Ankstyvosios prekybos metu svaro vertė Londono rinkoje nukrito iki 1,0763 JAV dolerio už svarą.
Išvakarėse Anglijos bankas ėmėsi supirkti ilgalaikes vyriausybės obligacijas, mėgindamas išvengti grėsmių rinkos stabilumui.
Didžiosios Britanijos centrinis bankas trečiadienį pažadėjo nupirkti tiek vyriausybės obligacijų (angl. gilts), kiek to reikės nuraminti rinkas, sunerimusias dėl to, jog praėjusią savaitę pristatytas JK biudžetas padidins viešąją skolą.
Toks Anglijos banko žingsnis „neabejotinai sustiprino nerimą dėl galimo neigiamo poveikio ekonomikai ir finansų rinkos nuosmukio, kurį sukėlė pasitikėjimo JK viešaisiais finansais praradimas“, teigė MUFG analitikas Lee Hardmanas.
Į JK biudžetą įtrauktos mokesčių sumažinimo ir energijos kainų įšaldymo priemonės, kuriomis siekiama paskatinti su recesijos grėsme susidūrusią JK ekonomiką, lėmė, kad obligacijų pajamingumas labai išaugo, o svaro kursas pirmadienį nukrito iki rekordiškai žemos ribos JAV dolerio atžvilgiu – 1,0350 JAV dolerio už svarą, prekybininkams nerimaujant, kad minėtos priemonės pakenks viešiesiems finansams.
Anglijos banko sprendimas priimtas po to, kai Tarptautinis valiutos fondas (TVF) sukritikavo naująjį Didžiosios Britanijos biudžetą, teigdamas, kad tai gali padidinti nelygybę ir paskatinti infliaciją.
JK ministrė pirmininkė Liz Truss trečiadienį gynė praėjusią savaitę anonsuotus mokesčių sumažinimus, nepaisant to, kad šis žingsnis sukėlė sumaištį rinkoje ir privertė Anglijos banką įsikišti.
„Turėjome imtis skubių veiksmų, kad mūsų ekonomika augtų, Didžioji Britanija judėtų į priekį ir susidorotų su infliacija. Ir, žinoma, tai reiškia prieštaringų ir sunkių sprendimų priėmimą, bet aš esu pasirengusi tai padaryti eidama premjerės pareigas“, – teigė ji radijo stočiai „BBC Radio Leeds“ duotame interviu, kuriame išsakė savo pirmuosius komentarus nuo penktadienio, kai buvo pristatytas sumažintas šalies biudžetas.