Nadežda, papasakokite, kokia buvo Jūsų dantų situacija iki pradedant tiesint kapomis?
Neslėpsiu, iki tiesinimo mano dantų būklė buvo bloga. Dantys buvo kreivi, tačiau anksčiau daug dėmesio tam neskyriau. Pradėjau pastebėti, kad situacija tik blogėja: dantys kreivėja, tai tapo pastebima. Nedrąsiai paklausiau savo odontologės ar dar ne per vėlu tiesintis dantis. Gydytoja paaiškino, kad tikrai nėra vėlu, dantų tiesinimą galima atlikti bet kuriame amžiuje. Užsirašiau konsultacijai pas ortodontą ir pradėjau domėtis galimais dantų tiesinimo būdais. Iki tol, nebuvau susidūrusi su jokiomis dantų tiesinimo galimybėmis.
Ar prieš gydymą buvo sudarytas gydymo planas? Ar jis Jus tenkino?
Taip, gydymo planas buvo sudarytas konsultacijos metu. Buvo aptarta visa gydymo eiga, trukmė ir visos manęs laukiančios procedūros. Mane nustebino ne tik, gydytojų detalumas ir atsidavimas pacientui, tačiau ir prognozuojama gydymo eiga. Vyrauja stereotipas, kad dantų tiesinimas yra daug laiko, energijos ir pacientų kantrybės reikalaujantis procesas. Tačiau viskas buvo priešingai: gydymo trukmė buvo numatyta daug trumpesnė nei tikėjausi, todėl nudžiugusi pasiryžau dantų tiesinimui skaidriomis kapomis.
Kodėl pasirinkote dantų tiesinimą skaidriomis kapomis?
Prieš renkantis dantų tiesinimo būdą ilgų svarstymų nebuvo. Kadangi darbe nuolat bendrauju su žmonėmis, norėjau imtis tokio dantų tiesinimo, kuris būtų nepastebimas aplinkinių. Taip pat, pradėjusi tiesintis dantis supratau, kad tai yra neskausmingas, nemalonių pojūčių nekeliantis dantų tiesinimas. Tai mane tik dar labiau džiugino.
Kaip prasidėjo gydymas? Koks jis buvo?
Kaip jau ir minėjau, vyrauja ne visai teisingas mitas apie dantų tiesinimo trukmę. Gydymas truko maždaug metus laiko – trumpiau, nei tikėjausi.
Kapas nešiodavau po 20 valandų per parą. Laikiausi griežto rėžimo, kuris davė greitus rezultatus. Kapas išsiimdavau tik prieš valgį ir dantų valymasi. Norėjau greitai turėti taisyklingą šypseną, todėl buvau labai motyvuota nešioti kapas kaip galėdama ilgiau.
Įpratau sekti laiką, kurį būnu be kapų. Pradžioje tekdavo žvilgčioti į laikrodį, bet vėliau tarsi jausdavau, kiek laiko jau esu išsiėmusi kapas. Šiuose apribojimuose įžvelgiu dar vieną teigiamą dalyką – mano mitybos racionas tapo įvairiapusiškas, ir daug sveikesnis, dingo užkandžiavimai. Todėl galime sakyti, kad atsiradę įpročiai nešiojant kapas man padėjo ne tik įgauti sveiką ir taisyklingą šypseną, tačiau ir pakeisti tam tikrus gyvenimo būdo įpročius, tokius, kaip mityba. Ir netgi juos pagerinti.
Papasakokite apie gydymo eigą, adaptacinį periodą, patirtus sunkumus..?
Galiu pripažinti, kad gydymas tikrai nebuvo sudėtingas. Kapas keisti reikėjo kas dvi savaites, tačiau apsilankymų pas gydytoją metu, kapų gaudavau kelias poras į priekį. Dėl to, vizitų būdavo mažiau, o atsitikus netikėtumams galėjai būti ramus, kad turėsi kapų ir nereikės stabdyti gydymo.
Sunkiausia, žinoma, buvo pradžioje. Pati pirma savaitė, kuri tapo adaptaciniu periodu. Jaučiau šiokį tokį diskomfortą ir truputį šveplavau, kadangi tai buvo svetimkūnis burnoje. Tačiau su kiekviena diena priprasti prie kapų darėsi vis lengviau.
Atrodo, neįmanoma atstatyti kreivų dantų ir netaisyklingo sąkandžio per tokį, sąlyginai, trumpą laiką. Tačiau, nėra nieko neįmanomo! Visą gydymo laikotarpį, periodiškai lankydavausi pas ortodontą, konsultacijoms ir stebėjimui. Sprendimas rinktis kapas vietoje breketų, man, pasiteisino.
Kaip galėtumėte padrąsinti dvejojančius dėl dantų tiesinimo kapomis?
Mano nuomone, skaidriosios kapos – yra pats geriausias ir netgi patogiausias dantų tiesinimo būdas. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau dantis tiesintis jomis. Estetinis vaizdas puikus, burnos ertmės priežiūra kur kas paprastesnė, ir jokio skausmo tiesinimo metu. Manau, kad visi šie sudedamieji sukuria visumą ir abejonių rinktis kapas ar breketus – nebelieka!