Spalio mėnesį Statistikos departamento apklausos rezultatai parodė, kad verslo tendencijos pramonėje pagerėjo, o statybų sektoriuje ir mažmeninėje prekyboje suprastėjo.
Pramonėje produkcijos gamybos apimtis per praėjusius mėnesius didėjo. Gamybos padidėjimą nurodė 29 procentai apklaustųjų, sumažėjimą – 17 procentų. Sumažėjo įmonių, vertinančių savo produkcijos paklausą kaip per mažą. Savo produkcijos paklausą kaip per mažą nurodė 39 procentai įmonių vadovų.
Tačiau produkcijos gamybos prognozė artimiausiems mėnesiams pesimistiškesnė: 25 procentai įmonių vadovų numato gamybą didėsiant, 30 procentų – mažėsiant. Artimiausiais mėnesiais dauguma (82 proc.) apklaustų įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus neketina keisti, 12 procentų – žada mažinti. Kainų didėjimą pramonėje artimiausiu metu prognozuoja 27 procentai įmonių vadovų, 67 procentai teigia, kad kainos nesikeis.
Pasak įmonių vadovų, pramonės įmonių produkcijos gamybą, kaip ir ankstesniais mėnesiais, riboja nepakankama paklausa ir finansiniai sunkumai. 19 procentų įmonių vadovų teigė, kad jų gamybinei veiklai netrukdo niekas.
Statybos sektoriuje verslo tendencijos, palyginti su praėjusiu mėnesiu, kaip ir mažmeninėje prekyboje, šiek tiek suprastėjo. Statybos įmonių vadovų teigimu, spalio mėn. darbų mastas padidėjo, tačiau mažiau nei rugsėjo mėn. Didžioji dalis mažmeninės prekybos įmonių vadovų, teigė, kad prekių apyvarta sumažėjo: sumažėjimą nurodė 32 procentai įmonių, prieš mėnesį – 11 procentų. Kainų didėjimą mažmeninėje prekyboje artimiausiu metu prognozuoja 38 procentai įmonių, tik 3 procentai įmonių teigia, kad kainos mažės.
Pasak įmonių vadovų, mažmeninės prekybos įmonių veiklai, kaip ir ankstesniais mėnesiais, labiausiai trukdo nepakankama paklausa (nurodė 59 proc. įmonių), konkurencija (57 proc.), netobuli įstatymai (53 proc.) ir finansiniai sunkumai (37 proc.). Tik 3 procentai įmonių nurodė, kad jų veiklos neriboja niekas.
Spalio mėn. paslaugų sektoriaus įmonių apklausos rezultatai parodė, kad įmonių ekonominė būklė, lyginant su rugsėjo mėnesiu, nežymiai, bet gerėjo: 34 procentai apklaustų įmonių nurodė, kad jų ekonominė būklė gera, 6 procentai – kad bloga. Tačiau, pasak įmonių vadovų, teikiamų paslaugų paklausa per praėjusius mėnesius šiek tiek sumažėjo – 17 procentų įmonių vadovų nurodė paklausos mažėjimą, o 24 procentai – didėjimą.