• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešojoje erdvėje paprastai linksniuojamos tik kelios galimų ar populiariausių pretendentų į Lietuvos prezidentus pavardės. Tačiau visai neseniai oficialių politinės kampanijos dalyvių gretas papildė dar dvi pavardės, kurios gali būti mažiau žinomos rinkėjams. Kas šie paslaptingi kandidatai?

Viešojoje erdvėje paprastai linksniuojamos tik kelios galimų ar populiariausių pretendentų į Lietuvos prezidentus pavardės. Tačiau visai neseniai oficialių politinės kampanijos dalyvių gretas papildė dar dvi pavardės, kurios gali būti mažiau žinomos rinkėjams. Kas šie paslaptingi kandidatai?

REKLAMA

Šiuo metu Vyriausioje rinkimų komisijoje savarankiškais kandidatais į prezidentus yra užsiregistravę septyni asmenys. Penki jų – puikiai žinomi rinkėjams – Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, ekonomistas Gitanas Nausėda bei filosofas Arvydas Juozaitis. Kiti du gali būti mažiau žinomi – tai Alfonsas Butė ir Vitas Gudiškis.

Biografijoje – ir teistumas

1952 m. Panevėžio rajono Pašilių kaime gimęs Alfonsas Butė ne kartą Siekė tapti Seimo nariu. 2004 metais jis vienmandatėje Senamiesčio apygardoje buvo Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas. 2016-aisiais kelią į parlamentą skynėsi kartu su Antikorupcija Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicija.

REKLAMA
REKLAMA

Savo biografijoje A. Butė nurodo 1980 m. baigęs inžinieriaus-ekonomiko specialybę Vilniaus inžinerinės statybos institute. Turi žmoną Janiną ir sūnus Mindaugą bei Kęstutį. A. Butė nurodo priklausęs Lietuvos Respublikonų bei Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijoms, taip pat buvęs išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją Tarybą, Europos Parlamentą.

REKLAMA

Jis teigia mokantis prancūzų, rusų ir anglų kalbas, o kaip įdomų pasiekimą kandidato į Seimą anketoje nurodo sukūręs naują medienos džiovinimo būdą.

2008 m. A. Butė Vilniuje buvo teistas dėl eismo įvykio, kurio metu buvo nesunkiai sutrikdyta kandidato automobilyje važiavusios keleivės sveikata. 2017 m. kovą A. Butė kelias dienas prie Seimo rengė bado akciją „Už tikėjimą, už teisingumo atkūrimą Lietuvoje“.

REKLAMA
REKLAMA

„Būti ar nebūti Lietuvai“

Paprašytas plačiau papasakoti apie savo programą, A. Butė pacitavo savo pareiškimą Lietuvos piliečiams, kuriame konstatuoja, kad „Lietuva šiuo metu stovi ant bedugnės krašto“, bet turi galimybę pasivyti Vokietiją ir Japoniją savo ekonomika.

„Lietuva per 28 metus sugebėjo prarasti daugiau nei trečdalį savo piliečių. Pramonė sugriauta, rajonuose darbo nėra, jaunoms šeimoms gyventi nėra kur ir iš ko. Todėl išvykstančiųjų svetur srautai nemažėja. O ar ne dėl besikeičiančio valdžios rūpinimosi tik savo interesais? Pirmiausia tik sau atstatė per sunkmetį sumažintus atlyginimus, po to dar ir susigrąžino sumažino atlyginimo dalį. Visa tai tapo įmanoma, kadangi valstybėje viešpatauja nesąžiningumas ir korupcija“, – portalui tv3.lt sakė A. Butė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pažymi, kad šiuo metu „žeminančią padėti atlyginimų srityje, palyginti su Europos Sąjungos (ES) šalimis“, patiria šalies pedagogai, medikai, kultūros darbuotojai, policijos ir nacionalinio saugumo pareigūnai, ugniagesiai, pensininkai.

„Pagaliau, kuo skubiausiai reikia kuo skubiausiai didinti gynybai skiriamas lėšas, antraip šalį galį išlikti Ukrainos, Gruzijos likimai ir pareikalauti netekčių, kurių jokiomis lėšomis vėliau nekompensuosime. Visas šias išlaidas reikia didinti bent tris kartus. Todėl iškyla pagrindinis klausimas – būti ar nebūti Lietuvai. Tai mane ir privertė kandidatuoti į prezidentus“, – teigė pretendentas.

REKLAMA

Anot A. Butės, Lietuvoje atlyginimus jautriausioms profesijoms padidinti pavyktų net tris kartus, jei tik tiek pat sugebėtume padidinti ir savo bendrąjį vidaus produktą.

„Vadinasi, tiek pat kartų reikia didinti, o tiksliau – atkurti gamybą, paslaugų sektorių, statyti šeimos socialinius būstus, kuriuos už simbolinę kainą galėtų įsigyti išperkamosios nuomos būdu. Tačiau tam reikėtų pakeisti įstatymus, reorganizuoti bankų sistemą, įsteigti nacionalinį, komercinį banką“, – pasiūlymus vardijo A. Butė.

REKLAMA

Susisiekti nepavyko

Tuo metu kitas kandidatas Vitas Gudiškis kiek paslaptingesnis. Portalui tv3.lt su pretendentu jo nurodytu telefonu pirmadienį susisiekti nepavyko. Tuo metu Vyriausioji rinkimų komisija negali suteikti asmeninės pretendento informacijos, ją saugo ES bendrasis duomenų apsaugos reglamentas.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų