Visgi dauguma tokių moterų nepraneša apie incidentus, bijodamos, kad jomis nepatikės arba kad tai gali pakenkti darbo santykiams ir karjeros perspektyvoms, pažymėjo JK skėtinė darbo organizacija „Trades Union Congress“ (TUC).
Apklausos rezultatai paskelbti įgyvendinant kampaniją, skirtą įtikinti Didžiosios Britanijos vyriausybę priimti planuojamus naujus įstatymus, saugančius darbuotojus nuo išpuolių ir priekabiavimo.
Apklausoje dalyvavo 1 tūkst. respondenčių, o TUC teigė, kad apie tokius incidentus darbe pranešė trys iš penkių apklaustų moterų, visgi tarp 25–34 metų amžiaus moterų šis skaičius išaugo iki dviejų trečdalių.
Dauguma atvejų įvyko darbo patalpose, taip pat incidentai buvo susiję su bendravimu telefonu, trumposiomis žinutėmis ir elektroniniais laiškais, per socialinius tinklus ar virtualius susitikimus.
Be to, dažniai tai nėra pavieniai, o pasikartojantys incidentai.
TUC teigia, kad kai kurie valdančiosios konservatorių partijos įstatymų leidėjai sabotuoja naująjį darbuotojų apsaugos įstatymą.
„Kiekviena moteris turėtų būti apsaugota nuo seksualinio priekabiavimo, tačiau kiekvieną dieną girdime istorijas apie seksualinio priekabiavimo mastą mūsų darbo vietose“, – sakė TUC generalinis sekretorius Paulas Nowakas (Polas Novakas).
„Žinome, kad daug moterų, dirbančių viešajame sektoriuje, pavyzdžiui, mažmeninės prekybos darbuotojos ir bendrosios praktikos gydytojų registratūros darbuotojai, nuolat kenčia nuo klientų ir pacientų piktnaudžiavimo“, – kalbėjo jis.
„Seksualiniam priekabiavimui ir patyčioms šiuolaikinėse darbo vietose nėra vietos“, – paragino P. Nowakas.
Tyrimas parodė, kad mažiau nei viena iš trijų moterų, patyrusių seksualinį priekabiavimą, apie tai pranešė savo darbdaviui.