Šalių sutarimu sandorio vertė neskelbiama.
„Tokiu būdu bendrovė visiškai pasitraukė iš Rusijos bei kitų Nepriklausomų valstybių sandraugai (NVS) priklausančių šalių rinkų. Pardavimo sutartis pasirašyta su Rusijos bendrove „Ocean Group“, kuri per vieno iš Europos banko padalinį jau pervedė didžiąją dalį suderėtos sumos“, – penktadienį pranešė Lietuvos grupė.
„Vičiūnai Group“ valdybos narys Dainius Matijošaitis sako, jog tai buvo pats sudėtingiausias sandoris „Vičiūnų“ grupės veikloje.
„Akivaizdu, kad žaidėme ne savo žaidimą, pagal svetimas taisykles ar visai be jų, todėl belieka konstatuoti, kad mums pagaliau pavyko (...). Tikimės, kad likusią proceso dalį įveiksime sklandžiai ir greitai, o po to tęsime sparčią plėtrą Vakarų rinkose“, – pranešime sakė D. Matijošaitis.
Be 7 Rusijoje veikiančių bendrovės („Vichiunai-Rus“ „BaltKo“, „Fort Trans Logistika“, „LK Centrus“, „Frost logistics“, „RefTerminal“ ir „ViciRusTrans“), grupė pardavė tris įmones Baltarusijoje („EcoFort“, „Viciunai Bel“ ir „Vičiūnai Logistik“), Kazachstano „Vici-Kazakhstan“, Azerbaidžano „Vichiunai Azerbaijan“, Kirgizijos „Vicunai KG“, Uzbekistano „Viciunai Vostok“ bei Sakartvelo „Vichiunai Sakartvelo“.
Pasak pranešimo, „Ocean Group“ perėmė visų įmonių valdymą ir įgijo ir teisę naudotis „Viči“ prekės ženklu NVS šalių teritorijoje.
Vengiant painiavos, lietuviškasis „Viči“ bus palaipsniui transformuojamas plečiant „Vičiūnai Group“ ženklų portfelį.
Pasak grupės, 2022 metų vasarą pradėjus pardavimo procesą preliminarius pasiūlymus buvo pateikę 15 pretendentų, iš kurių 8 buvo ne Rusijos bendrovės. Be to, jie keitėsi, dėl įvairių priežasčių pasitraukė net trys potencialūs pirkėjai, galop visus kriterijus atitinkančia buvo paskelbta „Ocean Group“.