Restorano „Gastronomika“ svetainėje nurodoma ne viena taisyklė. Viena iš jų aiškiai apibrėžia, kad į restoraną neįleidžiami vaikai iki 10 metų. Dar viena taisyklė – atskiro meniu vaikams restoranas neturi, patiekalus jie turi rinktis bendro sąrašo.
Visai neseniai į restoraną su vaikais neįleista vilnietė kreipėsi į Lygių teisių kontrolieriaus tarnybą. Institucija nustatė, kad tokia restorano tvarka – diskriminacija, ir dėl to jiems skyrė įspėjimą.
L. Čeprackas, pabrėžęs, kad reaguoja su humoru, pabrėžė diskriminuojantis ne tik žmones su vaikais, bet ir tuos, kurie „negerai kvepia“ ar turi šunų. Jis aiškino, kad tokių žmonių vienodai neaptarnauja.
Pasirodęs vyro atsakas kiek supykdė S. Stavickį.
„Kai žmogus vienodai vertina vaikus, „bomžus“ ir šunis, tam žmogui porą varžtelių, matomai, atsisuko.
Ar tikrai vaikas tokia pat problema kaip „bomžas“ ir šuo?
Ar tikrai etiška sugretinti vaikus su benamiais ir šunimis?
Nu aišku ne!
Liutaurui Čeprackui, „garsiam virtuvės šefui“, matomai, stipriai nusimušė kompasas ir Liutaras kažkur nudreifavo. Nuo prabangios virtuvės aromato iki stipraus neadekvatumo poskonio.
Ko aš taip aršiai? Nes turiu tris vaikus. Su vaikais mes savaitgaliais mėgstam nuvažiuoti į kavinę ar restoraną. Visada prieš važiuojant pasitikrinam ar restoranas skirtas vaikams. Ir mano galva normalu, jei restorano savininkai savo tinklapyje paprašo atvykti be mažamečių vaikų. Didžioji tėvų dalis į tai atsižvelgia. Bet ne todėl, kad jų vaikai smirda kaip „bomžai“ ar loja ir myža pakampėmis kaip šunys (nors ir šunys taip nesielgia).
Liutaurai, vaikai, tai yra ŽMONĖS. Bet dar maži žmonės.
Lygių galimybių kontrolierė aiškiai pasakė, kad teisiškai neturi teisės neįleisti vaikų.
Todėl savaitgalį pas tave atvarysim su visa chebra. Jei dirbsi, ateik pažiūrėti. Vaikai nesmirdės ir nelos.
Pabandysi mus išvaryti, niekur neišeisim“, – socialiniuose tinkluose rašė vyras.