• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėtumėte dirbti užsienyje?


Europos Sąjungoje (ES) veikiančios įmonės dažnai skundžiasi europiečių nenoru kraustytis į kitą šalį dėl geresnio darbo. Ar esant ekonominiam nuosmukiui darbuotojų požiūris pasikeitė? Atsakymas į šį klausimą turėtų paaiškėti per šių metų Darbo dienas – ES iniciatyvą, pagal kurią kasmet vyksta darbuotojų judumui skatinti skirtos darbo mugės.

REKLAMA
REKLAMA


Per ateinančias savaites Darbo dienų renginiai vyks daugiau kaip 200 Europos miestų. Rengiamos padedant Europos įdarbinimo tarnybų tinklui EURES, šios mugės suteikia galimybę aptarti darbo kitoje ES šalyje privalumus.

REKLAMA


Praėusiais metais renginyje apsilankė apie 150 000 darbo ieškančių asmenų. Ten kai kurie iš jų iš karto buvo pakviesti į pokalbį dėl darbo. Manoma, kad dėl padidėjusio nedarbo šiemet į muges ateis dar daugiau žmonių.


ES piliečiai turi teisę dirbti kitose ES šalyse (tik kai kurių neseniai įstojusių šalių piliečiams vis dar taikomi tam tikri apribojimai), tačiau palyginti nedaug žmonių šia teise pasinaudoja. Nepaisant didelių atviros darbo rinkos galimybių, europiečiai yra linkę dirbti tik vienoje šalyje – dažniausiai gimtinėje.

REKLAMA
REKLAMA


Jei šių darbuotojų judumas būtų didesnis, sumažėtų nedarbas, padidėtų produktyvumas, o ekonomika gautų taip reikalingą postūmį. ES ekonomikos atgaivinimo plane judesnė ir lankstesnė darbo jėga laikoma didžiausiu prioritetu.


Naujausių tyrimų duomenimis, ne savo valstybėje narėje gyvena apie 5 mln. europiečių, t. y. apie 2,2 % darbo jėgos. Šis rodiklis šiek tiek didesnis negu prieš kelerius metus, bet nedidėja taip sparčiai, kaip ES nepriklausančių šalių gyventojų atveju. Pastarieji šiuo metu sudaro 3,8 % ES darbo jėgos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Į klausimą, kodėl nenori kraustytis į kitą šalį, europiečiai atsakė, kad nerimauja dėl poveikio šeimos gyvenimui arba kad sunku išmokti naują kalbą ir prisitaikyti prie naujos kultūros. Jie taip pat nerimauja dėl galimybių naudotis socialinėmis paslaugomis ir kvalifikacijų pripažinimo kitoje šalyje.


ES ėmėsi veiksmų, kad būtų užtikrintas didesnis darbo rinkų skaidrumas ir geriau ginamos į kitą ES šalį vykstančių žmonių teisės. Tačiau, nepaisant integruotos darbo rinkos, dar yra daug teisinių kliūčių, kurios varžo darbuotojų judumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų