metiniame „Berkshire Hathaway“ akcininkų susirinkime jis teigė, kad tai nėra produktyvus turtas ir jis nesukuria nieko apčiuopiamo. Nepaisant pasikeitusio visuomenės požiūrio į bitkoiną, Buffettas vis tiek jo nepirktų.
„Nežinau, ar per ateinančius metus, penkerius ar dešimt metų jis kils, ar kris. Tačiau esu tikras dėl vieno dalyko – kad jis nieko negamina. Jis turi magijos, žmonės daug kam jos suteikia“, – sakė Bafetas.
Net bitkoinų entuziastai kriptovaliutą linkę laikyti pasyviu turtu, kurį investuotojai perka ir laiko, tikėdamiesi, kad jo kaina per ilgą laiką padidės. Pats W. Buffettas pakomentavo, kad nėra „nė vieno“, kuris bitkoiną naudotų kaip trumpalaikę investiciją, visi yra ilgalaikiai jo turėtojai.
Labiau patyrusiems kriptovaliutų investuotojams kai kurios valiutos suteikia galimybę jas panaudoti produktyviai – skolinant arba jas naudojant kaip užstatą – ir taip susikurti papildomą portfelio naudą. Tačiau šios valiutos vis dar jaunos, labai spekuliatyvios ir neįsitvirtinusios pagrindinėje rinkoje taip, kaip bitkoinas.
Buffettas išsamiau paaiškino, kodėl jis nemato bitkoino vertės, lygindamas jį su kitais vertę kuriančiais dalykais.
„Jei pasakytumėte... už 1 proc. visų Jungtinių Valstijų žemės ūkio paskirties žemių dalį sumokėkite mums 25 mlrd. dolerių, šiandien po pietų išrašyčiau jums čekį. [Už] 25 mlrd. dolerių man dabar priklauso 1 proc. žemės ūkio paskirties žemės. [Jei] jūs man pasiūlysite 1 proc. visų šalies daugiabučių namų ir norėsite dar 25 mlrd. dolerių, aš jums išrašysiu čekį, viskas labai paprasta.
Dabar, jei pasakytumėte, kad jums priklauso visi pasaulio bitkoinai, ir pasiūlytumėte man juos už 25 dolerius, aš jų neimčiau, nes ką aš su jais daryčiau? Vienaip ar kitaip turėčiau jums juos parduoti. Tai man nieko nesuteiks. O štai butai suteiks nuomą, ūkiai gamins maistą“, – aiškino Buffettas.
Investuotojai jau daugelį metų suka galvas, kaip įvertinti bitkoiną, iš dalies dėl to, kad jis gali atlikti įvairias funkcijas. Vakarų rinkose jis įsitvirtino kaip investicinis turtas, ypač per pastaruosius metus, kai didėjo palūkanų normos ir augo infliacija. Kitose rinkose žmonės vis dar įžvelgia didžiulį potencialą jį naudojant kaip skaitmeninius pinigus.
„Kad turtas turėtų vertę, jis turi kažkam kažką suteikti. Tad yra tik viena atsiskaitymo sistema, kuri yra priimtina. Galima sugalvoti visokių dalykų – galime išleisti Berkšyro monetas... bet galiausiai juk tai – pinigai. Ir pasaulyje nėra jokios priežasties, kodėl Jungtinių Valstijų vyriausybė ... leistų „Berkšyro“ pinigams pakeisti jų pinigus“, – sakė jis, rankoje laikydamas 20 dolerių banknotą.
Tiek Buffettas, tiek Čarlis Mungeris anksčiau yra išsakę priešiškų komentarų bitkoino atžvilgiu. Vienas garsiausių Buffetto pasisakymų – kad bitkoinai „tikriausiai yra žiurkių nuodai kvadratu“. Mungeris šią nuomonę dar kartą pakartojo.
„Gyvenime stengiuosi vengti dalykų, kurie yra kvaili, blogi ir dėl kurių aš atrodau blogai, lyginant su kuo nors kitu, o bitkoinas atitinka visus šiuos kriterijus. Visų pirma, jis kvailas, nes vis dar tikėtina, jog jis nukris iki nulio.
Jis blogas, nes kenkia Federalinei rezervų sistemai... ir trečia, dėl jo mes atrodome kvailai, palyginti su Kinijos komunistų lyderiu. Jis buvo pakankamai protingas, kad uždraustų bitkoiną Kinijoje“, – sakė Mungeris.