Pietų Korėjos technologijų milžinė teigė, kad jos veiklos pelnas spalio–gruodžio mėnesiais greičiausiai sumažėjo iki 4,3 trln. vonų (3,4 mlrd. JAV dolerių), o tai yra stulbinantis kritimas nuo prieš metus fiksuoto 13,87 trln. vonų rodiklio.
Paskelbtame pranešime „Samsung“ teigė, kad ketvirtojo ketvirčio pelnas „gerokai atsiliko nuo dabartinių rinkos lūkesčių“, paaiškindama tokius rezultatus makroekonominėmis problemomis, kurios paaštrėjo, kai įvairių šalių centriniai bankai ėmė didinti bazines palūkanų normas.
Atminties lustų paklausos susilpnėjimas buvo „didesnis, nei tikėtasi, nes klientai pakoregavo atsargas <...>, siekdami dar labiau sugriežtinti finansus, skatinami nerimo dėl prastėjančių vartotojų nuotaikų, kurias temdo aukštos pasaulinės palūkanų normos ir silpnos ekonomikos perspektyvos“.
Tokiomis aplinkybėmis „Galaxy“ išmaniųjų telefonų gamintojos „atminties lustų verslo apimtys sumenko dėl prastos paklausos ir sumažėjusio išmaniųjų telefonų pardavimo“.
Tai buvo pirmas kartas per ketverius metus, kai „Samsung“ kartu su savo pajamų prognozėmis paskelbė aiškinamąjį pareiškimą.
Įmonė yra pagrindinė milžinės „Samsung Group“ patronuojamoji įmonė.
„Samsung Group“ ir didžiausias iš šeimos valdomų konglomeratų, kurie dominuoja ketvirtoje pagal dydį Azijos ekonomikoje ir yra labai svarbus Pietų Korėjos ekonomikai.
Prognozuojamas ketvirtojo ketvirčio rezultatų sumažėjimas bus antras iš eilės „Samsung“ rodiklių lėtėjimas, kurios veiklos pelnas trečiąjį ketvirtį sumažėjo 31,39 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.
Iki antrojo praėjusių metų ketvirčio „Samsung“, kaip ir kitos technologijų įmonės, gausiai pelnėsi iš didelės elektroninių prietaisų, taip pat juose naudojamų lustų, paklausos.
Visgi pasaulio ekonomika dabar susiduria su daugybe iššūkių, įskaitant sparčiai augančią infliaciją, didėjančias palūkanų normas ir didėjančią plačios skolų krizės grėsmę.
Manoma, kad bendrovė savo galutinę pelno ataskaitą paskelbs šio mėnesio pabaigoje.