• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinė vaistus kurianti kompanija „GlaxoSmithKline“ (GSK) mano, kad Konkurencijos Tarybos sprendimas tirti farmacijos rinką yra teisingas, tačiau teigia, kad tai situacijos nepakeis – vaistus gali atpiginti tik iš esmės reformuota šiuo metu ydinga valstybės medikamentų įsigijimo sistema.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors dėl objektyvių priežasčių ligoninėms vaistai kainuoja pigiau nei vaistinėse, kainas ligoninėms būtų galima dar labiau sumažinti, jeigu vaistus atskirais pirkimais įsigytų ne pavienės ligoninės, o visa Lietuvos Sveikatos apsaugos sistema – pirkdama didelius kiekius valstybė sutaupytų milijonus litų. Mes nuolat apie tai kalbame, tačiau mūsų niekas negirdi ar nenori girdėti“, - sakė „GlaxoSmithKline Lietuva“ generalinis direktorius Kęstutis Čereška.

REKLAMA

Pasak jo, šiuo metu labiausiai nuskriaustos yra mažos ir nedidelės ligoninės, perkančios žymiai mažesnius kiekius nei didelės, ir dėl objektyvių priežasčių mokančios už vaistus brangiau. Jau nekalbant apie sugaištamą laiką viešųjų pirkimų konkursų organizavimui – vietoj vieno didelio pirkimo, visoje Lietuvoje esą rengiami šimtai mažesnių, kur dažnai skiriasi ne tik perkami kiekiai, bet ir kriterijai, reikalavimai. Taip, pasak vaistų gamintojos, yra gaištamas tiek ligoninių personalo, tiek ir vaistų pardavėjų laikas. O centralizuoti pirkimai leistų ne tik taupyti, bet ir maksimaliai užtikrintų proceso skaidrumą, nes vieną pirkimą kontroliuoti yra lengviau nei didelį kiekį mažesnių.

„Iki šiol niekas mums negali paaiškinti, kodėl pirkdamos vaistus ligoninės nereikalauja specialiai ligoninėms skirtų pakuočių. Didesniais kiekiais supakuoti vaistai yra pigesni už vaistus, parduodamus vaistinėse ir skirtus vienam individui. Ši iš pažiūros nedidelė smulkmena esant dideliam perkamų vaistų kiekiui taip pat gali taupyti milijonus“, - sakė K. Čereška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų