11-metis Aissamas pirmą kartą gyvenime gali girdėti aplinkos garsus ir dėkingas už tai berniukas turi būti genų terapijai. Iki šiol ženklų kalba su visais bendravęs vaikas, jau girdi jam tariamus žodžius, nors kol kas ir nesupranta, ką jie reiškia.
„Net kai šiandien jį pamatęs padariau taip, jis girdėjo tą švelnų garsą. Jis jau gali girdėti žmonių balsus, važiuojančias mašinas“, – teigia otorinolaringologas Džonas Germilleris.
Gydyti iš Ispanijos atvykusio Aissamo ėmėsi amerikiečių otorinolaringologas, dirbantis Filadelfijos vaikų ligoninėje. Medikas paaiškina, kad Aissamas buvo kurčias dėl itin retos vieno geno anomalijos. Pažeistas genas neleido jo organizme gaminti otoferlino – baltymo, kuris būtinas perduodant garso signalus iš ausies į smegenis.
„Tikslas yra pakeisti nuo gimimo pažeistą geną. Skaičiuojame, kad yra daugiau nei 150 genų, kurie gimstant lemia klausos praradimą. Tiesa, tai tik pirmasis genas, kurį mums pavyko išgydyti“, – sako otorinolaringologas Džonas Germilleris.
Nors vienuolikmetis tikriausiai taip ir neišmoks kalbėti, nes smegenys šio įgūdžio pagrindus suformuoja iki vaikai sulaukia penkerių, šis svarbus mokslinis laimėjimas teikia vilties tūkstančiams kurčiųjų visame pasaulyje.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.