• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sužlugus strateginio investuotojo į Visagino atominę elektrinę konkursui Seimo opozicija renka parašus dėl interpeliacijos energetikos ministrui Arvydui Sekmokui, kritikos negaili ir partneriai valdžioje. O pats ministras kartu su premjeru Andriumi Kubiliumi džiūgauja, kad dabar šis Lietuvos projektas tapo svarbus visam regionui ir net visai Europai.

REKLAMA
REKLAMA

Konkurso nedramatizuoja

A.Kubilius nesitvėrė džiaugsmu, kad per Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos premjerų susitikimą Varšuvoje buvo „labai aiškiai įvardyta didelė pažanga, įgyvendinant visame regione labai svarbius energetikos infrastruktūros projektus".

REKLAMA

Anot jo, vienodai reikšmingi visi projektai – tiek elektros jungtys, kurios jau projektuojamos ir statomos, tiek dujų jungtys, tiek naujos atominės elektrinės statyba Visagine.

„Visi premjerai dar kartą aiškiai pasakė, kad yra suinteresuoti šios statybos tolesniu plėtojimu, – vakar po pasitarimo Vyriausybėje įtikinėjo A.Kubilius. – Nedramatizuojamos neįvykusio konkurso aplinkybės. Toliau vyks tiesioginės derybos su potencialiais investuotojais".

REKLAMA
REKLAMA

Ambicijos netirpsta

Energetikos ministras A.Sekmokas dėl Pietų Korėjos bendrovės „Kepco" pasitraukimo iš strateginio investuotojo konkurso opozicijos jam rengiamą interpeliaciją vadino nepamatuota ir ragino atskirti politiką nuo komercijos.

„Iki šiol projektas buvo traktuojamas kaip Lietuvos. Dabar projektas yra pakeltas į regioninį europinį lygį. Tai – labai didelė politinė pažanga, – gyrėsi ministras. – Turime atskirti politinius procesus ir komercinius. Politinis procesas labai pasistūmėjo į priekį, o komercinis procesas tęsis".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Sekmokas nepraranda vilties, kad sutartį dėl atominės elektrinės pavyks pasirašyti artimiausiu metu.

„Tikslai išlieka tie patys – iki kitų metų pasirašyti koncesijos ir akcininkų sutartis arba maksimaliai prie to priartėti", – tvirtino ministras.

Paklaustas, ar Lietuva neprarado palankiausio deryboms laiko, nes jau ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė išsakė abejonių, kad metas statyti atominę elektrinę nepalankus, A.Sekmokas atkakliai laikėsi savo:

REKLAMA

„Priešingai – dabartinis etapas suteikia didesnes galimybes, nes mes per tą laiką parengėme projektą, kurį galime dėti ant stalo. Ir mes pakėlėme jį į regioninį lygmenį".

Mėtosi tarp prioritetų

Tačiau apsisukęs A.Sekmokas jau dėstė, esą atominė elektrinė nėra tikslas, o tik priemonė siekiant energetinės nepriklausomybės, ir griebėsi vardyti kitas priemones, kurias buvo minėjęs ir A.Kubilius.

REKLAMA

„Dėl elektros jungčių su Lenkija planai nesikeičia. Ir Europos Komisijos pateiktame dokumente dėl Europos energetikos infrastruktūros matome akcentą į elektros koridorių iš Europos į Baltijos šalis", – aiškino A.Sekmokas, bet negalėjo įvardyti, kuris iš ambicingų projektų bus įgyvendinamas pirmiausiai.

Vakar paaiškėjo vienintelis konkretus dalykas, kad magistraliniam dujotiekiui nuo Šakių iki Klaipėdos užbaigti Vyriausybė ketina skirti apie 80 mln. litų iš ES paramos lėšų. Pinigų, apkarpiusios kitas vykdomas programas, turės suieškoti Ūkio, Energetikos ir Susisiekimo ministerijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų