prezidentas sako nematąs indikacijų, jog JAV atitrauks karius iš Baltijos valstybių

Prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad nėra indikacijų, jog Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ruoštųsi išvesti savo karius iš Baltijos valstybių.  „Tokių indikacijų nėra. Šiuo metu vyksta diskusijos dėl to, koks galėtų būti JAV įsitraukimas Europoje.
Aktualijos Prieš 23 val.
REKLAMA
REKLAMA

Nausėda nesureikšmina, jog Žemaitaitis nedalyvavo partijų lyderių susitikime: pokalbis buvo trumpesnis

Prezidentas Gitanas Nausėda tikina nesureikšminantis fakto, jog trečiadienį vykusiame susitikime su parlamentinių partijų atstovais nedalyvavo vienos iš koalicijos partnerių „Nemuno aušros“ delegatai. Šalies vadovas leidžia suprasti, jog dėl to diskusijos su politinių jėgų lyderiais buvo konstruktyvesnės. „Kaip matote, pokalbis buvo trumpesnis, taip kad nesureikšminčiau šito fakto. Turėjome neužsitęsusį pokalbį, turėjome konstruktyvius, o ne kažkokius tik orą virpinančius pasiūlymus.
Aktualijos Prieš 23 val.

Nausėda išdėstė žingsnius – štai kaip Lietuva atsakys Rusijai: „Žaidimo taisyklės pasikeitė“

Šalies vadovas Gitanas Nausėda Seimo pavasario sesijoje sako teiksiantis du įstatymo projektus, susijusius su kariuomenės divizijos steigimu. Vienas projektas bus susijęs su Lietuvos banko (LB) pelno įmokomis į valstybės biudžetą, kitas skirtas užkardyti PVM grobstymą.  „Mūsų uždaviniai yra netrukus priimti tuos sprendimus, kurie leis sukaupti reikalingą finansinę sumą nacionalinei divizijai. Netrukus (bus pateikti – red. past.

Nausėda nuotoliu dalyvaus antrajame Europos viršūnių susitikime dėl Ukrainos

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį nuotoliu dalyvaus Prancūzijos rengiamame aukščiausiojo lygio susitikime Ukrainos ir Europos saugumo klausimais, BNS patvirtino Prezidentūra. Šalies vadovas susitikime konferenciniu skambučiu dalyvaus 17 valandą.

Žemaitaitis nedalyvaus partijų lyderių susitikime su prezidentu

Trečiadienį prezidentui Gitanui Nausėdai kviečiant parlamentinių partijų lyderius aptarti galimybes atnaujinti politinių jėgų susitarimą dėl gynybos, „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis patvirtino, jog šiame susitikime nedalyvaus. Be to, „aušriečiai“ išvis nedeleguos jokio partijos atstovo į diskusiją Prezidentūroje. Apie tai, jog abejoja, ar dalyvaus susitikime Prezidentūroje, R. Žemaitaitis Eltai užsiminė praėjusią savaitę.

Prezidento patarėja: išlaikyti JAV karinį buvimą yra Lietuvos interesas

Jungtinių Valstijų (JAV) sekretoriui Pete'ui Hegsethui NATO sąjungininkes Europoje perspėjus, jog amerikiečių karių buvimas Senajame žemyne nebus amžinas, prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė tikina – išlaikyti JAV karinį buvimą yra Lietuvos prioritetas. „Miunchene buvo daug visokiausių kalbėjimų.

Skaisgirytė įvertino svarstymus į Ukrainą siųsti taikdarius: tai tikrai nėra išdiskutuota

Prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė teigia, kad svarstymai esant poreikiui į Ukrainą siųsti taikdarius dar nėra tinkamai išdiskutuoti. Anot jos, visų pirma tai turėtų būti padaryta Europos Sąjungos (ES) lygmeniu.  „Kalbant apie taikdarius Ukrainoje, tai tikrai nėra išdiskutuotas klausimas. Ir yra pačios įvairiausios nuomonės“, – „Žinių radijui“ teigė A. Skaisgirytė.

Planuojamas prezidento Nausėdos vizitas į Ukrainą

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė sako, jog artėjant Rusijos karo Ukrainoje metinėms planuojamas šalies vadovo vizitas į Ukrainą. „Planuojamas vizitas į Ukrainą. Vis dėlto, jau trečiosios karo metinės ir norėtume parodyti tą Lietuvos paramą Ukrainai, kuri ir po trijų metų išlieka labai stipri“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė A. Skaisgirytė. 2022 m. vasarį Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.

Nausėda sako, kad mokesčių didinimas gali diskredituoti idėją dėl papildomo gynybos finansavimo

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog yra įvairių šaltinių, iš kurių būtų galima papildomai finansuoti krašto apsaugą, nedidinant mokesčių. Jeigu, vis tik, mokestinė našta gyventojams augtų, šalies vadovas įžvelgia riziką, jog taip gali būti diskredituota pati didesnio gynybos finansavimo idėja.

Nausėda: dvišaliai ar regioniniai gynybos aljansai būtų pavojingi

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dvišaliai ar regioniniai gynybos aljansai būtų pavojingi ir dėl jų aižėtų NATO vienybė. „Jeigu mes pradėsime kalbėti apie saugumo garantijas, substitutus NATO, tai yra pavojingas kelias, kadangi tai suardys NATO ir padarys tai per labai trumpą laiką“, – LRT televizijos laidoje „Lietuvos ateities forumas“ pirmadienį sakė G. Nausėda.

Nausėda knygoje įgėlė vienam konservatoriui: apskundė šlykščiausiu būdu, po keleto mėnesių vaidino draugą

Savo autobiografinėje knygoje prezidentas Gitanas Nausėda atskleidžia, kokios įtampos tuo metu sklandė tarp jo ir valdžioje buvusių konservatorių. Pasak prezidento, lūžis įvyko tada, kai jis nusprendė prezidento rinkimuose dalyvauti savarankiškai, o ne nuo konservatorių. Nausėda pasakoja, kad Tėvynės Sąjunga siekė ne kartą jį kompromituoti, nuolat ieškojo priekabių.

Galimybes atnaujinti susitarimą dėl gynybos Nausėda su parlamentinių partijų lyderiais aptars trečiadienį

Galimybes atnaujinti nacionalinį susitarimą dėl gynybos prezidentas Gitanas Nausėda su parlamentinių partijų lyderiais aptars trečiadienį, sako Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis. „Kvietimai gauti. Aš, kaip partijos pirmininkas, irgi turiu. Trečiadienį 10 valandą“, – pirmadienį žurnalistams patvirtino S. Skvernelis.

Žmogaus teisių centras apie Nausėdos poziciją dėl civilinės sąjungos: nuomonė nėra aukščiau Konstitucinės doktrinos

Šalies vadovui Gitanui Nausėdai netrukus pasirodysiančioje biografinėje knygoje pareiškus, jog jis nepalaiko lyčiai neutralią partnerystę reglamentuojančio Civilinės sąjungos įstatymo projekto, Lietuvos žmogaus teisių centras kritiškai sutinka tokią prezidento poziciją. Organizacijos atstovai pažymi, jog G. Nausėdos asmeninė pozicija šiuo klausimu negali būti aukščiau Konstitucinės doktrinos ir tarptautinių Lietuvos įsipareigojimų.

Nausėda apie santykius su Seimo pirmininku: „Skvernelis – jausmų žmogus“

Dar šį mėnesį pasirodysiančioje Laimos Lavaste knygoje „Prezidentas Gitanas Nausėda: iš arti“ šalies vadovas aptaria santykius ne tik su buvusia konservatorių dominuojama valdančiąja dauguma, bet ir Sauliaus Skvernelio vadovauta Vyriausybe. Anot G. Nausėdos, su dabartiniu Seimo pirmininku dirbti buvo paprasčiau – buvo mažiau asmeniškumų ir arogancijos. Tiesa, prezidentas pripažįsta – kildavo ir ginčų.

KTU profesorius mano, kad sunkiausia diskusijų dėl gynybos finansavimo dalis laukia ateityje: dar bus kryžiuojamų iečių

Šalies politikų dar laukia sudėtingiausia diskusijų apie gynybos finansavimą dalis, mano Kauno technologijos universiteto (KTU) finansų profesorius Rytis Krušinskas. Anot jo, gynybos poreikių negalint finansuoti vien iš ekonomikos augimo, politikai turės ieškoti papildomų lėšų šaltinių, kas gali sukelti nesutarimų.  „Žiūrint, kaip kalba mūsų politikai, pagaliau jau randasi bendras vardiklis ir kalbėjimas, kad gynyba – neatsiejamas mūsų prioritetas ir tai reikia padaryti kuo greičiau.

Knygoje Nausėda atvirai pasakoja apie santykius su konservatoriais

Sprendimas neiti į 2019 m. prezidento rinkimus su konservatoriais – vienas teisingiausių ne tik politinės taktikos, bet ir moralinio pasirinkimo prasme, Laimos Lavaste biografinėje knygoje „Prezidentas Gitanas Nausėda: iš arti“ teigia šalies vadovas. Netrukus pasirodysiančioje knygoje prezidentas skiria nemažai dėmesio santykiams su buvusių valdančiųjų konservatorių partija.

Nausėda knygoje atskleidžia nepalaikantis Civilinės sąjungos įstatymo

Prezidentas Gitanas Nausėda vasarį išeisiančioje knygoje atskleidė nepalaikantis Civilinės sąjungos įstatymo. Aiškią poziciją dėl Seime svarstomo projekto šalies vadovas išsako pirmą kartą, anksčiau jis teigė pritarsiantis tokiam projektui, kuris neprieštaraus konstitucinei šeimos sampratai. „Jei norime spręsti vienos lyties piliečių tarpusavio ryšio klausimą, reikia jį spręsti kitais būdais.

Nausėda ragina nepamiršti kovos dėl saugumo: nesikeičia spaudimas, kurį jaučiame prie savo valstybės sienų

Prezidentas Gitanas Nausėda, sveikindamas Lietuvą su Vasario 16-ąja, ragina remti laisvės gynėjus nuo Rusijos besiginančioje Ukrainoje ir nepamiršti nuolatinės kovos dėl saugumo, mat, anot šalies vadovo, spaudimas prie valstybės sienų nesikeičia. G. Nausėda sekmadienį prie Prezidentūros vykusioje trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje sveikindamas Lietuvą su Vasario 16-ąja, ragino prisiminti didžiuosius Lietuvos kūrėjus.

Nausėda kviečia vieningai švęsti Vasario 16-ąją: „Lietuva tvirtėja kaip deimantas“

Lietuvai sekmadienį minint Valstybės atkūrimo dieną, prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžia – geopolitinių iššūkių fone Lietuvos valstybė stiprėja. „Atšiaurios sąlygos grūdina. Negalėdama nė akimirkai atsikvėpti, Lietuvos valstybė tvirtėja kaip deimantas. Puoselėdami vienybę, mes vis daugiau investuojame į savo saugumą. Toliau budime, kovojame ir laimime“, – savo kalboje Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonijoje sakė G. Nausėda.

Valstybės apdovanojimai – kardinolui, VSD vadovui, vokiečių generolams

Valstybės atkūrimo dienos proga prezidentas Gitanas Nausėda beveik 70 Lietuvos ir užsienio piliečių apdovanojo valstybės ordinais bei medaliais. Šalies vadovo teigimu, apdovanoti asmenys „su didžiuliu užsidegimu kiekvieną dieną puoselėja amžinai žaliuojančią Lietuvos valstybę“. „Kurie nenuilstamai darbuojasi mokslo, kultūros, švietimo, sporto ar kitose srityse, rūpinasi dvasiškai tvirtos visuomenės augimu, užtikrina šalies gynybą ir saugumą, nepailsdami kuria tarptautinės bendrystės tiltus, st...

Sveikindami Vasario 16-osios proga valstybės vadovai ragina džiaugtis laisve

Sveikindami Vasario 16-osios proga valstybės vadovai ragina saugoti valstybę kaip didžiausią turtą ir džiaugtis laisve. „Vasario 16-oji mums visiems dovanoja priminimą, kad valstybė prasideda nuo idėjos. Ji gimsta ir bręsta žmonių galvose. Stiprėja, perduodama iš kartos į kartą“, – sakoma prezidento Gitano Nausėdos sveikinime. Anot jo, pasaulinio karo sumaišties sąlygomis iškelta valstybė yra pamatas, ant kurio šiandien statome būsimą klestėjimą ir visų Lietuvos žmonių gerovę.

Po aštrių JAV administracijos pareiškimų, Nausėda sako tikintis NATO vienybe

Naujajai JAV administracijai griežtai raginant Europos Sąjungą (ES) investuoti į gynybą, taip pat pabrėžiant, jog Vašingtonas nori sutelkti dėmesį į grėsmes ne Europoje, o kituose pasaulio regionuose, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako tikįs NATO aljanso vienybe, tačiau sutinka, jog Bendrija krašto apsaugą turi finansuoti labiau. Pasak šalies vadovo, šiuo metu Europa neturi kitos saugumo alternatyvos amerikiečiams.

Nausėda Miuncheno saugumo konferencijoje: Europos indėlis į NATO gynybos biudžetą yra nepakankamas

Stiprindamos NATO aljansą, sąjungininkės iš Europos privalo pasidalinti gynybos biudžeto naštą, tvirtina Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda. Prezidentas tai akcentavo penktadienį Miuncheno saugumo konferencijoje vykusioje diskusijoje, kurioje kartu dalyvavo Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas, Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Johnas Healey‘is ir Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos Nacionalinės gynybos ir ginkluotųjų pajėgų komiteto sekretorė Natalia Pouzyreff.

Nausėda Miunchene: būtina stiprinti gynybą, nes Rusija ir toliau išlieka didžiausia grėsmė

Rusija ir toliau išlieka didžiausia karinė grėsmė Europos saugumui, todėl būtin stiprinti kolektyvinius veiksmus, skiriant didesnį finansavimą gynybai, teigia Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Tai jis penktadienį akcentavo vienoje iš Miuncheno saugumo konferencijos diskusijų.

Su Ukrainos vadovu Miunchene susitikęs Nausėda: sankcijų Rusijai potencialas neišsemtas

Su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu Miuncheno saugumo konferencijoje penktadienį susitikęs Gitanas Nausėda sako, kad Europos sankcijų Rusijai ir jos sąjungininkėms potencialas dar neišsemtas. „Europa turi, ką pasiūlyti derybų stalui. Sankcijų Rusijai ir jos sąjungininkėms potencialas dar neišsemtas: griežtesnis Rusijos šešėlinio laivyno sankcionavimas, energetinės priklausomybės nuo Rusijos mažinimas, įšaldytų Rusijos aktyvų panaudojimas Ukrainos poreikiams.

Miunchene susitikęs su Zelenskiu, Nausėda užtikrino dėl tvirtos paramos Ukrainai

Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda, penktadienį Miuncheno saugumo konferencijoje susitikęs su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, pakartojo, kad Lietuvos palaikymas ir parama Ukrainai nesikeičia. Pasak Prezidentūros, šalies vadovas akcentavo, kad Lietuva ir toliau investuos į Ukrainos gynybos pramonę, tieks reikalingus ginklus. „Taiką užtikrinti galime tik per stiprybę“, – sakė prezidentas.
2025-02-14

Trumpui nenorint mokėti už Europos saugumą, Paluckas rėžė: „Ar mes to nenusipelnėme, būdami ištižę“

Šokas, kurį Donaldas Trumpas sukėlė Europai, neaplenkia ir Lietuvos. Mūsų politikai ir ekspertai kalba, kad paliaubos Ukrainoje gali uždegti žalią šviesą tolimesnėms Kremliaus imperijos kruvinoms ambicijoms. Nors premjeras Gintautas Paluckas ramina žmones, kad Lietuva yra saugiausioje situacijoje, tačiau realybėje kyla klausimas, kuo šalis dabar išvis gali pasitikėti, nes stoti į konfrontaciją su Rusija Europa nepajėgi, o amerikiečiai galbūt jau nebenori.

JAV ir Rusijos lyderiams kalbant apie paliaubas, Nausėdos žinutė Zelenskiui: Lietuva ir toliau rems Ukrainą

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Rusijos lyderiams pradėjus kalbėti apie galimas karo paliaubas, prezidentas Gitanas Nausėda Volodymyrą Zelenskį patikino, jog Lietuvos parama Ukrainai bet kokiu atveju bus tęsiama. „Ką tik telefonu kalbėjau su V. Zelenskiu. Patikinau, kad niekas nesikeičia. Agresorius išlieka agresoriumi, o auka – puolama šalis – turi būti palaikoma. Paliaubos nėra tvari taika.

Zelenskis sako, kad nesutiks su jokiais susitarimais dėl Ukrainos, sudarytais be Kyjivo

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad nesutiks su jokiais susitarimais dėl Ukrainos, sudarytais neįtraukiant į derybas jo šalies.
2025-02-13

Nausėda apie Maskvos reikalavimus: agresorius negali rinktis lyg iš meniu

Kremliui pareiškus, kad Rusija siekia derybų su JAV ne tik dėl Ukrainos, bet ir dėl NATO plėtros, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad niekas neturi teisės kelti ultimatumų Aljansui. „Niekas neturi kelti NATO jokių ultimatumų, NATO priima sprendimus, kurie pagrįsti pirmiausia visų Aljanso narių saugumu, įskaitant ir mus, be jokios abejonės“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė jis.

Nausėda: Rusijos kariuomenės kaupimo prie Baltarusijos–Lietuvos sienos nėra

Ukrainos lyderiui Volodymyrui Zelenskiui įspėjus, kad Rusija gali pulti Lietuvą iš Baltarusijos teritorijos, prezidentas Gitanas Nausėda tikina – jokio kariuomenės telkimo prie valstybės sienos nėra. „Tikrai yra daug galimų scenarijų, galimų opcijų. Tačiau noriu labai aiškiai pasakyti – jokio kariuomenės kaupimo prie Baltarusijos–Lietuvos sienos nėra. Toks ir neplanuojamas“, – pabrėžė G. Nausėda.

Nausėdos planas dėl gynybos finansavimo: kviečia partijų lyderius į Prezidentūrą

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako kitą savaitę kviesiantis visas parlamentines partijas į Prezidentūrą aptarti galimybes atnaujinti nacionalinį susitarimą dėl gynybos. Taip pat prezidentas su politikais ketina diskutuoti apie galimus šaltinius didesniam krašto apsaugos finansavimui.  „Kitą savaitę aš kviečiu visų Seime esančių partijų vadovus į Prezidentūrą.

Nausėda: „Negalima per prievartą atnešti taikos“

JAV prezidentui pradėjus derybas dėl taikos Ukrainoje, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad negalima per prievartą atnešti taikos. Anot šalies vadovo, privalo būti sudaryta stabili bei tvari taika ir kad po jos susitarimo agresoriui nekiltų noras užpulti kitą šalį ar vėl Ukrainą. „Negalima per prievartą atnešti taikos“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

Nausėdos reakcija į Trumpo ir Putino pokalbį: „Niekas pasaulyje nepasikeitė – agresorius liko agresoriumi“

Reaguodamas į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Donaldo Trumpo pokalbį su Rusijos ir Ukrainos vadovais, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dabar svarbiausia išvengti įspūdžio, jog JAV ir Rusija bendrauja už nugaros Europai ir Ukrainai. Prezidentas pridūrė, kad JAV ir viso demokratinio pasaulio derybinės pozicijos neturėtų prasidėti nuo nuolaidžiavimo agresoriui – V. Putinui.

Tai, ką išgirdo iš Žemaitaičio lūpų, pribloškė: štai kodėl žmonės jautriai reaguoja į kalbas apie indėlius

„Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, susitikęs su rinkėjais skelbė, jog bus įveiklinami gyventojų indėliai gynybos finansavimo didinimui bei kitą dezinformaciją. Politologas, istorijos mokslų daktaras Bernaras Ivanovas dalinosi, kaip šie pasisakymai paveikia žmonių mąstymą ir kaip tam tikros institucijos turėtų reaguoti. B. Ivanovas pripažįsta, kad R. Žemaitaičio pasisakymai gali skambėti šokiruojančiai.

Nausėda ir dar 9 šalių vadovai ragina EK sparčiau plėsti greitųjų geležinkelių tinklą

 Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su dar 9 Europos Sąjungos narių vadovais ragina Europos Komisiją (EK) spartinti greitųjų geležinkelių plėtrą ir didinti finansavimą.  Lietuvos, Čekijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Latvijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos vadovai dėl to kreipėsi į Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, antradienį pranešė Prezidentūra.

Socialiniuose tinkluose – itin kandūs „aušriečių“ žodžiai Nausėdai: „Kaip visa tai atmatyt?“

„Goodbye, Russia. Goodbye, Lenin! (Viso gero, Rusija. Viso gero, Leninai“, liet.), – savaitgalį pokalbio įraše apie sinchronizaciją sako prezidentas Gitanas Nausėda, kurio žodžių pro akis nepraleido partijos „Nemuno aušra“ Klaipėdos skyrius, o vėliau socialinėje erdvėje kilo dar didesnė audra ir politikai ėmė vienas po kito dalintis įrašais.

Premjeras: koalicijos partneriai neturi gąsdinti visuomenės, sėti nerimo

Artėjant koalicinės tarybos posėdžiui, premjeras Gintautas Paluckas sako, kad koalicijos partneriai neturėtų, gąsdinti, bauginti visuomenės ar iškraipyti faktus.

Nausėda: pasiekėme visišką energetinę nepriklausomybę

Prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė, kad Lietuva Latvija ir Estija sėkmingai įvykdė sinchronizaciją su kontinentinės Europos elektros tinklais taip pasiekdamos energetinę nepriklausomybę. Šalies vadovas pabrėžia, kad žengus šį žingsnį bus rengiami kiti projektai, kurie padės užtikrinti Baltijos ir Vakarų šalių elektros rinkų integraciją. „Pasiekėme visišką energetinę nepriklausomybę. Politinio spaudimo ir šantažo laikotarpis pagaliau baigėsi.

Istorinis įvykis: Baltijos šalys sinchronizavo savo elektros tinklus su Vakarų Europa

Lietuva, Latvija ir Estija sekmadienį popiet sėkmingai sinchronizavo savo elektros tinklus su Vakarų Europa. „Prieš kelias akimirkas sulaukiau puikių naujienų – Baltijos šalių elektros energijos sistemos sinchronizavimas su kontinentinės Europos tinklais sėkmingai baigtas“, – Vilniuje žurnalistams pranešė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Energetikos ministerijos duomenimis, 14.05 val.

Vilhelmas Germanas toliau sukčiauja – sureagavo ir Nausėda: „Privilegijuotieji kaliniai“

Milijoninėmis aferomis įtariamam Vilhelmui Germanui toliau sukčiauti nesutrukdė net kalėjimo kamera: nuo suėmimo per kratas turtingo verslininko kameroje pareigūnai rado 2 telefonus, vėliau – dar du, turėjusius jį pasiekti. Pasirodo, už tūkstančius eurų jam ryšio paslaugas parūpindavo mažiausiai vienas Vilniaus kalėjimo darbuotojas.
Į viršų