Šiandien vienas iš penkių jaunų europiečių negali susirasti darbo. Šis skaičius išreiškia didžiulį žmonių talento ir potencialo švaistymą, ateityje galintį kelti pavojų Europos Sąjungos konkurencingumui.
Kaip dalinį atsaką į šią problemą Europos Komisija šiandien pradeda vykdyti pažangią priemonę „Youth@Work“, kuri padėtų sukurti aukštos kokybės ir tvarių darbo vietų Europos jaunimui.
Priemonė „Youth@Work“ padės suvesti jaunus žmones bei mažas ir vidutines įmones (MVĮ), kurios, priklausydamos greičiau už kitus po ekonomikos krizės atsigaunančiam rinkos sektoriui, gali reikšmingai prisidėti prie Europos ekonomikos atgaivinimo. Šia priemone siekiama skatinti MVĮ darbdavius priimti jaunus žmones, o jaunus žmones – įsidarbinti MVĮ, kurios gali tapti atspirties tašku jaunuoliams, norintiems tapti verslininkais.
Informaciją bei konsultacijas darbdaviams ir jaunimui teikiantys tarpininkai – EURES tinklas bei nacionalinės viešosios užimtumo tarnybos – taip pat bus labai svarbūs, norint sėkmingai įgyvendinant šią priemonę.
Ekonomikos krizė jaunimui smogė skaudžiausiai, nes jiems dažnai stinga reikiamos patirties ir įgūdžių, kad galėtų konkuruoti darbo rinkoje, kurioje darbo vietų yra nedaug. Vis dėlto jų jaunatviškas požiūris į pasaulį lemia, kad darbdaviui dažnai jie gali pasiūlyti naujoviškų idėjų ir savo energingumą.
Darbo mugių visoje ES metu organizuojant mokymus tinklų kūrimo, kuravimo ir darbuotojų atrankos temomis, priemonės „Youth@Work“ atstovai aktyviai dirbs su MVĮ darbdaviais, jaunimu ir viešosiomis užimtumo tarnybomis, siekdami, kad kuo daugiau jaunuolių įsidarbintų Europos MVĮ. Jaunimo idėjos ir entuziazmas taip pat gali virsti noru įkurti nuosavą verslą. Jiems neretai trūksta gebėjimų ir išteklių norą paversti tikrove, todėl pagal priemonę „Youth@Work“ taip pat bus teikiama informacija ir parama galimiems jauniems verslininkams.
„Youth@Work“ prisidės prie Europos atsigavimo nuo ekonomikos krizės ir prie aukšto strategijoje „Europa 2020“ užsibrėžto tikslo iki 2020 m. pasiekti 75 proc. 20–64 metų amžiaus moterų ir vyrų užimtumą. Tai taip pat padės ES tinkamiausiai išnaudoti didžiausią savo turtą – jaunimą.