• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pensininkas iš Širvintų rajono kaltina „Sodrą“ pradanginus jo anglišką, 160 eurų siekiančią, pensiją, kurios vyriškis negauna jau pusę metų. Pagal britų reikalavimus, kartą per metus vyras turi nusiųsti užpildytą anketą, vadinamą gyvybės sertifikatu, kad įrodytų, jog jis dar gyvas ir yra kam siųsti pensiją.

Pensininkas iš Širvintų rajono kaltina „Sodrą“ pradanginus jo anglišką, 160 eurų siekiančią, pensiją, kurios vyriškis negauna jau pusę metų. Pagal britų reikalavimus, kartą per metus vyras turi nusiųsti užpildytą anketą, vadinamą gyvybės sertifikatu, kad įrodytų, jog jis dar gyvas ir yra kam siųsti pensiją.

REKLAMA

Angliškai nemokantis pensininkas paprašė, kad popierius sutvarkytų „Sodra“. Nors jos darbuotojai sako, kad sertifikatą išsiuntė, britai senjorui nustojo mokėti pensiją.

Širvintų rajone esančiame Bagaslaviškyje iš tolo Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis papuoštas šviečia menininko Raimondo Šalaševičiaus namas su Jėzumi kieme.

„Aš jį radau prieš 40 metų, jisai buvo Baltarusijoj Šventoriuj numestas ir be rankų, aš padariau rankas“, – pasakojo Širvintų rajono gyventojas.

REKLAMA
REKLAMA

Nesulaukia pensijos

Jėzaus skulptūrą išgelbėjusiam Raimondui dabar ir pačiam prireikė pagalbos – jei ne šventųjų, tai bent mirtingųjų įsikišimo. Menininkas kreipėsi į TV3 televiziją, nes jau pusmetį negauna 160 eurų pensijos, kurią jam porą metų siuntė Didžioji Britanija – ten jis dirbo 6 metus. Kad nenutrūktų pensija, Raimondas kartą per metus turi pildyti britų atsiųstą anketą.

REKLAMA

„Jie dabar siunčia kartą į metus, kad užpildyčiau blanką. Be to, tą blanką turi patvirtint „Sodros“ darbuotoja. Į metus kartą, kad aš ne kapinėse, kaip patvirtinimas“, – paaiškino R. Šalaševičius.

Per porą metų dukart tokią užklausą Raimondas sėkmingai išsiuntė, o užpildęs pernai trečią – pensijos nebesulaukia.

„Buvau „Sodroj“, nuskenavo pasą, viską, įdėjo į voką, išsiuntė į Vilnių, kaip nėra, taip nėra tos pensijos“, – guodėsi vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Be angliškos pensijos, iš 460 eurų, kuriuos moka „Sodra“, Raimondas gyvena jau beveik pusmetį.

„Plūduriuoju ir dar meną reikia kurt, plūduriuoju“, – kalbėjo jis.

„Sodra“ atsakomybę nusimetė

Negana to, Raimondas neseniai gavo grasinantį laišką iš Britanijos – jei neatsiųs gyvybės sertifikato, galutinai praras pensiją. Britai rašo negavę duomenų, kad jis gyvas.

„Aš turiu vyniotis, nes tada jokių šansų gaut“, – aiškino R. Šalaševičius.

Sunerimęs Raimondas puolė skambinti į „Sodrą“, kaip čia nutiko, kad ji dokumentus išsiuntė, o britai taip ir negavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tuo trumpuoju telefono numeriu, kur skambinau, sakė patys tvarkykitės“, – tvirtino Širvintų rajono gyventojas.

Iš „Sodros“ pagalbos nesulaukęs vyras puolė skambinti žurnalistams. Nes, įsikišus televizijai, tame pačiame Bagaslaviškyje gyvenanti Jolanta susitvarkė pensijos reikalus, nors jau buvo praradusi viltį, kad įrodys „Sodrai“, jog turi pensijai reikiamą stažą.

REKLAMA

Šįkart „Sodra“ tikino, kad ji Raimondo anketą britams persiuntė tinkamai.

„Čia, matyt, įvyko kažkoks informacijos pateikimo trikdis, bet užtikrintai galime teigti, kad ne iš „Sodros“ pusės“, – dėstė „Sodros“ atstovė Malgožata Kožic.

Raimondas įsitikinęs, kad britai pensiją nutraukė, nes „Sodra“ gyvybės sertifikatą nusiuntė ne paštu, o per elektroninę platformą. „Sodra“ aiškino, kad gyvybės sertifikatą ji gali teikti internetu, o pats gyventojas gali jį patvirtinti pas notarą ir išsiųsti britams paštu.

REKLAMA

Vos nepripažino negyvu

Dėl dingusios angliškos pensijos pagalbos negavęs menininkas kreipėsi į Didžiojoje Britanijoje gyvenančią teisininkę, ji nedelsdama paskambino Raimondo pensiją nustojusiems mokėti britams.

„Jie pratęsė laiką, nes laiko buvo likę dvi dienos iki kažkokio veiksmo, arba būtų žmogaus duomenys ištrinti iš sistemos ir jis būtų pripažintas kaip negyvas“, – tikino „Personal Interpreter LTD“ direktorė Sandra Paulauskė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įsikišus žurnalistams ir „Sodra parašė laišką britams, klausdama, kur Raimondo pensija. Po kelių dienų gavo tokį britų atsakymą.

„Atrodo, kad gyvenimo sertifikatą gavome dar spalio mėnesį ir įkėlėme jį į savo CAM sistemą, bet po to nebuvo imtasi jokių veiksmų, dėl kurių paskyra tapo „neaktyvi“. Atsiprašau už painiavą“, – laiške išdėstė Tarptautinės pensijos Darbo ir pensijų departamento atstovas Ianas Burdonas.

REKLAMA

Teisininkė: „Sodra pridaro klaidų

Atsiprašė ir pinigus pervedė, tačiau Raimondui pikta, kad Sodra kilus problemoms atsisakė jam padėti atgauti britišką pensiją.

„Biškį gal atsainiai žiūri į savo darbą, aš taip manau“, – kalbėjo vyras.

Anot teisininkės S. Paulauskės, tai ne pirmas kartas, kai pensininkai nesulaukia pagalbos iš Sodros.

REKLAMA

Skaudžiausia, kad apskritai, kiek tenka bendraut su žmonėmis, Sodra“ pridaro klaidų už kurias nėra taikomos jokios sankcijos, jokių nuobaudų. Todėl Sodros“ darbuotojai gali daryti ką nori, kaip nori“, – tvirtino „Personal Interpreter LTD“ direktorė.

„Jeigu yra labai aiškiai įrodoma vieno ar kito darbuotojo nekompetencija, kaltė, tai, pagal galiojančius įstatymus, tam darbuotojui yra taikomos nuobaudos“, – patikino socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Sodros duomenimis, iš užsienio pensiją gauna apie 35 tūkstančiai lietuvių.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Ar ne perė daug ten biurokratu
Ar ne perė daug ten biurokratu
Manau per puse sumazinus darbuotoju darbas vyktu sklandziau ir efektyviau. Dabar begales virsininku ant virsininku ir nesusigaudo kas kur.
Tai kaip kontroliuoja savo pavaldiniu darba Monika Navickiene, kad nezino kas kaltas?
rusnacistai gyvena čia visą gyvenimą ir nemoka kalbos. Tau ne keista ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų