• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie Lietuvos viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų atstovai pastaruosius kelerius metus gana dažnai viešai skųsdavosi dėl panaikintų mokesčių lengvatų, didinamos minimalios mėnesinės algos ir pan. 

Kai kurie Lietuvos viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų atstovai pastaruosius kelerius metus gana dažnai viešai skųsdavosi dėl panaikintų mokesčių lengvatų, didinamos minimalios mėnesinės algos ir pan. 

REKLAMA

Tačiau turėdami galimybę priimti svečius ir gauti jų pinigus, kai kurie verslininkai patys jų atsisako. Dėl savo pačių taisyklių jie nepriima klientų, kurie planuoja apsistoti tik vieną naktį. Esą žmonės nežino, kad jiems vienos nakvynės neužtenka, nes per tiek laiko jie nepailsi.

Vienai nakčiai nakvynės nesuteikia

Ne visi gyventojai turi galimybę pasiimti ilgesnes dviejų ar trumpesnes kelių dienų atostogas. Ištaikiusi vieną laisvą savaitgalio dieną vilnietė su vyru tikėjosi pailsėti gamtos apsuptyje ar viešbutyje. Tačiau abiejų nakvynės vietų savininkai, jų nepriėmė. Anot jų, vienos dienos poilsiui per mažai. Todėl vos vienai nakčiai jie lankytojų nepriima.

Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Ramunė pasakojo, kad norėjo padaryti vyrui staigmeną ir užsakyti nakvynę gamtoje, nedideliame namelyje.

REKLAMA
REKLAMA

„Vyras šiuo metu daug dirba, todėl pagalvojau, kad savaitgalis gamtoje padės jam bent šiek tiek pailsėti. Jau seniai abu svajojome apsilankyti „Do you place“ namelyje. Vyras ilgai dirba, todėl nusprendžiau, kad pigiau bus pirkti vieną nakvynę, iš šeštadienio į sekmadienį. Juk neapsimoka vėlai atvykti penktadienį ir iš karto eiti miegoti“, – pasakojo moteris.

REKLAMA

Tačiau vienai nakvynei namelio ji užsakyti negalėjo.

„Pasirodo tokia tvarka, privalau namelį užsisakyti bent dviem paroms.

Suprantu, namelio savininkai nori, kad jų nuomojama erdvė būtų užimta kuo daugiau dienų. Juk jų uždarbis nuo to priklauso. Tačiau jie nelabai atsižvelgia į pirkėjų norus. Juk mums tikrai neapsimoka atvykti penktadienį kone naktį, kad būtinai išbūtume ten dvi paras“, – piktinosi Ramunė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pastebėjo, kad žmonės atsiduria įvairiose situacijose ir verslai turėtų prie to prisitaikyti, o ne primesti savo taisykles.

Viešbutyje apsistoti irgi negalėjo

Toliau Ramunė pasakojo, kad ėmė savaitgalio nakvynei ieškoti viešbučio.

„Nusprendžiau užsakyti viešbutį, kuriame būtų spa. Nemažai procedūrų siūlo viešbutis „Spa Vilnius“, jie suteikia galimybę apsistoti bent keliuose miestuose – Vilniuje, Palangoje, Druskininkuose ir Anykščiuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pasikartojo ta pati situacija. Šiame viešbutyje irgi turiu pirkti daugiau negu vieną nakvynę“, – pasakojo moteris.

Ji piktinosi, kad klientai viešbučiui nerūpi.

„Kažkokia nesąmonė, išsirinkau tikrai brangias nakvynės vietas, taip pat buvau pasirengusi dar papildomai mokėti už papildomas paslaugas.

Tačiau tikriausiai jiems klientų užtenka ir daugiau jų pinigų nereikia“, – skundėsi ji.

REKLAMA

Poilsiui vienos dienos per mažai?

„Do you place“ atstovė tikino, kad namelyje galima apsistoti standartiškai dviem nakvynėms.

„Tačiau esame palikę ir vienos nakvynės galimybę tam tikromis dienomis. Pavyzdžiui, sekmadieniais ir, žinoma, tuos atvejus, kai susidaro vienos nakvynės tarpai kalendoriuje.

Viena nakvynė – per trumpas laikas atsijungti nuo kasdienybės rūpesčių. Didžioji dalis, sugrįžtančių pas mus, žmonių patys teikia pirmenybę kelių nakvynių apsilankymui. Vieta skirta iš tiesų pabūti, o ne trumpam užbėgti. Pirmą dieną žmonės dar blaškosi, o po poros dienų jau išvyksta iš tiesų pailsėję ir nurimę“, – aiškino nakvynės vietos atstovė.

REKLAMA

Taip pat ji tikino, kad nenorima vietos paversti tiesiog viešbučiu, kuomet vyksta kasdienė svečių kaita ir greitas poilsinis vartojimas.

„Norisi, kad atvykę žmonės patirtų tikrą sulėtėjimą, o vartojimas būtų sąmoningesnis. 

Aptarnavimo sritis ir taip sukuria daug taršos, tai stengiamės vengti bent jau vienkartinių produktų ir vienadienio patalynės, tekstilės panaudojimo“, – atkreipė dėmesį ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savaitgalį šiame namelyje apsistoti atsieitų beveik 400 eurų.

Tuo metu „Spa Vilnius“ Marketingo vadovė Akvilė Dagilytė sakė, kad „Spa Vilnius“, kaip ir dauguma viešbučių industrijoje, naudoja apsistojimo trukmės ribojimus bei dinamines apgyvendinimo kainas.

„Tiek apsistojimo trukmė, tiek kainos gali trumpėti ar mažėti, tiek didėti ar ilgėti, priklausomai nuo įvairių faktorių: gyvenančių grupių, atitinkamų dienos paklausumo, sezoniškumo ir pan.

REKLAMA

Tokia kainodaros politika yra įprasta, kai dirbama su dideliais užsakymų kiekiais, tai yra kylant paklausai keičiasi užsakymo sąlygos“, – komentavo ji.

Savaitgalį šiame viešbutyje apsistoti Druskininkuose atsieitų apie 400 eurų.

Populiariausios atostogų kryptys Lietuvoje

„Keliauk Lietuvoje“ atliktas vietinio turizmo tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė respondentų (59 proc.) keliones Lietuvoje planuoja iš anksto, o pusė (51 proc.) keliautojų mėgsta užsakyti poilsio paketus.

REKLAMA

Trečdalis Lietuvos gyventojų (33 proc.) savo vasaros atostogas planuoja spontaniškai – kelias dienas / savaites prieš jas. Panaši dalis (33 proc.) tą daro pavasarį arba pirmą vasaros mėnesį.

2024 m. gyventojų, besirenkančių keliauti Lietuvoje, dalis nesikeičia (2024 m. – 71 proc., 2023 m. – 72 proc.). 

Per pastaruosius 12 mėnesių po Lietuvą statistiškai reikšmingai dažniau keliavo 26–35 metų respondentai, Vilniaus gyventojai, asmenys su aukštuoju išsilavinimu, žmonės dirbantys savarankiškai, vidurinės grandies vadovai bei specialistai, taip pat gaunantys aukštas pajamas ir tėvai turintys 7–17 m. vaikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo ilgąsias atostogas, panašiai kaip ir 2023 m., Lietuvoje praleidžia du trečdaliai Lietuvos gyventojų (2024 m. – 65 proc., 2023 m. – 66 proc.). Šiaulių ir Tauragės bei mažų miestelių ir kaimų gyventojai dažniau nurodė, kad pagrindines atostogas praleidžia gimtoje šalyje.

Vilniaus ir Kauno gyventojai dažniau nei kiti respondentai ilgųjų atostogų metu keliauja į užsienį.

Kas trečias asmuo (31 proc.) savo ilgųjų atostogų metu keliavo po Lietuvą su nakvyne, kiek mažiau žmonių (28 proc.) leido laiką namuose, o kas ketvirtas respondentas (26 proc.) apsistojo savo arba artimųjų sodyboje / kaime.

REKLAMA

Nedideli atstumai ir greitos kelionės išlieka pagrindine kelionių Lietuvoje priežastimi, tačiau reikšmingai sumažėjo ir grįžta į 2022 m. lygį (2024 m. – 60 proc., 2023 m. – 67 proc.). Savas, gimtas kraštas ir sava kalba bei Lietuvos kultūrinis paveldas taip pat yra rečiau pasirenkamos kelionių po Lietuvą priežastys.

Populiariausia kelionių kryptimi išlieka Klaipėdos apskritis, ji yra populiariausia tarp visų kelionių tipų. Dažniausiai aplankomi miestai šioje apskrityje tai Palanga, Klaipėda ir Šventoji. Pastarasis miestas dažniausiai yra renkamas ilgoms atostogoms. 

REKLAMA

Kita gan populiari kryptis yra Alytaus apskritis, ypač mėgstama savaitgalio išvykai, čia dažniausiai keliaujama į Druskininkus. Kaip ir praeitais metas paprastą savaitgalį populiaru yra apsilankyti Birštone.

Populiariausia atostogų trukmė – 8 dienos

„Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ” atlikta reprezentatyvi Baltijos šalių gyventojų apklausa parodė, kad populiariausia atostogų trukmė – 8 dienos. Būtent tokio ilgio atostogas dažniausiai renkasi gyventojai.

REKLAMA
REKLAMA

„Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė atkreipė dėmesį, kad tarp mūsų šalies keliautojų pastaraisiais metais ypač populiari tendencija – „mini kelionės“ arba trumpos ir itin turiningos išvykos pasinaudojant ilgaisiais savaitgaliais.

„Šiltos vasaros, poilsio būdų ir vietų įvairovė lemia, kad didžioji dalis gyventojų pirmenybę teikia poilsiui savo pajūryje, prie ežerų ir miškų. Vis nauji traukos objektai, išvystyta infrastruktūra ir puikus susisiekimas leidžia patirti įspūdžių ir neišvykus iš savo šalies.

Dėsninga, kad prie savų vandens telkinių vasaros atostogas dažniau planuoja didmiesčių ir miestų gyventojai. Tuo tarpu mažuose miesteliuose ar kaimuose gyvenantys žmonės dažniau žada per atostogas net neišvykti iš namų“, – sakė V. Katilienė.

tv3.lt

geriausia praleisti kaip pats nori,kur nori ir uz kiek nori pagal finansines galimybes. Visi tie nameliai,viesbuciai,spa bla bla tik, pinigu metymas ir jokio atsipalaidavimo ir komforto.
Ispyz .... deja tie "viesbutininkai", dar gal prekybos centrai padarytu tokia taisykle - pirkti daugiau nei 1 preke, vat nori tik 1 buteliuko mineralio o tau prie kasos parodo 3 pirstu kombinacija, pirk 2....
iš vyriausybės mokosi: kai trūksta pagrindimo, argumentų , taip.ir aiškina, pvz.: pablogins sąlygas, bet jums bus nuo to tik geriau :) išbandyta ...
Berods prekyb.tinklo atstovė yra pezejus, kad prekių kainos lt aukštesnės su užsieniu palyginus, nes to pageidauja pirkėjai :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų