Seksualumo ekspertė, raginusi tėvus paprašyti vaiko leidimo prieš keičiant sauskelnes, sulaukė griežtos kritikos socialiniuose tinkluose.
Deanne Carson antradienį pasirodė per ABC, kalbėdama apie tai, kaip sukurti „sutikimo kultūrą“ namuose nuo pat vaiko gimimo, rašo dailymail.co.uk.
Vadina save seksualumo auklėtoja
Asmeninėje internetinėje svetainėje D. Carson save vadina seksualumo auklėtoja, tyrinėtoja, kalbėtoja, rašytoja ir absoliučiai atviro veido žmogumi, kuris išsklaido klaidingą vaikų supratimą apie kūną ir kūdikių auginimą.
Ji pateikė pavyzdį, kaip tėvai gali pradėti diegti kultūrą keisdami sauskelnes.
„Dabar pakeisiu tau sauskelnes, ar gerai?, – sakė ji. – Žinoma, kūdikis neatsakys: „Taip, mama, tai nuostabu. Norėčiau, kad jas pakeistum“. Bet jei neskubate ir laukiate, kol užmegsite akių kontaktą, jūs leidžiate vaikui suprasti, kad jo atsakymas yra svarbus“.
Vėliau jos pasirodymas buvo pristatytas per „Sky News“. Komentatorius Rowanas Deanas, atrodė, buvo priblokštas šių teiginių ir pavadino tai absoliučia beprotybe.
„Sutikimas pakeisti sauskelnes? Nesu tikras, kad taip gali būti – manęs tuo neįtikinsi“, – sakė priblokštas komentatorius.
Socialinių tinklų „X“ ir „Facebook“ vartotojai suabejojo D. Carson teiginiais, o kai kurie aistringai nesutiko su jos pozicija.
Viena iš pasipiktinusių buvo Kirralie Smith, 2016 m. kandidatavusi į Senatą su dešiniuoju Australijos laisvės aljansu ir pernai prisijungusi prie liberalų perbėgėlio Cory Bernardi vadovaujamos Australijos konservatorių partijos.
„Tai yra prievarta prieš vaikus“
„Tai kur kas daugiau nei beprotybė! Tai yra nepriežiūra ir prievarta prieš vaikus!!!!, – „Facebook“ tinkle rašė ji. – Daugelis vaikų niekada nenori, kad pakeistum jų sauskelnes. Prašymas jų sutikimo yra rimtų psichinių problemų požymis. Sauskelnes reikia pakeisti, kad būtų išvengta odos pažeidimų ir skausmo.“
„Blogiausia yra tai, kad ABC skleidžia šią kvailą nuomonę, leisdama mūsų mokesčių dolerius“, – pridūrė ji.
Sekančią dieną D. Carson savo „Facebook“ puslapyje paskelbė pranešimą „Deanne Carson: santykiai ir lytiškumo ugdymas“, paaiškindama tolesnį jos pareiškimų kontekstą.
„Prieš dieną daviau interviu apie sutikimo mokymą mažiems vaikams, – rašė ji. – Tai buvo atsakas į „Keturių kampų“ epizodą, kuriame dalyvavo neįtikėtinai drąsi Saxona Mullins. Deja, kai kurie žmonės nusprendė pasityčioti iš manęs.“
Ji toliau pateikė statistinius duomenis apie seksualinį prievartavimą, nurodydama, kad kas trečia mergaitė ir kas septintas berniukas iki aštuonioliktojo gimtadienio yra patyrę seksualinę prievartą.
D. Carson paaiškino, kaip ji dirba su vaikų mokytojais ir tėvais, siekdama prevencijos, mokydama pareigų ir supažindina jaunus žmones su tais, kurie gali padėti.
Ji taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame seksualinę prievartą patyrusios moterys pasakoja savo istorijas.
Vieni palaikė, kiti kritikavo
Vieni palaikė D. Carson, sakydami, kad ji atlieka „puikų darbą“, o kiti manė, jog ji absoliučiai neteisi.
D. Carson įrašą pakomentavo seksualinę prievartą išgyvenusi moteris, kuri nesutiko su smerkiančiųjų pozicija.
Pasak jos, ponia Carson yra „Body Safety Australia“ seksualumo pedagogė, pranešėja ir rašytoja.
Oficialioje svetainėje teigiama, kad socialinė įmonė siekia apsaugoti vaikus nuo seksualinės prievartos pasitelkdama visos bendruomenės sprendimus.
„Dirbame siekdami užtikrinti, kad bendruomenės dirbtų kartu kurdamos saugesnį pasaulį, – skelbiama svetainėje. – Suteikiant vaikams galimybę naudotis savo teisėmis, ugdant šeimas ir specialistus, atsakomybė už vaikų apsaugą tenka suaugusiems.“
D. Carson dažnai rašo straipsnius įvairiems leidiniams, įskaitant „SBS“ ir „Kidspot“, dalyvauja radijo laidose ir yra cituojama visos šalies žiniasklaidoje.
„Daily Mail Australia“ pateiktame pareiškime D. Carson teigė, kad yra apribojimų, kada dera rūpintis vaikais ir juos apsaugoti.
„Viena iš dvylikos mergaičių patiria seksualinę prievartą iki šešerių metų, – sakė ji. – Dažniausiai tai yra šeimos narys arba kažkas, kuriuo šeima pasitiki. Jeigu Karališkoji komisija, atsakinga už institucinį atsaką į seksualinę prievartą prieš vaikus, mus ko nors išmokė, tai niekada nėra per anksti pasakyti vaikams, kad mes jais rūpinamės, gerbiame juos ir saugome.“