Vaistininkas Scottas McDougallas sako: „Pabudus su galvos skausmu jūsų diena gali prasidėti tikrai blogai, o tai gali turėti neigiamos įtakos likusiai dienos daliai“.
Nors viena iš labiausiai paplitusių rytinio galvos skausmo priežasčių yra pagirios, yra daugybė kitų priežasčių, dėl kurių galite pabusti su skaudančia galva. Laimei, taip pat yra įvairių būdų kovoti su rytiniu galvos skausmu.
Rytas nuo galvos skausmo gali apkarsti dėl kelių priežasčių. Tam įtakos turėti gali alkoholis, vaistai ar net su miegu susijusios problemos. Gerai žinoma, kad alkoholis sukelia rytinį galvos skausmą. Dėl to patiriama dehidratacija, o galvos skausmas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių šalutinių poveikių, kai kūnas negauna reikiamo vandens.
Specialistas taip pat nurodo, kad netgi kėlimasis naktį nueiti į tualetą gali būti priežastis pabusti su skaudančia galva. Tai gali sukelti skysčių netekimą ir dėl to sukelti lengvą dehidrataciją.
Miego sutrikimai
Be dalykų, tiesiogiai susijusių su gyvenimo būdu, įtakos taip pat gali turėti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, su miegu susijusios sveikatos būklės.
Vaistininkas pasakoja, kad tokios problemos kaip cirkadinio ritmo sutrikimai, nemiga, knarkimas, miego apnėja, dantų griežimas ir per ilgas miegas gali sutrikdyti miego režimą ir sukelti galvos skausmą.
Vaistai taip pat dažnai gali būti pagrindinė pabudimo nuo galvos skausmo priežastis, netgi tie vaistai, kuriuos vartojate nuo galvos skausmo. Kai kurie vaistai, galintys sukelti rytinį galvos skausmą, yra vaistai nuo nerimo – aspirinas, paracetamolis, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, opioidai ir triptanai, rašo portalas mirror.co.uk.
Kaip išsklaidyti galvos skausmą pabudus?
Jei jaučiate nuolatinį galvos skausmą, tai turėtų būti priežastis apsvarstyti savo gyvenimo būdą ir išsiaiškinti, ar galite tiksliai nustatyti to skausmo priežastį. Specialistai siūlo išbandyti kai kuriuos gyvenimo būdo pokyčius, kad pamatytumėte, ar tai pagerins jūsų būklę:
- Gerkite mažiau alkoholio
- Gerkite mažiau kofeino
- Gerkite daugiau vandens
- Pagerinkite miego higieną
Jei nė vienas iš jų, kartu su nuskausminamųjų vaistų vartojimu, nepašalina galvos skausmo, rekomenduojama pasikalbėti su gydytoju arba vaistininku.
Jei pagyvenęs žmogus atsibunda su nauju ir stipriu galvos skausmu, tai turėtų sukelti susirūpinimą ir dėl to rekomenduojama kreiptis į gydytoją. Taip yra todėl, kad stiprūs galvos skausmai gali būti kraujavimo į smegenis požymis, todėl vyresnio amžiaus žmonių stiprūs galvos skausmai turi būti atidžiai stebimi.
Būtina kuo anksčiau pastebėti pažeidimą, kad būtų išvengta ilgalaikės žalos asmens psichinėms funkcijoms.