• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

65 metų britui 2022 m. rugsėjį buvo diagnozuota mirtina odos infekcija, vadinama nekroziniu fascitu, kuriuo jis užsikrėtė atostogaudamas Turkijoje su žmona Vanessa.

65 metų britui 2022 m. rugsėjį buvo diagnozuota mirtina odos infekcija, vadinama nekroziniu fascitu, kuriuo jis užsikrėtė atostogaudamas Turkijoje su žmona Vanessa.

REKLAMA

Britų poilsiautojo gyvybė užgeso, kai po nedidelio įbrėžimo į koją jis užsikrėtė mirtina infekcija. 65 metų Phillipas Maile‘as 2022 m. rugsėjį su žmona Vanessa atostogavo Oludenizo mieste Turkijoje, kai užsikrėtė nekrotizuojančiu fascitu – reta audinius ėdančia bakterija.

Mirtis užklupo staiga

Phillipui žaizdą sutvarstė ir sakė, kad maudynės Viduržemio jūroje bus naudingos, tačiau vyro būklė sparčiai blogėjo. Praėjus vos kelioms dienoms po plaukiojimo, Phillipo koja pradėjo juoduoti ir mėlynuoti.

Rugsėjo 9 d. jis buvo skubiai nugabentas į ligoninę, kur gydytojai penkias savaites stengėsi sustabdyti infekcijos plitimą. Jam teko amputuoti koją virš kelio, o paskui – iki klubo sąnario, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant visų gydytojų pastangų, Phillipas mirė 2022 m. spalio 13 d. Jo dukra, 32 metų Charlotte, pagerbdama tėvo atminimą, ketina bėgti Abingdono maratoną ir rinkti lėšas Lee Spark NF fondui, organizacijai, siekiančiai didinti informuotumą apie nekrotizuojantį fascitą ir remti juo sergančiuosius.

REKLAMA

„Kai atsiduri tokioje situacijoje, laikaisi įsikibęs į mažiausius vilties gabalėlius, o kai ir jie iš tavęs atimami, apima visiška neviltis, – sakė ji. – Nenoriu, kad žmonės bijotų bristi į jūrą, nes tai neįtikėtinai retas atvejis. Mano tėtis be galo mėgo plaukioti ir, jei būtų visa tai išgyvenęs, neabejoju, kad būtų vėl grįžęs į jūrą.“

Pasak Charlotte, kai susižalojus nedidelis pjūvis ar atvira žaizda kelia daugiau skausmo nei įprasta, tuoj pat reikėtų vykti į ligoninę, nes kitaip užkrėtimas gali išplisti tiesiog akimirksniu.

REKLAMA
REKLAMA

Per atostogas Turkijoje Phillipas su žmona Vanessa nusprendė pasigrožėti Saklikento tarpekliu netoli Fetijos. Jų išvykos dieną buvo numatyti pietūs Yaka parko žuvų ūkyje ir apsilankymas prie vietinio krioklio, kur vos neįvyko tragedija, kai įlūžus supuvusiems apžvalgos aikštelės laiptams Phillipas susižalojo koją – įbrėžimas nebuvo didelis.

Netrukus tas nedidelis įbrėžimas Phillipui, kuris sirgo antrojo tipo diabetu, ėmė kelti nerimą ir jis kreipėsi į vaistininką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis patikino, kad vyras ir toliau gali mėgautis maudynėmis, nes sūrus jūros vanduo padės užgydyti mažytę žaizdelę.

Užsikrėtė mėsą ėdančia bakterija

Vyro maudynės virto agonija – jį ėmė kankinti stiprus skausmas, nors žaizda ir buvo apsaugota vandeniui atspariu tvarsčiu.

Ligoninės personalas pradžioje manė, kad skausminga infekcija Phillipą užklupo dėl jūros vandens poveikio.

Tačiau vėliau paaiškėjo, kad į žaizdą įsiskverbė reta ir mirtina bakterija, vadinama vibrio vulnificus, kuri sukėlė gyvybei pavojingą nekrotizuojantį fascitą – greitą audinių žūtį, sukėlusį nerimą medikams.

REKLAMA

Phillipo koja ėmė mėlynuoti, paskui pajuodavo ir greitai plito į viršų. Per 24 valandas padėtis tapo baisi, todėl rugsėjo 9 d. jo vaikai – Charlotte, Sarah ir Edwardas – atskrido į Turkiją, kai jų tėvas buvo skubiai perkeltas į Antalijos Laros Anadolu ligoninę.

Vanessa pasirūpino, kad vyro vaikai apsistotų viešbutyje vos už septynių minučių kelio pėsčiomis nuo ligoninės, kur gydytojai kovojo dėl Phillipo gyvybės. Vaikai tėvą lankė kasdieną po du kartus.

REKLAMA

Vėliau iš Australijos atskrido ir jaunesnysis Phillipo brolis Williamas. Lankytojus į palatą įleisdavo tik po du ir vos kelioms minutėms.

Gydytojai desperatiškai bandė sustabdyti infekcijos plitimą, šalindami negyvą ar užkrėstą odą.

Deja, procedūra buvo nesėkminga, ir rugsėjo 14 d., išsivysčius sepsiui, Phillipas buvo perkeltas į intensyviosios terapijos skyrių.

„Tą dieną gydytojai mus pasikvietė į kabinetą, kad priimtume sprendimą, – sakė Charlotte. –

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie pasakė, kad vienintelis būdas pabandyti sustabdyti ligos plitimą, yra amputacija.“

Vakare chirurgai amputavo Phillipo koją aukščiau kelio, tačiau greitai jį prireikė prijungti prie gyvybę palaikančių aparatų – po amputacijos vyrui išsivystė sepsinis šokas ir jam teko atlikti dializę kraujui išvalyti.

Po kelių dienų atsirado vilties spindulėlis, tačiau optimizmas buvo trumpalaikis. Rugsėjo 20 d. gydytojai pastebėjo nekrozės požymių ir pasiūlė koją amputuoti iki aukščiausios įmanomos ribos – klubo kaulo.

REKLAMA

Deja, net ir ši drastiška operacija nesugebėjo sustabdyti mirtinos bakterijos – dar tris savaites kovojęs su ja, 2022 m. spalio 13 d. Phillipas mirė.

Po skaudžios tėvo netekties Charlotte sesuo Sarah kreipėsi į Lee Spark NF fondą. Šią labdaros organizaciją įsteigė Dee Cartledge po to, kai 1999 m. dėl nekrotizuojančio fascito mirė jos sūnus.

Šioje organizacijoje Phillipo vaikai susipažino su įkvepiančiais žmonėmis, kuriems pavyko išgyventi po šios ligos  –  šie padėjo jiems jaustis ne tokiems vienišiems.

REKLAMA

Charlotte ruošiasi 2024 m. spalio 20 d. bėgti Abingdono maratoną ir surinkti lėšų šiam fondui. Įspūdinga tai, kad per „GoFundMe“ puslapį ji jau surinko daugiau nei 2 500 svarų sterlingų.

„Mane pribloškė tai, kiek daug paramos sulaukiau, – sakė ji. – Nuoširdžiai dėkoju absoliučiai kiekvienam žmogui, kuris rado laiko perskaityti šią istoriją bei paaukoti lėšų. Fondas padėjo mums pačiu juodžiausiu metu, kai manėme, kad esame visiškai vieni.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų