Į Rusijoje nepageidaujamų asmenų sąrašą taip pat pateko „Rakuten Group“ pirmininkas ir generalinis direktorius Hiroshi Mikitani, „Toray Industries“ prezidentas Mitsuo Oya, „Toyobo“ prezidentas Ikuo Takeuchi. Taip pat Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo agentūros prezidentas Akihiko Tanaka.
Tai nėra pirmas kartas, kai Rusijos vyriausybė paskelbė Japonijos pilietybę turinčių, bet šalyje nepageidaujamų asmenų sąrašą. Šiomis priemonėmis Rusija rodo savo nepasitenkinimą dėl Japonijos įmonių pasitraukimo iš Rusijos ir jų pagalbos Ukrainai, bei Japonijos vyriausybės pritaikytų sankcijai dėl invazijos į Ukrainą.
Japonija yra viena iš didžiausių Ukrainos rėmėjų. Šalis nuolatos teikia finansinę ir materialinę paramą Kijevui, taip pat taiko konkrečias sankcijas Rusijos asmenims ir organizacijoms.
Japonija taip pat glaudžiai bendradarbiauja su didžiojo septyneto (G7) narėmis, siekdama įvesti griežtesnes sankcijas Rusijai. Japonijos vyriausybė baiminasi dėl karo padarinių Azijoje, kur Kinija vis labiau plečia savo karinį arsenalą ir vis dažniau demonstruoja savo politines ambicijas.
Japonija jau yra susidūrusi su įvairiomis Rusijos atsakomosiomis priemonėmis, įskaitant dvišalių derybų dėl taikos sutarties su Tokijumi, į kurias buvo įtrauktos derybos dėl Kurilų salų, sustabdymą.
Maskva taip pat paskelbė draudimą atvykti šimtams Japonijos įstatymų leidėjų, įskaitant Ministrą Pirmininką Fumio Kišidą ir kai kuriuos jo pirmtakus.