Prezidento Nayibo Bukele (Najibas Bukelės) vyriausybė pareiškė, kad toks žingsnis daugeliui salvadoriečių pirmą kartą suteiks galimybę naudotis bankininkystės paslaugomis ir kasmet leis sutaupys apie 400 mln. JAV dolerių mokesčių už perlaidas iš užsienio.
„Rytoj pirmą kartą istorijoje visų pasaulio žvilgsniai kryps į Salvadorą. #Bitcoin tai padarys“, – pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė N. Bukele.
Prezidentas pirmadienį vakare taip pat paskelbė, kad Salvadoras nusipirko pirmuosius 400 bitkoinų dviem partijomis po 200 bitkoinų ir pažadėjo, kad ateityje planuojami tolesni pirkimai.
Remiantis kriptovaliutų keitimo programėle „Gemini“, 400 bitkoinų kainavo apie 21 mln. JAV dolerių.
Naujausios visuomenės apklausos parodė, kad dauguma iš šalies 6,5 mln. gyventojų nepalaiko idėjos ir ketina toliau naudoti JAV dolerius – teisėtą šalies valiutą pastaruosius 20 metų.
„Šis bitkoinas yra neegzistuojanti valiuta, valiuta, kuri bus naudinga ne skurstantiems, bet turtingiesiems“, – kalbėjo skeptikas Jose Santosas Melara (Cosė Santosas Melara), praėjusią savaitę dalyvavęs protesto akcijoje sostinėje San Salvadore, į kurią susirinko keli šimtai žmonių.
„Kaip vargšas žmogus investuos [į bitkoinus], jei jis vos turi už ką nusipirkti pavalgyti?“ – klausė jis.
Birželio mėnesį Salvadoro parlamentas patvirtino įstatymą, leidžiantį priimti kriptovaliutą atsiskaitant už visas prekes ir paslaugas, kartu su JAV doleriais.
Įstatymas, parengtas N. Bukele iniciatyva, buvo patvirtintas per 24 valandas nuo jo pateikimo Kongresui, kuriame prezidento šalininkai nuo kovo turi daugumą.
Ekspertai ir reguliuotojai pabrėžė susirūpinimą dėl nepastovumo, kuriuo garsėja kriptovaliuta, ir jos vartotojų apsaugos trūkumo.
Vyriausybė ketina įrengti daugiau nei 200 bitkoinų bankomatų tinklą, kurių dalį saugos kariai, tuo tarpu N. Bukele pažadėjo, kad kiekvienam gyventojui, susikūrusiam oficialią bitkoino piniginę „Chivo“, bus pervesta po 30 JAV dolerių.