• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvą talžiusi audra neaplenkė ir „Marabel butique“ įkūrėjos Gintarės Albrichtės namų – pusės metukų dukrą auginanti mama liko be elektros, negana to – kūdikis sirgo. Moteris nepabijojo kreiptis pagalbos, tačiau jos ne tik nesulaukė, bet ir buvo išjuokta socialiniuose tinkluose. „Jei tai daro suaugę žmonės, kaip mes galime norėti, kad mūsų auganti jaunoji karta būtų kitokia?“ – svarsto su patyčiomis ne pirmą kartą susidurianti G. Albrichtė. 

Lietuvą talžiusi audra neaplenkė ir „Marabel butique“ įkūrėjos Gintarės Albrichtės namų – pusės metukų dukrą auginanti mama liko be elektros, negana to – kūdikis sirgo. Moteris nepabijojo kreiptis pagalbos, tačiau jos ne tik nesulaukė, bet ir buvo išjuokta socialiniuose tinkluose. „Jei tai daro suaugę žmonės, kaip mes galime norėti, kad mūsų auganti jaunoji karta būtų kitokia?“ – svarsto su patyčiomis ne pirmą kartą susidurianti G. Albrichtė. 

REKLAMA

G. Albrichtė užsukusi į „Gintarinę vaistinę“ įsigyti arbatos, kreipėsi į aptarnavusią darbuotoją su pagalbos prašymu. Namuose be elektros ir su sergančiu kūdikiu ar rankų likusi moteris paprašė į termosą įpilti karšto vandens, reikalingo paruošti kūdikio gėrimui. 

Tačiau vaistinės darbuotoja, pasak Gintarės, pagalbos rankos neištiesė ir atkirto, kad pašaliniams darbams neturi laiko. Šia istorija G. Albrichtė nusprendė pasidalinti ir su būriu sekėjų socialiniame tinkle „Instagram“. 

REKLAMA
REKLAMA

Iš nuomonės formuotojų – pašaipų banga 

Netrukus po to Gintarė sulaukė žinutės iš tos pačios vaistinės, kuri atsiprašė dėl susidariusios situacijos. Tačiau istorija ties tuo nesibaigė – atsirado žmonių, kuriems G. Albrichtės pagalbos prašymas pasirodė juokingas. Negana to, kūdikį auginančią moterį nusprendę pašiepti asmenys – nuomonės formuotojai. 

REKLAMA

Turinio kūrėjai „Nešvankiai“, siekdami pajuokti moterį pasidalijo jos pasakojimo ištrauka, o nuomonės formuotoja Agnė Kulitaitė, ne kartą pasisakiusi prieš patyčias, socialiniame tinkle „Facebook“ paviešino pašaipų įrašą. 

„Visiškai pritariu. Žmonės tapo absoliučiai savanaudiški, nulis empatijos, jokio supratimo. Užvakar paskambinau į polikliniką, maloniai pasisveikinau, pasakiau, kad norėčiau kebabo su pikantišku, užteks mažo… Žinot, ką atsakė? Kad nedarys. Ir padėjo ragelį. Vis dar neatsigaunu nuo tokio bendravimo, o moteris jau tikrai metuose, turbūt ir vaikų, anūkų turi, bet va, kebabo pagaminti nespėja“, – socialiniame tinke sarkastiškai rašė A. Kulitaitė, kartu pasidalindama G. Albrichtės papasakota istorija. 

REKLAMA
REKLAMA

Jaučiasi įžeista

Tokie žinomų žmonių pasisakymai, sukėlę dar didesnę žeminančių komentarų bangą, įžeidė Gintarę. Moteris negali suprasti – kodėl patyčios socialiniuose tinkluose tapo normaliu dalyku, kodėl nuomonės formuotojai tai skatina? 

„Man net liežuvis neapsiverčia, kad prašydama pagalbos galėčiau sulaukti tiek atgarsio į savo pusę. Tai nebuvo eilinė situacija – buvau paminėjusi, kad padėti man niekas neprivalėjo, bet kalba eina apie žmogiškumą. Mes dažnai garsiai kalbam, kad žmonės sugyvulėję, niekas nepadeda, bet tuo tarpu kažkas, kai tu pasidalini, kad tai vyksta, padaro iš tavęs cirką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš esu tiesiog apstulbusi, šokiruota, žiauru, kaip yra iškreipiamas kontekstas ir skatinamos komentaruose patyčios iš žmogaus, kuris atėjo ir paprašė sergančiam vaikui vandens“, – socialiniame tinkle apmaudą liejo G. Albrichtė. 

Su patyčiomis susiduria ne pirmą kartą

Su naujienų portalu tv3.lt apie šią situaciją kalbėjusi Gintarė pasakojo, kad patyčios jai – nesvetima tema. Moteris dar vaikystėje sulaukdavo skaudžių replikų dėl išvaizdos iš kitų vaikų, o tai, ką šiandien mato vykstant socialiniuose tinkluose, ją itin liūdina. 

REKLAMA

„Pasidarė normalu kelti iš konteksto ištrauktus vaizdo įrašus ir juos pasidaryti taip, kad būtų sumenkintas kito žmogaus atvaizdas. Ir tai daro suaugę žmonės, tad kaip mes galime norėti, kad mūsų auganti jaunoji karta būtų kitokia? 

Socialinė medija tik įgauna pagreitį, o mūsų dideli nuomonės formuotojai, patys kalbėdami garsiai apie patyčias, kita ranka rašo tekstus, žeminančius kito žmogaus atvaizdą. Nesuprantu, kodėl yra normalu tyčiotis ir iš verslų, būti detektyvais ir visaip kitaip žeminti“, – kalbėjo ji. 

REKLAMA

Sulaukė atsiprašymų

G. Albrichtė atskleidė, kad garsiai prabilus apie patyčias ir dar kartą paaiškinus situaciją, ją įžeidusi A. Kulitaitė atsiprašė, žeminantį vaizdo įrašą iš socialinių tinklų ištrynė ir turinio kūrėjai „Nešvankiai“. 

„Bet tai nekeičia fakto, kad buvo pasityčiota iš mano situacijos, juolab – žmogaus, kuris pasisako prieš patyčias. Reikia turėti kritinį mąstymą ir pasidomėti prieš publikuojant tokius įrašus, nes padariniai gali būti labai liūdni.  O po to stebimės, kad pas mus tiek daug savižudybių. Būkime tolerantiškesni“, – sakė pašnekovė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, nuo pagalbos prašymo tokie įžeidimai moters neatbaido – Gintarė tiki, kad dauguma žmonių yra kupini šviesos ir atjautos. Gėrio keliu eina ir pati verslininkė, ne kartą padėjusi vargstančioms šeimoms. 

„Pati savo socialinius tinklus visada išnaudoju geriems darbams, esu ne kartą parėmusi šeimas, drauge su partneriais siuntėme paramą, net savo sekėjus esu įtraukusi į kilnius darbus. Man smagu, kad socialiniai tinka yra ne tik kaip juodas šešėlis, tai gali tapti ir įrankiu, suvienijančiu jėgas ir kuriančiu gerus dalykus“, – teigė G. Albrichtė.

Tai dar nežinome kaip ten buvo- gal paprašė reikalaujančius tonu, kad vaistininkė įpiltų karšto vandens. Kai kurie žmonės nemoka prašyti...
Gerbiama Gintarė, maždaug prieš 100 metų žmonija sukurė turistines dujines virykles kurių kaina nuo 10 iki 30 eurų plius dujinio balionėlio kaina dar apie 3 eurus. O jeigu elektros nebus savaitę ką jus tada darysite ? Dieve dieve ir šitie žmonės save vadina influenceriais ir nuomonių formuotojais bet tai nebaisiausia, baisiausia tai kad juos dar kažkas klauso
suprantu tuos influencerius..Jie pinigus uzdirba..Bet is kur tiek durniu,kad juos sektu,skaitytu?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų