Gyvybės draudimo bendrovės „Swedbank gyvybės draudimas“ klientai per balandžio ir gegužės mėnesius uždirbo 22,8 mln.litų investicinių pajamų. Bendrovės klientų portfelis dėl augančių finansų rinkų per pastaruosius du mėnesius vidutiniškai padidėjo 13,3 proc. ir klientų turtas gegužės mėnesio pradžioje sudarė 194 mln. litų.
„Daugiausia naudos turėjo tie klientai, kurie išliko ramūs ir nuosekliai laikėsi savo ilgalaikio investavimo strategijos – nenutraukė sutarčių, nekeitė investavimo krypčių. Taip pat tie, kurie pastaraisiais mėnesiais investavo ir įsigijo atpigusių investicinių vienetų“, – komentuoja bendrovės „Swedbank gyvybės draudimas“ direktorius Mindaugas Jusius.
Atskiros „Swedbank gyvybės draudimo“ investicinės kryptys per pastaruosius du mėnesius uždirbo iki 60 proc. ir daugiau investicinės grąžos. Labiausiai pakilo „Swedbank Rusijos bendrovių akcijų fondo“, „Swedbank Centinės Azijos akcijų fondo“, „Templeton Azijos augimo fondo“, „Templeton Indijos akcijų fondo“, „Templeton BRIC fondo“ bei kitų fondų vienetų vertė.
Pasirinkusiems investicinį gyvybės draudimą ar kaupiantiems pensijai banko specialistai pataria nesiblaškyti ir laikytis ilgalaikio investavimo strategijos – kaupti pinigus 10 metų ar ilgiau.
„2008-2009 metais pasaulio ekonomika patyrė gilią recesiją, o finansų rinkos – didelį kritimą. Dabartinis kelių mėnesių rezultatas ne visiems klientams kompensavo 2008 metais patirtą investicinės vertės sumažėjimą, tačiau 30 proc. ar net 50 proc. atskirų investavimo krypčių vertės augimas vien tik per paskutinius pora mėnesių yra labai teigiamas ženklas, turintis sustiprinti pasitikėjimą ilgalaikio investavimo paslaugomis“, – sako M. Jusius.
Jo teigimu, investavimo rizika išlieka visuomet, tačiau investavimo rezultatai patvirtina, jog daugiausia išlošia investuojantys ilgam laikotarpiui ir nuosekliai besilaikantys savo tikslų. Sutarties laikotarpiu sukaupta suma gali svyruoti, bet svarbiausia, kad pasibaigus sutarčiai klientas būtų patenkintas ir pasiektų savo tikslą. Dažniausiai šis tikslas būna sukaupti pinigų vaiko mokslams, didesniam pirkiniui ar pensijai.
M. Jusius taip pat pabrėžia periodinio investavimo naudą, kai už turimas laisvas lėšas reguliariai įsigyjami investicinių fondų vienetai, nes pastaruoju metu yra galimybė įsigyti gerokai nuvertėjusių investicinių fondų vienetų ir pagerinti savo portfelį.