Jacqueline Kennedy įėjo į istoriją ne tik kaip prabangaus skonio moteris, bet ir kaip nelaiminga žmona, kurios vyras buvo nušautas tūkstantinės minios akivaizdoje.
Ir nepaisant jos aprangos, su kuria ji pasirodydavo vakarėliuose, karališkuose rūmuose ir Baltuosiuose rūmuose, ji prisimenama daugiausia dėl elegantiško rausvo kostiumėlio, kuris per tragišką įvykį permirko prezidento Kennedy krauju.
Rožinį kostiumėlį 1963 m. lapkričio 22 d. rytą vilkėjo pirmoji Amerikos ponia. Tą dieną ji ir jos vyras, prezidentas Johnas F. Kennedy, atvyko į Dalasą sakyti kelių kalbų. Aprangą šiai kelionei Jackie rinkosi ypač kruopščiai ir net parodė ją savo vyrui, apie tai ji papasakojo viename interviu.
Prezidentas ypač mėgo rožinį kostiumėlį, rašo tsn.ua.
„Šiuose pietuose dalyvauja visos turtingos respublikonės, pasipuošusios brangiausiais kailiniais ir deimantinėmis apyrankėmis. Ir tu turi atrodyti taip pat nuostabiai, kaip ir bet kuri iš jų. Išlaikyk paprastumą – parodyk šiems teksasiečiams, kas yra geras skonis“, – J. F. Kennedy žodžius atpasakojo Jacqueline.
Rožinis kostiumo atspalvis tam laikmečiui buvo gana netradicinis pasirinkimas ir mados naujovė. Pirmosios ponios aprangą sudarė švarkas su neilgomis rankovėmis ir sijonas žemiau kelių.
Nors nuotraukoje kostiumėlis atrodo rožinis, iš tikrųjų jis buvo purpurinės spalvos, o kai kurie to meto žurnalistai jį net apibūdino kaip braškinį.
Tokie netikslumai atsirado dėl to, kad tų laikų nuotraukos buvo nespalvotos, o vėliau jos buvo tiesiog nuspalvintos.
Pirmosios ponios kostiumėlį puošė aukso spalvos sagos, kišenės su tamsiai mėlyno šilko apvadais ir apykaklė su mažais atlapais. Jaqueline aprangą papildė palaidinė, baltos pirštinės, juodi bateliai, rankinė ir iš tos pačios medžiagos, kaip ir kostiumas, skrybėlaitė.
Jackie Kennedy drabužių spintoje kostiumas nebuvo naujiena, ir prieš tą lemtingą dieną ji ne kartą pasirodė su juo įvairiuose renginiuose.
Tačiau didžiausia šio kostiumo paslaptis – jo kilmė. Manoma, kad pirmosios ponios kostiumėlį sukūrė prekės ženklas „Chanel“ 1961 m. rudens-žiemos kolekcijai, tačiau daugelį metų šis faktas kėlė ginčų ir abejonių.
Tiesa ta, kad pirmosios Amerikos damos tais laikais turėjo dėvėti Jungtinėse Valstijose pagamintus drabužius, o, kaip rašo laikraštis „The New York Times“, kostiumėlio kopiją Kennedy sukūrė mados namai „Chez Ninon“ Park Avenue salone, kur buvo sukurta dauguma to meto jos drabužių.
Kaip rašoma Justine Picardie oficialioje Coco Chanel biografijoje „Chanel: jos gyvenimas“, Jackie Kennedy iš tiesų buvo „Chanel" klientė nuo šeštojo dešimtmečio. Tačiau po to, kai spauda ją sukritikavo už tai, kad vyro prezidentinės kampanijos įvaidžiui Paryžiuje ji neva išleido 30 000 dolerių, ji negalėjo sau leisti pirkti „Chanel" ir rizikuoti, kad apie ją, ypač kaip pirmąją ponią, dar labiau neigiamai rašytų spauda.
Šį kostiumą leido pasiūti „Chez Ninon“, naudodama „Chanel“ linijų sistemą, kuri leido kitiems dizaineriams atkurti mados namų drabužius naudojant jų medžiagas ir raštus.
Tikslas, kodėl kostiumas buvo siuvamas Niujorke, buvo siekis pasirodyti patriotiškai Amerikos elektoratui perkant drabužius Jungtinėse Valstijose, o ne Prancūzijoje.
Po vyro nužudymo rožinis moters kostiumas ir aksesuarai liko jai. Po incidento sielvarto prislėgta Jacqueline atsisakė krauju išteptus drabužius nusivilkti.
„Tegul jie mato, ką padarė“, – ne kartą sakė Jackie, kai buvo paprašyta persirengti.
Ji ir toliau vilkėjo kostiumą net per viceprezidento Lyndono Johnsono priesaikos kalbą lėktuve „Force One“, kai jis tapo 36-uoju Jungtinių Valstijų prezidentu.