Grupei priklausanti mineralinio vandens įmonė „Nestle Waters“, valdanti tokius prekių ženklus kaip „Vittel“ ir „Perrier“, pranešė sustabdžiusi dviejų gręžinių, naudojamų vandeniui „Hepar“ gaminti, veiklą Vogėzų regione Rytų Prancūzijoje.
Dar keturi gręžiniai ir toliau bus naudojami gaminti šio prekių ženklo produkcijai, garsėjančiai dideliu magnio kiekiu.
„Kaip ir visa pramonė, „Nestle Waters“ susiduria su prastėjančiomis klimato sąlygomis, intensyvesniais ir dažnesniais stichiniais įvykiais, tokiais kaip reguliarios sausros, kurias seka smarkus lietus, o visa tai turi įtakos kai kurių gręžinių eksploatavimui Vogėzuose“, – naujienų agentūrai AFP sakė grupė.
Du „Hepar“ gręžiniai įvardyti kaip „ypač pažeidžiami“ dėl nedidelio gylio, o tai reiškia, kad „labai sunku išlaikyti esminių natūralaus mineralinio vandens savybių stabilumą“.
Visoje Prancūzijoje sausį ir vasarį buvo 32 dienos be didelių kritulių – vadinamoji žiemos sausra.
O prieš tai šalis kentė rekordinius karščius praėjusią vasarą, dėl kurių didžiojoje Prancūzijos dalyje buvo imtasi skubių priemonių vandens tiekimui užtikrinti.
Valstybinės Prancūzijos geologijos tarnybos (BRGM) duomenimis, balandžio mėnesį vandens lygis 75 proc. Prancūzijos požeminio šaltinių buvo vidutiniškai žemasarba labai žemas.
Vandens vartojimo apribojimai šiuo metu taikomi 20 iš 96 žemyninės dalies departamentų, o trijuose šalies pietryčiuose yra kilusi krizė.
Kitos Prancūzijos mineralinio vandens gamintojos taip pat susidūrė su didėjančiu vandens trūkumu, įskaitant garsųjį prekių ženklą „Volvic“.
Bendrovės „Volvic“ savininkė, Prancūzijos tarptautinė bendrovė „Danone“, gegužę ir birželį ketina 5 proc. sumažinti mėnesinį vandens gavybą, naujienų agentūrai AFP teigė bendrovė.