• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad lankymasis ,,Facebook" ir kituose socialiniuose tinkluose verslo įmonėms dėl produktyvumo sumažėjimo kasmet kainuoja milijonus dolerių, rašo portalas Eweek.com.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas atskleidė, kad daugiau nei 60 proc. darbo trikdžių sudaro asmeninio elektroninio pašto tikrinimas, žinutės, internetiniai pokalbiai ir socialiniai tinklai. Ir tik 45 proc. apklaustųjų be trikdžių galėjo dirbti bent 15 minučių. 53 proc. darbuotojų sakė dėl trikdžių darbe prarandantys bent valandą darbo kasdien.

REKLAMA

Atsižvelgiant į internete praleidžiamą laiką, vienas darbuotojas, skaičiuojant pagal JAV vidutinį valandinį atlyginimą (30 dolerių), įmonei neuždirbo 10375 dolerių. Jei įmonėje dirba 1000 žmonių, ši suma viršytų 10 mln. dolerių nuostolių.

,,Šis tyrimas parodė kokia iš tikrųjų problematiška yra mūsų darbo aplinka. Ironiška, bet technologijos, kurios turėjo mums taupyti laiką, neretai veikia priešingai, - sakė Harmon.ie portalo, kuriame buvo atliktas tyrimas, vadovas Yaacovas Cohenas. – Mums visiems laikas mažiau naudotis internetu ir ieškoti būdų atsikratyti šios skaitmeninės priklausomybės."

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas parodė, kad daugiausiai trikdžių darbe kelia elektroninės priemonės ir veikla internete. 23 proc. darbuotojų darbo laiką prašvaisto elektroniniame pašte, 9 proc. apklaustųjų sakė darbą bent trumpam apleidžiantys dėl ,,Facebook" socialinio tinklo, 5 proc. svarbiausiu trikdžiu įvardijo SMS žinutes.

Tradiciniai trikdžiai – pašnekesiai su kolegomis, telefono skambučiai, sudaro tik 43 proc. visų trikdžių darbe.

Įdomu tai, kad, tarkime, ant darbastalio turint du monitorius, laiko švaistymas dar padažnėja. Taigi turbūt vienintelis būdas išlikti produktyviu darbe yra visiškai atskirti darbo reikalus nuo asmeninių.

Tyrimą atliko JAV bendrovė ,,United Sample". Jame apklausti 500 įmonių darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų