Visi trokštame, kad vaikai augtų laimingi ir sveiki, jiems linkime viso ko geriausio: puikaus išsilavinimo, papildomų veiklų. Bet tam tėvams reikia nemažai uždirbti arba turėti santaupų.
Kada reiktų pradėti taupyti vaikų mokslams ir kokią ugdymo įstaigą pasirinkti: privačią ar valstybinę?, – šie klausimai kyla daugeliui tėvų.
Specialistų teigimu, tėvai visų pirma turėtų vertinti ne tik išlaidas už ugdymo įstaigą, bet ir jų atitikimą šeimoje diegiamoms vertybėms, bei atsižvelgti į vaiko asmenybę, ir tik tuomet skaičiuoti kiek pinigų šeima gali skirti vaiko ugdymui ir mokslui. Ne vienas auginantis vaikus, sutiks, kad ką bepasirinksime, – valstybės finansuojamą ugdymo įstaigą ar privačią, – vis tiek turėsime išlaidų. Skirsis tik jų dydis.
Žinoma atlikėja Nijolė Pareigytė spręsdama, kokią ikimokyklinio ugdymo įstaigą išrinkti savo atžalai, turėjo ne vieną iššūkį, tačiau visada žinojo, kad svarbiausia jai yra pedagogų darbas ir teigiama aplinka vaikui.
Kiti laidos pašnekovai, tarp jų ir pedagoginį išsilavinimą turintį, edukologė Laura Imbrasienė, vieningos nuomonės, kad renkantis tobuliausią vietą savo atžalai teks įvertinti daugybe kriterijų ir tam reikia skirti nemažai laiko bei ruoštis iš anksto.
SEB banko finansų ekspertės Sonatos Gutauskaitės-Bubnelienės teigimu, svarbiausia neturėti išankstinių nuostatų. Geriau galvoti apie tai, kad visos paslaugos kainuoja, skiriasi tik jų finansavimo šaltiniai.Suprantama, kad privačios mokyklos įkandamos ne visiems, tačiau ir šiuo atveju, yra išeičių, kurios „neužkraus“ ant tėvelių pečių papildomos finansinės naštos. Kuo anksčiau pradėsime galvoti ir ruoštis vaiko ateičiai, tuo daugiau pasirinkimų turėsime.
Visi atsakymai ir nuomonės, kaip pasirūpinti vaiko ateitimi ir užsitikrinti finansinį bagažą, kad atėjus laikui galėtume rinktis ne vien tik iš valstybinių įstaigų, jau šį šeštadienį 11:30 laidoje „Mano pinigai“ per TV3.