Dž. Butkutės įrašas socialiniuose tinkluose, kai ji paprašė gerbėjų panaršyti stalčiuose ir paieškoti bendrų nuotraukų, įamžintų praeities koncertuose, sulaukė neįtikėtino susidomėjimo, rašoma pranešime spaudai.
„Padariau tai iš smalsumo – norėjau pamatyti, kokius įspūdžius ir prisiminimus yra išsaugoję mano klausytojai, – sako dainininkė. – Į tą pačią upę du kartus neįbrisi: kažkada mano pop muzika buvo vienokia, dabar ji visai kitokia, mūsų didžiajam koncertui aranžavome ryškiausius hitus naujai, labai gaiviai, stilingai.
Bet santykiai, jausmai lieka tie patys. Ir mane nuoširdžiai sujaudino tai, ką žmonės rašė. Kiekviename laiške jutau jų didelę meilę. Buvo ir labai jautrių, ir labai linksmų istorijų. Taip pat gavau tiek nuotraukų, kad iš to galima atskirą, storą foto albumą padaryti. Man tai – didelė dovana.“

Tarp žmonių, pasidalijusių savo prisiminimais, buvo ir žinomas saksofonistas Juozas Kuraitis. „Pamenu 90-uosius. Buvau 9-10 metų vaikas. Mano tėtis Palangos estradoje organizuodavo koncertus, o aš ten gyvenau, augau... Kai Džordana atvažiuodavo koncertuoti, filharmonijos viešbutyje su draugu prie jos kambario slapta žiūrėdavome pro durų apačią – ką ji veikia.
Tada laukdavome, kol išeis, ir iš paskos, kad ji nematytų, sekdavome, kur mieste ji nueis. Buvom įsimylėję... Beje, jei jau kambario balkonas būdavo pilnas gėlių, tai visi praeiviai žinojo, kad ten Džordana po koncerto“, – smagia istorija iš praeities pasidalijo muzikantas.
Džordanos laiškas socialiniame tinkle sulaukė netikėtos reakcijos
Buvęs modelis, „Mis Lietuva 2002“ Vaida Grikšaitė-Česnauskienė taip pat pasidalijo savo vaikystės nuotrauka iš „Beždžioniukų šou“, vykusio Nidos festivalyje. „Norėjau būti panaši į Džordaną Butkutę. Scenos baimės iki išėjimo buvo maksimaliai, bet po to būčiau kartojusi ir kartojusi, – linksmai pasakojo Vaida. – Kartu su mama bandėme atkartoti scenos kostiumą, odinę striukę iš kaimyno pasiskolinome, baltos bangos kaip detalės iš kaspinų prisiūtos, masyvios grandinėlės, neva auksas, mugėse išieškotos, žodžiu… mano Džordža!“
Dainininkę apstulbino ir laiškas su fotografija iš jos pačios vaikystės. „Nuotrauka daryta 1974-ųjų pavasarį ant Raseinių Muzikos mokyklos laiptų. Gal čia ir prasidėjo Džordanos muzikinis kelias?“ – svarstė ją atsiuntusi Giedrė Šidlauskienė.
Irma Matijošiūtė pasidalijo nuotrauka iš kadaise vykusio koncerto Palangos kultūros namuose: „Tai buvo mano, kaip vaiko, pirmasis gyvas koncertas, per kurį visą laiką verkiau. Po jo Džordana klausė mano mamos: „Kas gi nutiko vaikui?“ O ten buvo laimės ašaros! Buvau toks laimingas vaikas, kad mane atsivedė į jos koncertą. Turiu visą sąsiuvinį gražiai surinktų straipsnių, nuotraukų apie Džordaną.“
Į Džordanos „Facebook“ įrašą sureagavo ir būrelis jos gerbėjų, kurios turi ne tik nuotraukų, bet ir seriją specialiai pasigamintų marškinėlių su jos dainų pavadinimais. „Mūsų širdyse Džordanos atgimimas buvo tobula šventė, kurios niekada neužmiršime. Sako, antra religija Lietuvoje yra krepšinis, bet lietuviška malda yra Džordanos dainos.
Užaugome mes, užaugo ir mūsų vaikai, dainuodami „Nemylėjau tavęs“, „Dėl tavęs“ ir visas kitas dainas. Jos skamba visame pasaulyje, kiekviename aplankytame uoste ar karaoke bare, kiekvienoje šventėje ar įmonės vakarėlyje, merginų „sleep over’yje“ ar net šiuolaikinio jaunimo tūse! Tiesiog Džordža ir Afrikoje – Džordža!!!“ – rašė Evelina Jokubaitienė, pažadėjusi, kad į koncertą „Žalgirio“ arenoje jų kompanija susirinks su dukromis.
Pradinių klasių mokytoja Dovilė pasidalijo prisiminimais, kaip vaikystėje svajojo apie originalią Džordanos audio kasetę. „Prašiau tėčio ir mamos nupirkti, bet jie sakė, kad, deja, tam nėra pinigų. Vieną vakarą tėtis, grįžęs iš darbo, pasakė, jog parnešė man Džordanos kasetę. Laukiau jos kaip neįkainojamos dovanos... Man buvo septyneri.“
Tačiau vaiko laukė nusivylimas, nes kasetė nebuvo originali – ją įrašė tėčio draugas. Vėliau jie sukombinavo šio rinkinio viršelį iš spaudos nuotraukų. „Šiandien ji vis dar veikia. O man jau 38-eri. Ir štai vyras įteikė man antrą dovaną – nupirko bilietus į Jūsų koncertą! Aš atvykstu! Nes dabar jau galiu nusipirkti ne tik kasetę!“ – rašė Dovilė.
Atlikėjos gerbėjai laiškuose prisiminė, kokį įspūdį jiems palikdavo Džordanos pasirodymai festivaliuose „Pop Art“, Kauno Sporto halėje, stadionuose, miestų šventėse ir pajūrio koncertų erdvėse. Vieni dainininkės buvę pabučiuoti už įteiktas gėles, kiti slampinėjo aplink jos namus, tikėdamiesi susitikti. Kai kam iki šiol išlikęs atminty kartu su dainininke gertos arbatos skonis, jos padovanota megzta kepurė ar paprastumas – dainininkė visuomet su savo gerbėjais bendrauja lyg su šeimos nariais.
„Tai buvo 1998-2000 – maždaug tas laikas, kai man ir klasiokei Džordana buvo visas pasaulis. Mano tėtis Rolandas Glizickas grojo grupėje „Rondo“, todėl labai gerai pažinojo jai artimus muzikantus – Arūną ir Einarą, o tai buvo mūsų šansas susitikti. Gerasis Arūnas mus vežiojosi į visokius jūsų koncertus, sėdėdavome kartu užkulisiuose ir varvindavome seilę iš laimės.
Aš net nemoku apsakyti, koks mus buvo svarbus šis laikas, kokie buvo jausmai ir džiaugsmas. Visi dainų žodžiai buvo išmokti mintinai, sukauptos visos kasetės ir diskai, vėliau viskas buvo sukelta į telefonus, į mašinas. Pasaulis pažengė, bet niekas nepasikeitė – viskas tęsiasi iki dabar“, – pasidalijo užsienyje šiuo metu gyvenanti, bet ir ten Dž. Butkutės koncertų nepraleidžianti Saida.
„Maždaug 1993 metais išnuomavome vienai studentei kambariuką. Tai pirmas dalykas, ką ji atsinešė į naują būstą, buvo viso realaus dydžio kartoninė Džordana. Taip ir įsivaizduoju, kaip ji ją „tempė“ per pusę Kauno pėsčiomis!“ – juokdamasi pasidalijo Rasa.
„Beje, aš taip pat turiu save kartoninę namuose – esu gavusi dovanų, – atskleidė Džordana. – Bet atėjo laikas mums visiems gyviems – ne kartoniniams – susitikti, apsikabinti, šokti ir dainuoti. Ir tai įvyks „Žalgirio“ arenoje. Ten visi kartu kursime naują istoriją. Pamatysite – koncerto įspūdis išliks ilgam laikui.
Aš tik nenustoju stebėtis, kokie sutapimai gyvenime nutinka: koncerte „Man patinka!“ bus panaudoti ypatingi apšvietimo žiedai, kurie galėtų simbolizuoti ir mūsų abipusės ištikimybės su klausytojais žiedą, ir laiko ratą. O pastarąjį mėnesį dėka visų laiškų, aš pati apkeliavau gerą istorijos ratą. Štai kaip viskas susiję.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!