• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinome, kad ilgalaikis stresas, patiriamas darbe, ne į gera. Bet šiandien verslininkai kelia didelius tikslus ir lūkesčius, todėl jo išvengti neįmanoma, rašo „Forbes“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak psichologo Shlomo Breznitzo, darbuotojams, išgyvenantiems stresą, sveikatos priežiūra kainuoja 46 proc. brangiau nei jų kolegoms, nesusiduriantiems su stresu darbe. Vieno žmogaus išlaidos sveikatos priežiūrai išauga maždaug iki 600 JAV dolerių.

REKLAMA

Didžiausia streso grėsme kyla darbuotojams, atliekantiems daug užduočių. Jie tiesiog šokinėja nuo vieno darbo prie kito, taip neugdydami trumpalaikės atminties.

Anot psichologo, sveikiau būtų susikaupti ir galvoti, kaip pabaigti vieną užduotį, o tik tada imtis naujos.

„Dėl ilgų darbo valandų ir padidėjusio intensyvumo, padaugėjo darbuotojų streso, – sako Sh. Brenitzas. „Darbo trukmė ilgėjo jau net prieš ekonominį nuosmukį. O dabar kompanijos darbuotojų prašo atlikti jiems skirtas užduotis ir dar nudirbti darbus, kuriuos padaryti turėjo kiti kolegos“.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien verslas susiduria su problema: darbuotojai nuolat blaškosi. Skaitmeniniai prietaisai, naudojami teisingai, pagreitina ir palengvina darbą, bet kai nueinama per toli, jie tik dar labiau padidina krūvį ir žmonės dirba 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę“.

Nepaisant ilgų darbo valandų, darbuotojai dažnai suklysta: dirbti daugiau ar efektyviau.

„Vadovai nori, kad jų žmonės būtų kūrybiški ir savarankiški, bet apkrauna juos tokiu krūviu, kuris sukausto protą ir užkerta kelią vaizduotei. Negalime galvoti ir sunkiai, ir produktyviai tuo pat metu. Todėl mūsų galvos ir „perdega“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikia energijos ir bendravimo, sudėtingų problemų, kurios sudomintų smegenis. Svarbiausia yra sąmoningai ruošti jas didžiausiam krūviui lygiai taip, kaip reikia treniruoti kūną prieš olimpines žaidynes. Galite daug ir sunkiai dirbti, bet pervargsite ir nusižudysite, o rezultatai vis tiek bus prasti“.

REKLAMA

Sh. Breznitzas įsitikinęs, kad smegenys negali atlikti dviejų darbų vienu metu, tai ir sukelia stresą. Nors negalime perdirbti visos informacijos iškart, vis tiek stengiamės, todėl nuolat reikia iš naujo mokytis kai kuriuos dalykus. O tai juk neefektyvu ir verslui atsieina brangiai.

Sh. Breznitzas siūlo, kaip išspręsti problemą:

„Planuokite kiekvieną dieną. Kasdien bent trumpam ištrūkite iš darbo. Pasikalbėkite su kuo nors ne apie darbo reikalus, paskaitykite straipsnį irgi ne darbo tema“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų