Kaip teigiama asociacijos pranešime, atlikta analizė rodo, kad SGDT įstatymas ir jį įgyvendinantys teisės aktai prieštarauja Europos Sąjungos teisei, įskaitant, bet neapsiribojant Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo nuostatoms dėl valstybės pagalbos skyrimo bei vidaus rinkos veikimo, Trečiąjį energetikos paketą sudarantiems teisės aktams dujų srityje, numatantiems laisvę visiems vartotojams laisvai pasirinkti tiekėjus, o visiems tiekėjams – laisvai aprūpinti vartotojus.
„Šias gamtinių dujų vartotojų ir tiekėjų laisves SGDT įstatymas nepagrįstai ir neproporcingai riboja, todėl asociacija, siekdama atkreipti Europos Komisijos dėmesį ir apginti ne tik asociacijos narių, bet ir visų gamtinių dujų vartotojų teises ir teisėtus interesus, pateikė Europos Komisijai skundą“, – rašoma pranešime.
Lietuvos dujų asociacija siekia, kad visiems dujų rinkos dalyviams būtų sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos, o SGDT, kuris įgyvendinamas kaip komercinis projektas, sąnaudos būtų dengiamos pajamomis, kurias SGD terminalas uždirbtų teikdamas suskystintų gamtinių dujų išdujinimo, saugojimo ir susijusias paslaugas. Tokiu principu SGDT veikia Europos Sąjungos ir kitose šalyse.
Primename, kad vasarą priimtame SGDT įstatyme numatoma, kad po 25 proc. gamtinių dujų visi vartotojai turės pirkti per suskystintų gamtinių dujų terminalą ir „Gazprom“, o 50 proc. lieka prekybai rinkos sąlygomis.