Legendiniai atlikėjai surengs atskiras muzikines programas, kuriose skambės tiek naujos, tiek visų laikų geriausios dainos. Intriguoja tai, kad vieni atlikėjai žada jautrius, akustinius pasirodymus, o kiti perspėja, kad šokti teks tol, kol kojas paskaus, ir ploti tiek, kol delnai užsiliepsnos, rašoma pranešime spaudai.
M. Mikutavičius žada scenoje užkurti tokią ugnį, jog susirinkusiems tikrai norėsis šokinėti per laužus.
„Pažadu, koncertas bus toks, kad norėsis šokti per laužą ir ne tik (šypsosi). Todėl kaip visuomet siūlau pasiruošti prakaituoti kiaurai, nes šokinėsime tol, kol paskaus kojas, o ploti reiks tiek, kol atmušit delnus.
Gal dabar ir skamba kiek bauginamai, bet patikėkit, po tokių koncertų visi būna labai laimingi“, – provokuoja atlikėjas.
Tačiau paklaustas apie koncertinę programą, išlieka paslaptingas: „Bus visko. Muzika skambės pati įvairiausia: nuo naujausios iki senų hitų. Galime pažadėti, kad išsitaškysime ir patys iki paskutinio prakaito lašo, nes kitaip mes tiesiog nemokame.
Mano grupė ir aš esame žiauriai tvirtai susigrojusi chebra, jaučiame vienas kitą scenoje ir suprantame iš žvilgsnio. Būtent tai išvaduoja iš monotonijos ir suteikia koncertui organiškumo, kurį žiūrovas, kiek pastebėjome, labai vertina.“
M. Mikutavičius taip pat pažadėjo drauge su visais festivalio dalyviais leistis ieškoti paparčio žiedo.
„Šiemet būtinai eisiu ieškoti paparčio žiedo.
Rasti paparčio žiedą – vienas iš tikslų, kuriuos sau išsikėliau 2024-aisiais“, – humoro nestokoja žinomas atlikėjas, kuriam Jonines dažnai tenka švęsti scenoje.
„Kadangi Joninės Lietuvoje pasižymi triukšmingu masiniu šventimu ir šalyje suliepsnoja šimtai laužų, natūralu, kad prie laužų reikia ir dainų. Tai prie kažkurio laužo dažniausiai su grupe ir groju. Iš tiesų koncertuoti per Jonines yra tekę ir ne kartą. Būna tikrai smagu.
O jei ne koncertas, tai ieškome pažįstamo Jono, kad būtų proga švęsti. Jei jau visai nesiseka ir nerandame, tuomet būna dar vienas gražus vasaros vakaras, kurį smagu praleisti kur nors sodyboje, gamtoje prie ežero, nes oras, man rodos, per Jonines dažniausiai būna geras“, – ankstesnes Joninių šventes prisimena atlikėjas.
Tuo tarpu legendinis atlikėjas Andrius Mamontovas sako, kad nors ir nėra didelių švenčių ar susibūrimų mėgėjas, bet Jonines su draugais paauglystėje visada paminėdavo.
„Galbūt dabar nesu didelis švenčių dalyvis, tačiau Jonines prisimenu geriausiai iš paauglystės laikų, kai su draugais gaudavome progą naktį pasibastyti po mišką.
Todėl esu suintriguotas festivalio „Farm On Fire“. Labai smalsu bus viską pamatyti savo akimis“, – šypsosi atlikėjas, kuris festivalio metu surengs ypač jautrų akustinį koncertą.
„Šiemet groju labiau akustiškai. Todėl ir mano pasirodymas bus kiek intymesnis, nes gitara ir keliais elektroniniais priedėliais atliksiu tiek gerai visiems žinomas, tiek ir naujesnes dainas.“
Šiemet jau antrą kartą festivalio scenoje pasirodys muzikinis projektas „Roko legendos“ su Povilu Meškėla, Vladu Kovaliovu, Česlovu Gabaliu.
Jiems padės profesionalūs muzikantai, grupės nariai Jurgis Sakalauskas (gitara), Mindaugas Balčiūnas (klavišiniai), Martynas Garbačas (bosinė gitara), Martynas Lukoševičius (būgnai). Legendos žada atlikti specialiai šiam festivaliui atrinktas geriausias bendro repertuaro dainas.
Kadangi P. Meškėla „Farm On Fire“ festivalyje pasirodys jau antrą kartą, jis puikiai žino ir net garsiai pasidžiaugė, kad čia renkasi pati geriausia, tai yra pati kultūringiausia, atviriausia ir linksmiausia publika.
P. Meškėla žinomas ne tik kaip išskirtinis atlikėjas, bet ir kaip aistringas jaunųjų talentų ugdymo šalininkas, todėl festivalyje vyks antrus metus Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje organizuojamo respublikinio Povilo Meškėlos vardo populiariosios muzikos konkurso, skirto jauniesiems talentams, norintiems parodyti savo gebėjimus ir išgirsti vertinimą iš profesionalų lūpų, laimėtojų pasirodymai bei apdovanojimai.
Pasak P. Meškėlos, smagu, kad konkurso nugalėtojai turės galimybę pasirodyti toje pačioje scenoje, kurioje tą vakarą koncertuos geriausi šalies atlikėjai.
„Juk konkurso tikslas ir yra skatinti mokinių domėjimąsi populiariosios muzikos žanrais ir jų atlikimu bei suteikti galimybes populiariąją muziką interpretuoti įvairių muzikinių gebėjimų jaunimui – muzikos, meno, bendrojo ugdymo mokyklų, kolegijų bei konservatorijų solistams, ansambliams“, – sakė P. Meškėla, ragindamas jaunimą dalyvauti konkure.
Jau daugiau nei dvidešimt metų Lietuvoje gyvenantis festivalio idėjos autorius danas Niels Peter Pretzmann džiaugiasi, kad festivalyje ne tik dalyvaus visų laikų geriausi muzikos atlikėjai, bet pasirodys ir bus apdovanoti jauni, talentingi muzikos atlikėjai.
Festivalyje, be geros muzikos, vyks visi Joninių ritualai: bus puošiama Kupolė ir vartai, pinami vainikai, metami tradiciniai Joninių burtai, paparčio žiedo paieškos, taip pat skambės senosios dainos ir lietuvių liaudies tradiciniai muzikos instrumentai, taip pat visą naktį bus deginami įspūdingi Joninių laužai.
Šiemet festivalyje vėl bus galima paragauti profesionalių Lietuvos šefų – Justino Misiaus ir Andriaus Kubiliaus – gamintų patiekalų. Festivalyje vyks „Tvarumo konferencija“, kurioje geriausi šios srities ekspertai ir specialistai dalinsis savo patirtimi, naujausiais tyrimais ir įžvalgomis, tvarumo temomis. Jau neatsiejama festivalio dalimi tapo ir renginio CO2 emisijos skaičiavimas.
Šiemet vėl bus vadovaujamasi ekspertinėmis Lietuvos gamtos fondo rekomendacijomis, daug dėmesio skiriama ekologijai.
Planuojama, kad lankytojams bus suteikta galimybė į festivalį atvykti ne savo automobiliu, bet specialiai užsakytu autobusu.