Pasaulio ralio čempionate (WRC) dalinai dalyvaujantis Kalle Rovanpera iškovojo trečią pergalę. Du kartus čempionu tapęs lenktynininkas, sėkmingai įveikė visus Latvijos ralio greičio ruožus ir lenktynių savaitgalį užbaigė turėdamas 39,2 sek. persvarą.

K. Rovanpera ne tik iškovojo pergalę, bet ir aplenkė „Toyota“ komandos draugus – Sebastieną Ogierą, kuris Latvijoje tikėjosi atsigriebti po nesėkmingos lenktynių savaitgalio pradžios, kuomet greičio ruožo surašinėjime susidūrė su vietinio lenko automobiliu

Paskutinę vietą ant podiumo užėmė „Hyundai“ vairuotojas, estas Ottas Tanakas. Jis trečią vietą iškovojo paskutiniame greičio ruože, kuomet jam pavyko pranokti vietinių herojų duetą – Martiną Sesksą ir Renarsą Franciso.

K. Rovanpera pergalę lėmė ne tik jaunojo talento meistriškumas. Palanki startinė pozicija, laiku priimti protingi sprendimai dėl padangų pasirinkimo taip pat turėjo didžiulės įtakos.

Štai, ketvirtadienio vakarą vykusiame „Bikernieki Super Special“ greičio ruože suomis pasirinko minkšto mišinio padangas, kurios suteikė norimą pranašumą.

Penktadienį jis laimėjo keturis iš septynių greičio ruožų, susikrovęs 15,7 sek. pranašumą prieš įspūdingai startavusį latvį M. Sesksą.

Sėkmingą pasirodymą jis tęsė visą savaitgalį. Šeštadienį jis laimėjo 6 iš 8 greičio ruožų ir padidino savo pranašumą iki 42,5 sek.

„Tai buvo puikus savaitgalis. Smagu čia iškovoti pergalę, nes Latvija man užima labai svarbią vietą“, – sakė varžybų nugalėtojas.

Šiame ralyje aukštą rezultatą turėjusį parodyti O. Tanaką Latvijoje nuolatos lydėjo permainingų įvykių drama. Nors Latvijos ralis jam nebuvo lengvas, tačiau jam vis tiek pavyko pranokti komandos draugą Elfyną Evansą ir čempionato lyderį Thierry Neuville.

„Toyota“ komandos pretendentas į čempiono titulą, E. Evansas Latvijoje finišavo penktas.

Sekantis Pasaulio ralio čempionato etapas įvyks Suomijoje, rugpjūčio 1 - 4 dienomis.