miegas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „miegas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „miegas“.

Nevalgykite šių produktų prieš miegą: užmigsite daug lengviau

Gydytojas įspėja, kad kai kurie populiarūs maisto produktai gali trukdyti užmigti arba pabloginti miego kokybę. NHS duomenimis, maždaug kas trečias žmogus per savo gyvenimą susidurs su miego sutrikimais. Suaugusiesiems reikia miegoti nuo septynių iki devynių valandų kiekvieną naktį. Be pakankamo miego jaučiamės pavargę, irzlūs, sunkiau susikaupiame.
2024-09-15

Į miegančio vyro nosį įlindo tarakonas: prireikė net operacijos

58 metų vyras iš Kinijos Henano provincijos miegodamas netyčia įkvėpė tarakoną. Kai jis pabudo, pajuto, kad kažkas lenda jam į nosį, o paskui atrodė, kad „tai“ juda į gerklę. Vyras kelias dienas kentė didžiulį skausmą, kol galiausiai nusprendė kreiptis į gydytoją, skelbia portalas „Hindustan Times“. Atsibudęs ryte jis į visa tai nekreipė dėmesio ir tęsė savo dieną, kol nepajuto savo itin nemalonaus burnos kvapo.
2024-09-11

Vėl jaučiatės neišsimiegoję? Mokslininkė įvardijo auksines taisykles geram miegui

Kas trečias šalies gyventojas prabudęs ryte dažniausiai nesijaučia pailsėjęs, o kas ketvirtas – nuolat jaučia miego trūkumą. Naujausia reprezentatyvi apklausa atskleidžia ir tai, kad beveik trečdalis miega nepakankamai. Neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė sako, kad tokius rezultatus lemia itin pagreitėjęs gyvenimo tempas ir persidirbimo idealizavimas, tačiau miego trūkumas mums nepadeda būti produktyvesniais.
Aktualijos 2024-09-09

Prieš naktį šiukštu negerkite šių gėrimų: dėl jų neužmigsite

Nemiga – nemaloni būsena, kuomet nakties metu nepavyksta užmigti. Filmuose galima matyti, kaip herojai tuomet mėgina skaičiuoti avis, dairosi į laikrodį, o šis rodo, kad miegui yra likusios vos pora valandų. Skamba, kaip pažįstamas scenarijus? Nemigos reiškinį pokalbio metu paaiškino „Affidea“ medicinos diagnostikos centro šeimos gydytoja Elena Šukė. Moteris ne tik paaiškino, koks vartojamas maistas prieš miegą gali apsunkinti užmigimą, bet ir pasidalijo patarimais, kaip lengviau užmigti.
2024-09-05

Su vyru atskirose lovose mieganti žmona nebegali tylėti: „Daugiau taip gyventi negaliu“

Mama, auginanti kelis vaikus, jaučiasi pavargusi ir nutolusi nuo savo vyro dėl to, kad jie miega atskirai. Ši situacija kilo dėl mažų vaikų priežiūros, todėl sutuoktiniai nusprendė ilsėtis atskirose lovose. Coleen Nolan mamai sako, kad tokie laikini iššūkiai yra įprasti šeimose su mažais vaikais, tačiau svarbu rasti būdų palaikyti ryšį. Neišsimiega dėl 1 priežasties „Mes su vyru ėmėme miegoti atskiruose kambariuose, kad galėtume išsimiegoti.
82 2024-09-05

Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu

Jei naktį norite greitai ir lengvai užmigti, atkreipkite dėmesį į tai, ką valgote prieš miegą. Tam tikri maisto produktai gali žymiai pagerinti jūsų miego kokybę ir padėti užmigti daug greičiau. „Kai kruopščiai apgalvojame, ką valgome, kad užtikrintume savo bendrą sveikatą, mūsų mitybos pasirinkimas gali turėti didelės įtakos mūsų gebėjimui lengvai užmigti, išmiegoti visą naktį ir atsibusti žvaliems“, – sako „Maitinančių mokyklų fondo“ konsultantė Aditi Mehrotra.
2024-09-01

Miegate nuogi? Turi jums liūdnų žinių

Daugelis iš mūsų mėgsta miegoti nuogi, ypač vasarą, kai naktį būna labai karšta, tačiau ekspertai sako, kad tai gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Mes visi mėgstame kartas nuo karto miegoti nuogi, o kai karšta, miegas pavėsyje gali atrodyti kaip vienintelis pasirinkimas. Tačiau ekspertai teigia, kad miegoti nuogiems, kad naktį būtų vėsu, iš tikrųjų gali būti bloga idėja, rašo womanandhome.com.
2024-08-18

Knarkti nustosite be vargo: štai, ką reikia padaryti

Paprastai knarkimas yra tik erzinantis įprotis ir nieko rimto, tačiau dėl jo šalia miegančiam žmogui gresia bemiegės naktys, o vėliau – ir buitiniai ginčai. Tačiau yra paprastų būdų, kaip nustoti knarkti be vargo. Knarkia milijonai suaugusių žmonių pasaulyje ir šis įprotis dažnai labiau veikia jūsų partnerį lovoje, o ne jus, todėl svarbu kuo greičiau išspręsti šią problemą. „Mattress Next Day“ generalinis direktorius ir miego ekspertas Martinas Seeley ir eachnight.
2024-08-16

Rytais vis atidedate žadintuvą? Turi jums prastų žinių

Slaugytoja Jordan Bruss internete sukėlė sumaištį, atskleisdama beveik visiems būdingą rytinį įprotį, kuris dieną sukelia nuovargį, nuotaikų svyravimus ir mieguistumą – ar ir jūs taip darote? Slaugytoja įspėja atsisakyti šio daugeliui būdingo rytinio įpročio, kuris daro žalą organizmui. Nesvarbu, ar esate pelėda, auginate vaikutį ar dirbate naktinėse pamainose, pakankamas miegas yra būtinas protui ir kūnui atkurti.
2024-08-12

Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu

Jei jus kamuoja nemiga, pažiūrėkite, ką valgote. Yra keletas maisto produktų, kuriuos suvalgę prieš miegą greičiau užmigsite. Geras miegas gali padėti sumažinti tikimybę susirgti tam tikromis lėtinėmis ligomis, išlaikyti sveikas smegenis ir sustiprinti imuninę sistemą. Rekomenduojama kiekvieną naktį nepertraukiamai miegoti 7–8 valandas, nors daugeliui žmonių sunku išsimiegoti pakankamai.
2024-08-11
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas įspėja dėl šios ligos: „80 proc. atvejų galima išgydyti nevartojant vaistų“

Tikriausiai nemažai žmonių bent kartą yra tekę susidurti su nemalonia patirtimi, kai neišeina užmigti arba po miego jaučiamės nepailsėję ir neišsimiegoję, o vėliau tai mums atsiliepia ir kasdienėje veikloje. Ką daryti, susidūrus su nemiga ir kaip išvengti jos padarinių pakalbėjome su bendrosios praktikos (šeimos) gydytoju, habilituotu biomedicinos mokslų daktaru Juliumi Kalibatu.

Ar šiandien žmonės kvailėja? Mokslininkė Neniškytė išklojo, ką apie smegenis būtina žinoti kiekvienam

Informacijos srautas kasdien vis gausėja, o smegenys, atrodo, nebespėja visko apdoroti? Pasak neuromokslininkės Urtės Neniškytės, tam neretai koją sau pakišame patys ir net nesuvokdami taip sumažime smegenų efektyvumą. Kaip jį padidinti ir ar šiandien žmonės išties kvailėja? Norint, kad smegenys veiktų puikiai, dėl to turime pasistengti ir patys.

Prieš naktį suvalgykite šį produktą: miegosite daug geriau

Ar kada nors susimąstėte, kodėl suvalgius kai kuriuos maisto produktus ima miegas, o kiti priešingai, suteikia energijos? Taip yra todėl, kad kai kurie maisto produktai turi daug miegą skatinančių medžiagų, todėl jei norite greičiau užmigti ir geriau išsimiegoti, prieš miegą suvalgykite vieną produktą. Ne vienam, besidominčiam šia tema, kyla klausimas – prieš miegą geriau vartoti angliavandenius ar baltymus? Atsakymas paprastas – ir viena, ir kita.
2024-07-28

Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: kiti to nedaro

Kiekvieną rytą pabudusi Libbėja Castle susitvarko lovą ir meta paklodes į skalbimo mašiną. Nesvarbu, ar tai darbo diena, ar savaitgalis, ar jos laukia lengva, ar įtempta diena, ar ji gerai miegojo, ar visą naktį blaškėsi. Patalynė bus išskalbta. „Leidžiu skalbimo mašinai atlikti savo darbą ir einu pasidaryti kavos, jausdamasi laiminga“, – sako 30-metė Castle, gyvenanti Vašingtone, – „Tada, prieš eidama dirbti, įmetu užvalkalus į džiovyklę. Grįžtu, nusiprausiu po dušu, ir paklodės išsiskalbę.
2024-07-27

1 įprotis naktį paskatina demencijos atsiradimą: įspėja visus

Tyrimai parodė, kad yra aiškus ryšys kaip miego kokybė ankstyvuoju gyvenimo laikotarpiu gali turėti įtakos demencijos išsivystymo galimybėms. Kartais atrodo, kad dienoje per mažai valandų, ir, nespėjus nė susivokti, vakarą keičia rytas, tačiau tyrimai rodo, kad miego trūkumas gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Neįprastas miego režimas arba minimalus miegas buvo siejamas su demencijos atvejais, nes norint išlaikyti smegenis sveikas, reikia leisti joms pailsėti.
2024-07-19

Tai reikia žinoti kiekvienam: mokslininkė patarė, ką daryti, jei nesimiega ir ar visiems darbas naktį – peilis

Miegas visiems gyvybiškai būtinas, tačiau dažnas šiuolaikinis žmogus  jo sąskaita neretai pasirenka daugiau padirbėti ar papramogauti. Specialistai įspėja, kaip taip organizmas ilgai tempti negali, o sveikam suaugusiajam miegoti reikėtų bent po 7 valandas kasnakt. Kalbėdama apie tai, kodėl miegas toks svarbus, neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė paaiškino labai supaprastintai.

Naktį karšta miegoti? Štai kas jums padės

Tikėtina, kad jūsų namai pastatyti taip, kad išlaikytų šilumą, tačiau prasidėjus karščiams yra paprastų būdų, padėsiančių atsivėsinti naktį. Prognozuojami labai šilti orai, tad kelias naktis gali tekti miegoti nemaloniai karštoje aplinkoje. Laimei, yra keli būdai, kaip naktį atsivėsinti ir gerai pailsėti, rašo standard.co.uk.
2024-06-27

Miegate nuogi? Jums turi blogų žinių

Kai kuriems gali atrodyti, kad miegoti nuogiems yra gera mintis, nes taip patogiau, tačiau gyvename nenuspėjamame pasaulyje, kuriame bet kada gali kas nors nutikti, ir štai kelios priežastys, kodėl miegoti nuogiems gali būti bloga idėja. Toliau pateikiamos 5 priežastys, kodėl nereikėtų miegoti nuogiems. Miegate nuogi? Jums turi blogų žinių 1. Gaisras. Kilus staigiam gaisrui, svarbi kiekviena sekundė. Kai miegate nuogi, turite vienu apsaugos nuo liepsnos ir dūmų sluoksniu mažiau.
2024-06-24

Prieš naktį suvalgykite šį produktą: užmigsite turbo greičiu

Niekas neprilygsta geram nakties poilsiui, tačiau daugeliui kokybiškas miegas gali būti sunkiai pasiekiamas. Tačiau mokslas vis aiškiau įrodo, kad jei nepaisysite miego, jūsų sveikata gali sutrikti. Jei jums sunku užmigti, prieš miegą suvalgykite šių produktų. Lėtinis miego trūkumas yra susijęs su didesne sveikatos sutrikimų, įskaitant širdies ligas, inkstų problemas, diabetą ir depresiją, rizika.
2024-06-20

Prieš naktį padarykite tai: miegosite daug geriau

Ekspertai pataria, kokią veiklą ir kada turėtumėte nutraukti, kad miegas būtų kokybiškesnis. Televizoriaus žiūrėjimas, kavos gėrimas, naršymas telefone ir net vandens gurkšnojimas – visa tai gali turėti neigiamos įtakos jūsų miegui. Ekspertai pasakoja, kada turite vengti šių įpročių, kad miegas būtų kokybiškiausias, rašo express.co.uk.
2024-06-18

Kalbate per miegus? Štai, ką tai išduoda apie jus

Kalbėjimas per miegus – plačiai neištirtas reiškinys. Nors miego metu išsakytos frazės gali būti nesąmoningos ar net juokingos, jos gali slėpti gilesnius ir kompleksiškus protinius procesus, kurie vyksta mūsų smegenyse naktį. Psichologė Rusnė Kuliešiūtė (33) pasakoja apie tai, kodėl žmonės kalba per miegus, ar reikia kreipti dėmesį į išsakytas frazes bei ar šis reiškinys gali turėti neigiamų pasekmių.
2024-06-07

Kaip greičiau išmokti ir kiek būtina išmiegoti prieš egzaminą: mokslininkė pažėrė naudingų patarimų

Kaip susijusios smegenys, mūsų hormonai ir tai, kaip sparčiai mes mokomės įvairiausių dalykų? Kaip žinios įsirašo į mūsų atmintį ir kodėl svarbu mokytis pasitelkus emocijas, o po to – gerai išsimiegoti? Apie tai konferencijoje „Kursuok – mokykis visą gyvenimą!“ pasakojo Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro neuromokslininkė dr. Ramunė Grikšienė.
2024-06-06

Prieš naktį padarykite tai: miegosite žymiai geriau

Kokybiškas miegas lemia puikią fizinę ir emocinę sveikatą, darbingumą, produktyvumą, turi įtakos netgi santykiams. Tačiau norėdami gerai išsimiegoti vasarą, neretai patiriame iššūkių, nes poilsį gali sugadinti karštis, per didelis fizinis aktyvumas, žalingi įpročiai, netinkamas maistas ar patalynė. Todėl ekspertė pasakoja, kokie veiksniai lemia miego kokybę šiltuoju metu sezonu bei pataria, ką daryti, kad po nakties pabustume žvalūs, energingi ir pailsėję, rašoma pranešime spaudai.
2024-05-31

Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu, miegosite geriau

Visiems yra tekę susidurti su nemiga ar norint miegoti vartytis lovoje negalėti užmigti. Tačiau specialistai rekomenduoja prieš naktį suvalgyti tam tikrų maisto produktų, jei norite užmigti greičiau ir išsimiegoti geriau. Nors viena kita bemiegė naktis nėra priežastis nerimauti, nuolatinė nemiga gali turėti rimtų pasekmių jūsų fizinei ir psichinei sveikatai.
2024-05-27

Mėgstate miegoti nuogi? Turi jums žinių

Nors miegojimas nuogiems turi daug naudos sveikatai, tačiau gydytojas perspėjo, kad, kalbant apie higieną, to geriau vengti. Tad skaitykite tekstą iki galo ir sužinosite, kodėl miegas nuogiems vertinamas tikrai nevienareikšmiškai.  Viena vertus, yra nustatyta, kad miegojimas nuogiems yra naudingas sveikatai.
2024-05-25

Šias varžybas norėtumėte laimėti ir jūs: tikslas – miegoti 1,5 valandos

Surengtas turnyras, kurį laimėti norėtų kiekvienas – pogulio varžybos. Jų metu dalyviai varžėsi, kuriam ilgiau pavyks blaškomam miegoti.  Pietų Korėjos gyventojai yra nekokybiškiausiai mieganti tauta, todėl praėjusį savaitgalį Seulo gyventojai buvo pakviesti dalyvauti pogulio turnyre.  „Kaip renginio organizatoriai tikimės, kad dalyviai bus priversti pailsėti ir pajusti miego naudą bei suvokti jo svarbą“, – tikino varžybų organizatorė Lim Ji-Hyeon.
2024-05-21

Prieš naktį atlikite 1 veiksmą: užmigsite akimirksniu

Gydytojas pasidalijo paprasta gudrybe, kuri padeda greičiau užmigti kiekvieną naktį – ir jums nereikės eiti į karštą dušą ar skaityti prieš miegą. Nėra nieko blogiau, nei po varginančios dienos atsigulti į lovą ir negalėti užmigti. Milijonai žmonių pasaulyje susiduria su nemiga. Nors negalėjimas retkarčiais užmigti neturėtų pakenkti, pastovus miego trūkumas kenkia sveikatai, nes didėja diabeto, širdies ligų ir kitų sveikatos problemų rizika.
2024-05-20

Moters paieška ne juokais išgąsdino artimuosius: „Ką čia cirkus pridarėt?“

Gaunamas nerimą keliantis pranešimas – vyresnio amžiaus moteris neatsiliepia telefonu artimiesiems, nedaro durų. Baiminamasi blogiausio scenarijaus.  Įvykį užfiksavo laidos „Farai“ operatorius.  Į vietą atvažiuoja visos specialiosios tarnybos, priimamas sprendimas į butą patekti per balkoną, ištiesiamos teleskopinės kopėčios. Kelios akimirkos ir ugniagesys patenka į balkoną. Tuo tarpu policijos pareigūnai ir medikai nekantriai laukia prie durų.
Kriminalai 2024-05-12

Prieš naktį negerkite šio gėrimo: dėl jo miegosite daug blogiau

Ekspertas perspėjo, kad tam tikri gėrimai gali pakenkti jūsų miego kokybei, todėl gali būti, kad pats laikas persvarstyti savo įpročius prieš miegą. Kai kalbama apie gerą miegą, yra daugybė dalykų, kuriuos patariama išbandyti. Kai kurie ekspertai teigia, kad kivių valgymas prieš miegą arba atviras langas gali padėti greičiau užmigti. Kita vertus, yra dalykų, kurių mums patariama vengti prieš miegą, kad užmigtume.
2024-05-10

Knarkti nustokite be vargo: padės 1 triukas

Knarkimas sukelia nepatogumus tiems, kurie miega šalia knarkiančio žmogaus. Tačiau yra būdas, kaip to atsikratyti. Dr. Sebas Lomasas yra vienas iš nedaugelio specialistų, kurie specializuojasi gydyti pacientus, turinčius kvėpavimo takų problemų. Ekspertas pasidalijo paprastu triuku, skirtu knarkimui sustabdyti, ir greitai surinko daugiau nei 2 mln. peržiūrų „Instagram“ tinkle.
2024-05-05

Ragina nustoti miegoti nuogiems: gali baigtis liūdnai

Gerai išsimiegoti yra labai svarbi bendros sveikatos ir geros savijautos dalis. Iš dalies tai reiškia, kad miegoti reikia optimaliomis sąlygomis, t. y. kambaryje turi būti vėsu, turi būti pašalintas triukšmas ir šviesa, o miegoti reikia kvėpuojančiuose ir patogiuose audiniuose.
2024-04-27

„Tylioji epidemija“: miego trūkumas gali sukelti ypač rimtas sveikatos problemas

Dažnai kalbama apie fizinės sveikatos, sveikos mitybos ir mankštos svarbą. Tačiau žmonės nepakankamai vertina ir nekreipia dėmesio į būtinybę pakankamai miegoti. Tinkamas miegas yra labai svarbus gyvenimo kokybei, taip pat psichinei ir fizinei sveikatai. Gera miego kokybė didina pasitenkinimą gyvenimu ir produktyvumą, ypač jaunystėje.
2024-04-27

Kai kurios Lietuvos įmonės jau turi miegadienius: žmonės penktadieniais į darbą gali atvykti vėliau

Vis labiau populiarėja pietų miegas darbe ir kai kurios įmonės propaguoja tokį darbuotojų įprotį. Įmonės investuoja ne tik į patogias sofas biure, vadinamus miego kambarius, kur galima nusnūsti, bet ir į miegadienius, kuomet į darbą galima ateiti ir vėliau. Pasak gydytojų, darbuotojų miegas po pietų, trunkantis kad ir penkiolika minučių, gali padidinti darbo našumą net iki 35 procentų, paspartinti protinę veiklą.

Laikantis dietos nustojo kristi svoris? Atkreipkite dėmesį į miegą

Vis daugiau pacientų susiduria su nemigos problema, teigia gydytojas Alvydas Unikauskas. Tad TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius papasakojo, kas nutiks, jei kasnakt miegosite 5 valandas ar trumpiau. Trumpai tariant, miego trūkumo padariniai organizmui yra milžiniški. A. Unikauskas tikina, kad miegas žmogui yra labai svarbus, nes jo metu pailsi raumenys, dega riebalai, mažėja ligų rizika. „Miego metu atsistato daugelis mūsų raumenų, sudeginama didžioji dalis riebalų.
2024-04-20

Miegate su kojinėmis? Kuo greičiau nustokite tai daryti

Nors pavasaris jau įsibėgėja, naktys vis dar gali būti šaltos, todėl daugelis žmonių, norėdami nesušalti, miegoti eina su šiltesniais miego drabužiais ar didesniu jų kiekiu. Tačiau ekspertė įspėja šiukštu neiti miegoti su šiais drabužiais, kitaip gali grėsti liūdnos pasekmės. Pasak „Get Laid Beds“, per pastaruosius tris mėnesius termino „miegojimas su kojinėmis“ paieška išaugo 86 proc., o tai rodo, kad vis daugiau žmonių bando išsiaiškinti, ar tai gerai, ar blogai.
2024-04-11

Prieš naktį Unikauskas ragina padaryti tai: miegosite daug geriau

Miegas – neatskiriama geros savijautos ir sveikatos dalis, todėl svarbu užtikrinti gerą ir pakankamą poilsį, nes, kitu atveju, gali grėsti nemalonios pasekmės. Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas pastebėjo, kad vyresniame amžiuje daugelis miega prasčiau. Tai gali lemti, pavyzdžiui, tai, kad suaktyvėja simpatinė nervų sistema, atsakinga už „bėk arba kovok“ atsaką dėl per gyvenimą patiriamo streso, kuris pamažu kaupiasi.
2024-04-07

Dažnai sapnuojate košmarus? Atskleidė, ką tai reiškia

Košmarai yra neatsiejama mūsų psichikos dalis – jie susilieja su gyvenimais, keldami klausimus apie mūsų vidinius baimės ir nerimo šaltinius.  Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ egzistencinės terapijos praktikas, dr. Justinas Grigas pasakoja, ar košmarai yra tik atsitiktiniai nervų sistemos reiškiniai, ar šie baisūs vaizdiniai turi gilesnę reikšmę.
2024-04-04

Įvardijo dieną, kada suksime laikrodžius: nepraleiskite

Lietuvoje du kartus per metus yra sukamas laikas. Iš šio šešadienio (30 dienos) į sekmadienį (31 dienos) vėl suksime laikrodžius valanda į priekį ir įžengsime į vasaros laiką. Anksčiau naujienų portalui tv3.lt buvo Klaipėdos „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Raminta Liebienė pasakojo, kam laiko pokyčiai turi didžiausią įtaką ir kaip jiems tinkamai pasiruošti, kad nepajustume didelių nepatogumų.
2024-03-23

Prieš naktį suvalgykite šį produktą: miegosite žymiai geriau

Kai kalbama apie tam tikrus maisto produktus ar gėrimus, puikiai žinoma, ko reikia vengti, kad nepakenktume miegui – kavos, alkoholio, sūrio ar saldžių skanėstų. Tačiau rekomenduojama prieš naktį suvalgyti šio produkto, jei norite užmigti greičiau ir išsimiegoti daug geriau. Ir nors daugelis imasi visų įmanomų priemonių, kad galėtų miegoti rekomenduojamas aštuonias valandas per naktį, ekspertai pasidalijo patarimais, ką valgyti prieš miegą, kad būtų lengviau užmigti.
2024-03-22

Nemiga gali įspėti apie galybę sveikatos bėdų: nenumokite ranka į šiuos simptomus

Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo susikoncentruoti ir sutelkti dėmesį, o tuo pačiu gali sukelti nemažai kitų sveikatos problemų. Koja kojon nuovargis eina su nemiga, kuri gali lemti lėtinį nuovargį, o šis savo ruožtu vėl gali sutrikdyti kokybišką miegą.
2024-03-20

Sapne iškrenta dantis? Štai, ką tai reiškia

Ekspertas pasidalijo kai kurių dažniausių sapnų reikšmėmis – tai gali padėti suprasti, kaip jaučiatės pabusdami. Jei jums įdomu, ką iš tikrųjų reiškia jūsų sapnai, šios srities ekspertas gali padėti tai išsiaiškinti. Kai ryte pabundame išpilti šalto prakaito, save raminame, kad tai buvo tik sapnas, nors, be abejo, tai, ką regime miegodami, gali suteikti svarbių įžvalgų, net jei pats sapnas iš pradžių atrodo nesuprantamas.
2024-03-19

Sapnai ir jų reikšmės – ekspertas paaiškino, ką galime sužinoti miegodami

Ką reiškia sapnai, kodėl sapnuojame ir kokios realios naudos galime iš jų gauti, ar galime sužinoti sapnų reikšmę ir kodėl kai kurie išvis nesapnuojame, apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja egzistencinės terapijos praktikas, dr. Justinas Grigas.
2024-03-18

Prieš naktį padarykite tai: miegosite žymiai geriau

Dr. Michaelas Mosley atskleidė auksinį patarimą – paprastą mitybos įpročių pokytį, kuris gali pagerinti jūsų miegą – išsimiegosite daug geriau, jei laikysitės protarpinio badavimo. Tai įrodo ir moksliniai tyrimai. Nerimą kelia tai, kad maždaug 71 proc. suaugusiųjų kiekvieną naktį neišmiega rekomenduojamų septynių-devynių valandų. Sveikatos guru aiškina, kad gerą miegą lemia trys kriterijai: kiek miegate, kokia jūsų nepertraukiamo miego kokybė ir nuoseklus miego grafikas.
2024-03-13

Knarkti nustosite akimirksniu: padės 1 triukas

Knarkimas trukdo miegoti ne tik pačiam knarkiančiam asmeniui, bet ir visiems, su kuriais jis miega vienoje lovoje ar miegamajame. Kaip sustabdyti knarkimą? Beveik pusė Jungtinės Karalystės gyventojų knarkia miegodami. Britanijos knarkimo ir miego apnėjos asociacijos duomenimis, 41,5 proc. suaugusiųjų JK gyventojų yra linkę knarkti miegodami, iš jų 57 proc. suaugusių vyrų ir 40 proc. suaugusių moterų.
2024-03-11

Prieš naktį padarykite tai: užmigsite akimirksniu

Daugeliui žmonių sunku užmigti, tačiau vienas ekspertas turi neįprastą būdą, kaip užmigti naktį – ir jis visiškai prieštarauja tam, kas, jūsų manymu, veiktų. Žinome, kad pakankamai miego yra svarbu mūsų sveikatai ir gerovei, tačiau kartais atrodo, kad tai tiesiog neįmanoma užduotis.
2024-03-10

Knarkti nustosite akimirksniu: gydytojas atskleidė, kas padės

Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik, ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakoja, kad yra paprastų būdų, kaip galima atsikratyti ar bent sumažinti knarkimą.
2024-03-10

Jokiu būdu neikite miegoti šlapiais plaukais: gali baigtis liūdnai

Jei įprastai einate miegoti šlapiais plaukais, ekspertai prieš kitą kartą tai darant ragina pagalvoti, ar išties verta, nes gali grėsti nemalonios pasekmės. Yra itin nemaloni priežastis, kodėl turėtumėte vengti to bet kokia kaina. Miego ekspertai iš „Happy Beds“ įspėja niekada neiti miegoti šlapiais plaukais arba sėdint lovoje ir skaitant knygą šlapiais plaukais nesiremti į lovos atlošą.
2024-03-08

Kokia poza miegate su partneriu? Nustebsite, ką tai atskleidžia

Nėra nieko geriau už gerą miegą ir kiekvienas yra radęs savo mėgstamiausią miego pozą. Naujais tyrimais nustatyta, kokia miego padėtis yra dažniausia, kai miega poros ir tai išduoda, kaip jaučiatės santykiuose. Atrodo, kad tam tikros pozos gali padėti išsimiegoti geriau nei kitos ir daug pasakyti apie jūsų santykius. Kai kurios miego padėtys mums yra naujiena, tačiau esame tikri, kad pusę jų esame atlikę per vieną naktį, rašo express.co.uk.
2024-03-03

Atskleidė valandas, kada geriausia eiti miegoti: atsikelsite daug žvalesni

Nuolatinis miego trūkumas neigiamai veikia emocinę ir fizinę sveikatą, trūksta energijos, sulėtėja reakcija, tampame irzlūs ir blogos nuotaikos, taip pat prastėja atmintis, dėl to svarbu tinkamai pailsėti ir gerai išsimiegoti. Ekspertai atskleidė, koks yra geriausias laikas eiti miegoti, jei norite pabusti žvalūs ir energingi.
2024-03-01

Pamirškite knarkimą: prieš miegą suvalgykite šių produktų

Mokslininkai teigia, kad tinkama mityba gali padėti sumažinti ne tik knarkimą, bet ir du pagrindinius miego apnėjos rizikos veiksnius. Žalumynai gali padėti atsikratyti knarkimo ir pagerinti miego kokybę. Tyrimas taip pat parodė, kad mityba, kurioje gausu vaisių, daržovių ir grūdinių produktų, sumažina miego apnėjos riziką, taip pat ir padeda atsikratyti knarkimo.
2024-02-27
Į viršų