Pažvelkime plačiau į politiko asmeninį gyvenimą, turtus ir tai, kodėl visuomenė pastaruoju metu jį taip prastai vertina.
Benjaminas Netanyahu netikėtai laimėjo 1996 m. Izraelio visuotinius rinkimus, žadėdamas statyti daugiau žydų gyvenviečių Vakarų krante ir blokuoti Palestinos valstybės kūrimą.
Tačiau tuomet visi kalbėjo apie „Nannygate“ – skandalą su B. Netanyahu namų prižiūrėtoja.
Premjero namų prižiūrėtoja kreipėsi į spaudą, teigdama, kad Netanyahu žmona Sara (65 m.) atleido ją iš darbo už tai, kad ji pervirė ir sudegino sriubą, skelbia abc.net.au.
Vėlesnės istorijos pirmąją ponią pavertė įkyria moterimi, kuri pyko ant visų, kurie neatitinka jos aukštų standartų.
Taip buvo duotas tonas ateinantiems dviems dešimtmečiams.
Žiniasklaidos dėmesio centre atsidūrė ne tik premjeras ir jo politika, bet ir kiti Izraelio premjero šeimos nariai.
Skandalingoji šeima
Sara Netanyahu per daugelį metų tikrai suteikė žmonėms daugybę priežasčių kalbėti apie ją.
Tačiau už kai kurių spalvingų reportažų ir teisminių bylų kritikai turi rimtesnį kaltinimą: kai Benjaminas tapo premjeru, jo šeima slapčia jam padėjo kontroliuoti kitus.
Poros vyriausiasis sūnus Yairas taip pat tapo kontraversiška figūra.
Prasidėjus karui, Izraelio premjero sūnus liko užsienyje. Kai kurie izraeliečiai klausė – kodėl? Kadangi 360 000 Izraelio rezervistų plūdo ginti savo šalies prieš „Hamas“, kai kurie grįžtantys savanoriai ir jų šeimos nariai klausė, kodėl tarp jų nėra Yairo Netanyahu.
Kol jo tautiečiai veržėsi į Gazos regioną, vaikinas mėgavosi Floridos saule.
Vis labiau nepasitiki
Anksčiau B. Netanyahu Izraelyje buvo vadinamas „ponu Saugumu“. Tačiau po to, kai „Hamas“ sugriovė Gazos ruožą juosiančią pažangią technologinę užtvarą, užgrobė karines bazes ir nužudė daugiau kaip 1 000 žmonių aplinkinėse teritorijose, premjero reputacija buvo sugriauta.
Žurnalistas Ben Caspit, kelių knygų apie Netanyahu autorius, anksčiau jo žmoną Sarą apibūdino kaip įtakingiausią asmenį Izraelyje.
Tuo tarpu Yairas savo įtakingose socialinės žiniasklaidos paskyrose apgynė savo tėvą ir puolė tokias institucijas kaip šalies teismai ir teisėsauga.
Jis tapo mėgstamas dešiniųjų pažiūrų žmonių, o „Facebook“ jau anksčiau sustabdė jo paskyrą, nurodydamas, kad jis pažeidė standartus, susijusius su neapykantos kalba.
Kritikai teigia, kad Yairas veikia kaip neoficialus premjero patarėjas ir atlieka svarbų vaidmenį internete pliekdamas savo tėvo priešininkus.
Piktos apkalbos
Prasidėjus skandalui su premjero aukle, B. Netanyahu išplatino pareiškimą, kuriame teigė, kad kaltinimai yra „išgalvoti ir melagingi“, o auklės būklė „nestabili“.
Tačiau istorijos nesiliovė, pylėsi ieškiniai.
2010 m. buvusi tarnaitė Lilliane Perez padavė pirmąją ponią į teismą, teigdama, kad jai buvo per mažai mokama ir iš jos buvo tyčiojamasi.
Tarp jos kaltinimų buvo ir tai, kad Sara jai duodavo „neįvykdomas užduotis“, „rėkdavo ant jos“ ir liepdavo kelis kartus per dieną praustis po dušu bei persirengti.
Netanyahu neigė bet kokius nusižengimus ir byla buvo išspręsta be teismo.
2016 m. Meni Naphtali, kuris 20 mėnesių tvarkė premjero rezidenciją, padavęs premjerą ir jo žmoną į teismą prisiteisė 77 tūkst. dolerių, teigdamas, kad laikas, praleistas jų namuose, padarė jam žalos.
Jis teigė, kad kartą pirmoji ponia paskambino jam 3 val. nakties ir išplūdo po to, kai jis nupirko netinkamos rūšies pieno.
Premjero komanda šiuos teiginius pavadino „piktais gandais“.
Netanyahu susidūrė dar daugiau kritikos, kai paaiškėjo, kad premjero ledų biudžetas 2012 m. siekė apie 2600 dolerių.
Jie taip pat pateko į skandalą 2013 m. dėl to, kad išleido daugiau nei 100 000 dolerių, kad užsakomuoju reisu skrendant į Margaret Thatcher laidotuves būtų įrengta lova.
2019 m. Sara buvo nuteista už netinkamą valstybės lėšų panaudojimą maitinimo paslaugoms ir pagal susitarimą dėl kaltės pripažinimo nubausta daugiau nei 22 000 dolerių bauda.
Benjaminas Netanyahu šiuo metu teisiamas dėl įtariamos korupcijos ir sukčiavimo nusikaltimų ilgai trunkančioje byloje, susijusioje su Australija.
Tarp kaltinimų yra ir tai, kad jis mainais už dovanas teikė paslaugas verslo partneriams. Jis neigia padaręs nusižengimą.
Praėjusiais metais Jameso Pakerio asmeninė padėjėja Hadas Klein, bylos liudytoja, Jeruzalės apygardos teismui sakė, kad Sara piešė juvelyrinių dirbinių, kuriuos norėjo, kad milijardierius jai nupirktų, paveikslėlius.
Anksčiau H. Klein liudijo, kad kitas J. Packerio darbuotojas nupirko pirmajai poniai 46 tūkst. dolerių vertės apyrankę, kai ji paprašė dovanos jubiliejaus proga.
Premjerės, P. Packerio ir kino prodiuserio Arnono Milchano santykiai laikomi pagrindiniais šioje byloje, nors pastarieji du nėra teisiami ir neigia padarę pažeidimų.