„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalijasi patarimais, kaip atsisveikinti su dažnu naktiniu vaikščiojimu į tualetą, rašoma pranešime spaudai.
Kokios klaidos nulemia naktinį vaikščiojimą į tualetą?
„Per didelis skysčių vartojimas prieš miegą, ypač kofeino ir alkoholio turinčių gėrimų, yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl naktį dažnai keliamasi eiti į tualetą.
Taip pat dažnas naktinis šlapinimasis gali būti susijęs su šlapimo takų infekcijomis, padidėjusia prostata vyrams ar hormoniniais pokyčiais moterims, kurios statistiškai su šia problema susiduria dažniau nei vyrai.
Dažnai tai suintensyvėja menopauzės laikotarpiu ar po gimdymo“, – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.
Kita priežastis – tai lėtinės ligos, tokios kaip diabetas ar širdies ir kraujagyslių, inkstų sutrikimai, kurie gali skatinti per didelį šlapimo išsiskyrimą.
„Vakarais svarbu stebėti suvartojamų skysčių kiekį. Rekomenduojama nebevartoti didelio kiekio vandens ar kitų gėrimų bent dvi valandas prieš miegą.
Taip pat antroje dienos pusėje verta atsisakyti gėrimų, turinčių diuretikų poveikį, pavyzdžiui, kavos, juodosios arbatos ir alkoholio, nes jie gali skatinti dažnesnį šlapinimąsi ir sutrikdyti mūsų miegą“, – sako vaistininkė E. Ramaškienė.
Kaip išvengti vaikščiojimo į tualetą naktį?
„Silpni dubens raumenys gali lemti nevisišką šlapimo pūslės išsituštinimą po nuėjimo į tualetą, todėl šlapimo susikaupimas greičiau ir dažniau privers prabusti naktį.
Reguliarūs dubens dugno raumenų pratimai, pavyzdžiui, Kėgelio pratimai, gali padėti sustiprinti šiuos raumenis ir sumažinti poreikį dažnai šlapintis“, – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.
Taip pat ji pataria reguliariai užsiimti lengva fizine veikla, pavyzdžiui, joga ar pasivaikščiojimais, kurie gerina kraujotaką ir palaiko raumenų tonusą.
Pasak vaistininkės, pernelyg didelis druskos kiekis maiste gali sukelti skysčių kaupimą organizme, o vėliau tai lemia dažnesnį norą šlapintis naktį.
Todėl svarbu mažinti druskos kiekį racione, ypač vakarienės metu. Venkite stipriai sūdytų, perdirbtų maisto produktų ir greito maisto.
Jei naktinis šlapinimasis kankina jau ilgą laiką, o minėtieji patarimai negelbsti, vaistininkė pataria pasikonsultuoti su gydytoju.
„Ilgai besitęsiantis ir dažnas naktinis šlapinimasis gali signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas, tokias kaip diabetas, širdies ir inkstų ligos. Gydytojas jums atliks reikiamus tyrimus, nustatys priežastį ir pasiūlys tinkamą gydymo būdą“, – sako E. Ramaškienė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!