Kas mėnesį į vokelį įdedant po 576 litus, neoficialiam darbo užmokesčiui per mėnesį išleidžiama 578 mln. litų, o per metus 6,9 mlrd. litų - tokia suma Lietuvoje vertinamas nelegalus darbas, kurio bent pusę ištraukus iš šešėlio būtų ne tik užlyginta "Sodros" deficito duobė, bet ir sukauptas solidus rezervas ateičiai, rašo „Verslo žinios".
Nerijaus Mačiulio, „Swedbanko" Lietuvoje vyriausiojo ekonomisto teigimu, pribloškiantį faktą, kad vokeliuose per metus išmokama beveik 7 mlrd. litų, patvirtina dvi skirtingos skaičiavimų metodikos.
Manoma, kad bent dalį atlyginimo nelegaliai, nesumokant mokesčių, gauna daugiau nei ketvirtadalis darbingo amžiaus gyventojų (26,6 proc.), arba trečdalis (36,8 proc.) visos darbo jėgos.
Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) vertinimu, apie 36 proc. ūkio subjektų užsiima neoficialia veikla.
Todėl, pasak Viktoro Majausko, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento vadovo, siekiant mažinti neoficialų darbo mastą jau nuo kitų metų liepos turėtų įsigalioti Nelegalaus darbo draudimo įstatymas, pagal kurį už nelegalų darbą bus baudžiami ne tik darbdaviai, bet ir darbuotojai.